Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

bitwa o zabawki...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: bitwa o zabawki...

    moje już wyrosły z zabawek, ale zawsze kupowałem im takie same żeby nie było kłótni ;p
    Coraz więcej Polaków uświadamia sobie, że konserwatywne podejście do seksu nie ma sensu - przecież gdy odwiedzimy sklep erotyczny erekta24.pl, najzwyczajniej w świecie będziemy mogli kupić fantastyczne gadżety.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: bitwa o zabawki...

      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
      A z tym tłumaczeniem to czasem tak jest że my się nagadamy natłumaczymy dziecku i nic a przyjdzie ktoś obcy czy z rodziny po prostu ktoś nowy i dziecko wtedy już wszystko rozumie Tak było jak coś Kubie tłumaczyłam chyba o snach chyba to było I jak ja tłumaczyłam to nic a przyszła wtedy koleżanka i opowiada że wróżka jak dzieci śpią to przychodzi i magicznym proszkiem posypuje dzieciom główkę że mają zawsze piękne sny i wtedy się już nie bał a miewał koszmary tAK Samo można coś wymyśleć jakąś bajeczkę co do dzielenia się ale jaką ???
      bajeczka terapeutyczna? na pewno coś znajdziesz w bajkach poczytajkach...teraz pełno tego na rynku, modne stały się książeczki terapeutyczne...chociażby tu http://www.dbc.wroc.pl/Content/3913/..._z_bajkami.pdf

      Skomentuj


        #33
        Odp: bitwa o zabawki...

        perpetua dzięki z link Poczytam moim szkrabom Teraz rzeczywiście te bajeczki bardzo na czasie są

        Skomentuj


          #34
          Odp: bitwa o zabawki...

          A bardzo proszę tak, teraz jest szeroki wybór takich bajek poczytajek (terapeutycznych). z tym, że lepiej przeczytać sameu najpierw i zobacyć czy pasuje do dziecka. najlepiej, by dziecko w bajce odnalazło jakieś cechy wspólne z bohaterem, uosobiło się z nim, wtedy bardziej wczuje się w bohatera. Np. Bohater może mieć tak samo na imię, mieć tak jak nasze dziecko podobną zabawke, którą nie che się dzielić, można wymysleć podobna sytuację, w której dziecko nie chciało się dzielić, tylko z takim cągiem, że np. inne dzieci potem też sie nie chciały dzielić zabawkami jak np, Jaś zapomniał swojej itd.... Wniosek: nie dzielisz sie inni też się nie dzielą.... w każdym razie bajke możesz modyfikowac i przerabiac jak chcesz I to fajnego jest w bajkach

          Skomentuj


            #35
            Odp: bitwa o zabawki...

            Same sie oduczą- to naturalne że zabawka w rękach brata jest bardziej atrakcyjna od zabawki ktora lezy na podłodze

            Skomentuj


              #36
              Odp: bitwa o zabawki...

              u nas mają wiekszosc zabawek podwójnych ale sporo tez pojedynczych i czasem jeden chce obydwie identyczne

              Natalka ur 3wrzesnia 2009 o 16,25 waga 3,190 57długa

              Skomentuj


                #37
                Odp: bitwa o zabawki...

                bitwy o zabawki sa i beda dzici przez to ucza sie relacji społecznych, tego nie zlikwiduje się one same musza zrozumieć że wystarczy sie podzielic

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: bitwa o zabawki...

                  Chyba wszystkie dzieci z szczególnie rodzeństwo w podobnym wieku przechodzi bitwy o zabawki, myślę że dzieci muszą to przejść i wyrosnąć z tego

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: bitwa o zabawki...

                    Bliźniaki mojej siostry muszę mieć identyczne zabawki bo inaczej jeden drugiemu zabiera i jest jeden wielki krzyk i płacz.


                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: bitwa o zabawki...

                      U nas na szczęście nie ma takiego problemu, ale jakieś małe spory zawsze się będą pojawiały. U mojej znajomej też jest tak, że wszystkie zabawki kupują podwójnie co uważam za bezsens. Dwie konsole do grania, a praktycznie ciągle są wyłączone.
                      pomoc drogowa Wrocław

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X