Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

    Drogie mamy, wielkimi krokami zbliża mi się koniec macierzyńskiego, a dokładniej już mi się skończył, ale jestem w trakcie odbioru zaległego urlopu. Niestety sytuacja w mojej firmie jest dosyć nieciekawa i bardzo się boję powrotu, a może nie tyle powrotu, co tego, że nie będę miała do czego wracać. Stąd moje pytanie, w jaki sposób prawo zabezpiecza mamę wracającą z urlopu macierzyńskiego?
  •    
       

    #2
    Odp: Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

    Chyba nie ma takiego prawnego zabezpieczenia.
    Koleżanka była zapewniana przez swojego pracodawce, że może spokojnie wrócić itd., a gdy wróciła czekało ją tylko pożegnanie z pracą.

    Jak jest taka niepewna sytuacja to chyba warto wziąć dalej urlop wychowawczy.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

      Chyba nie ma żadnej ochrony dla mamy wracającej z urlopu macierzyńskiego. Jeśli nie jesteś pewna co dalej będzie z firmom to zastanów się nad przejściem na wychowawcze i może na nim znajdź jakąś dodatkową pracę która nie będzie przeszkadzała w wychowywaniu dziecka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

        Nie ma takiego zabezpieczenia, pracodawca może wręczyć wypowiedzenie już pierwszego dnia po Twoim powrocie do pracy. Jesli czujesz,ze tak może być to polecam wychowawczy i w trakcie szukanie nowej pracy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

          No niestety nie zabezpiecza. Lepiej faktycznie iść na wychowawczy.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

            A ja mam trochę inne pytanie: jak się zmotywować do pracy po urlopie wychowawczym? Wdrożyć się w zawodowe obowiązki? To niełatwa sytuacja dla każdej mamy. W tym artykule https://forwoman.pl/jak-wrocic-do-pr...-wychowawczym/ jest kilka wskazówek, myślę jednak, że warto byłoby się podzielić swoim doświadczeniem w tym zakresie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

              Nie wiem czy wiesz, że po powrocie z macierzyńskiego pracodawca ma mozliwośc ulgi w składkach na FP. Nawet w przypadku 8-tygodniowego urlopu, zerknij na https://www.portalkadrowy.pl/skladki...kim-17747.html - bardzo przydatny artykuł, mimo że takich sytuacji nie życzę żadnej z mam

              Skomentuj

                     
              Working...
              X