Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jezyk obcy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jezyk obcy

    Czy wasze dzieci ucza sie jezykow obcych??
    Ja mysle moje zapisac od wrzesnia na angielski, beda mialy wtedy 4 lata
  •    
       

    #2
    Odp: Jezyk obcy

    Dziś zapisałam Olcie do przedszkola -myśle ze się(moze)dostanie , to w tym preferowanym jest do wyboru: angielski,niemiecki,Chiński(to to jakiś obłęd)


    Skomentuj


      #3
      Odp: Jezyk obcy

      Mówią, że im wcześniej tym lepiej, że dzieci łatwiej i szybciej się uczą. Ale nie wiem czy zapisałabym na dodatkowe zajęcia czy po prostu pozostałabym przy programie przedszkola. Nie chciałabym nadwyrężać dziecka. Bo dla niego w tym wieku i tak najważniejsza jest zabawa. Z drugiej strony one właśnie przez zabawę się ucza. Może angielski w formie gier i zabaw, ale w ramach programu przedszkolnego.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jezyk obcy

        chinski??? tragedia hehe no chociaz teraz chiny to potega... ale jezyk masakra!!!!!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jezyk obcy

          Wątpię, by takie małe dziecko nauczyło się chińskiego. Już bez przesady.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jezyk obcy

            ojj zdarzaja sie super ambitni rodzice ktorzy zabieraja dzieciom dziecinstwo... non stop nauka i od poczatk urygor... dla mnei to cos przerazajacego, ok mozna sie poczuc zdzieckie ma nawet trzeba przygotowac je do szkoly zeby nei bylo rzucone na gleboka wode ale do jasnego groma to tylk odzieci ktore glownie maja sie rozwijac poprzez wlasnei zabawe!!!! Powiem szczerze ze nienawidze takich rodzicow dla mnei to skandal krasc ukochanemu dziecko jego najwiekszy skarb - jego dziecinstwo!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jezyk obcy

              Dla mnie też. Naturalnym spędzaniem czasu małego dziecka jest właśnie zabawa. Jak będzie dziecko starsze to będzie miało mnóstwo zajęć dodatkowych- gitara, pianino, tenis, karate, taniec. Rodzice próbują spełniać swoje marzenia poprzez dzieci.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jezyk obcy

                Ja na siłe nie bede zapisywac na zadne dodatkowe zajecia, oczywiscie sprobujemy ja ksie nei spodoba to nie ma problemu wypisze Zreszta kazda matka zna swoje dzieck odoskonale i wie co lubi i wtedy sama odpowiednio dobierze dodatkowe zajecia do potrzeby dziecka. Nie narzuce dzieciom np na sile baletu skoro wiem ze go nei lubią

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jezyk obcy

                  Moja córka uczyła się ang w przedszkolu od 3 lat. W kolejnym roku poszła też na fran. Generalnie 4 lata to taki dobry wiek na różne zajęcia dodatkowe.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jezyk obcy

                    Moim zdaniem naukę najlepiej zacząć już w domu, język obcy w dzisiejszych czasach to podstawa. Ja zapisałam dziecko na angielski od podstaw, mam nadzieję że w przyszłości to zaowocuje Nie ma na co czekać z językiem.
                    http://forum.mamotoja.pl/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jezyk obcy

                      Ja niestety nie bardzo się na tym znam. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc.
                      "Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana" Heraklit z Efezu

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jezyk obcy

                        Naukę języków obcych u dzieci warto zacząć jak najwcześniej. Zaowocuje to szybszym poznaniem i swobodnym przyswojeniem wiedzy. Dobrym pomysłem jest zapisanie pociechy do szkoły językowej. Dzieci do niej uczęszczające mają szansę na efektywniejszą naukę przez zastosowanie typowych form zajęć. Wykorzystując edukację przez zabawę wiedza jest przekazywana naturalnie. Więcej ciekawych informacji w jakim wieku uczyć dzieci angielskiego można znaleźć tu: http://lifestyle7.pl/kiedy-najlepiej...-angielskiego/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jezyk obcy

                          W przedszkolu można już dziecko zapisać na naukę języka angielskiego.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jezyk obcy

                            Napisane przez inesita28 Pokaż wiadomość
                            Dla mnie też. Naturalnym spędzaniem czasu małego dziecka jest właśnie zabawa. Jak będzie dziecko starsze to będzie miało mnóstwo zajęć dodatkowych- gitara, pianino, tenis, karate, taniec. Rodzice próbują spełniać swoje marzenia poprzez dzieci.

                            Ale dzieciaki często nawet jak są starsze, to to jest dla nich za dużo, bo przecież mają naukę w szkole (w przedszkolu np. nie ma zadań domowych) no i życie towarzyskie w nastoletnim wieku też już ejst bardzo ważne. Także ta przesada w każdym wieku jest zła...
                            Moje dzieci są małe, a jak chodzi o język, to moja córka (5,5 roku) zawsze miała zabawki dwujęzyczne, oglądała różne proste filmiki na YT z kolorami, zwierzątkami, cyframi i piosenkami po angielsku no i w przedszkolu ma 1 h angielskiego. Nie umie mega dużo, ale lubi ten jezyk, często pyta jak coś się mówi, a o to właśnie chodzi - żeby zbudować chęci i ciekawość. A nie przytłoczyć malucha
                            Synek ma roczek, więc TV nie ogląda, ale ma zabawki dwujęzyczne, np. stolik edukacyjny jak ostatnio kupowałam, to wybrałam z Chicco (stolik Hobby) właśnie dlatego, że można ustawić albo język polski albo język angielski i poprzez zabawę osłuchuje się już z językiem obcym - a bawić się przy tym stoliczku lubi bardzo

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jezyk obcy

                              U nas nauka języka angielskiego rozpoczęła się w 4 roku życia, na początku przez zabawę, potem wiadomo - bardziej przy biurku.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X