Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwas foliowy w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Przez całą ciążę należy też jadać duże ilości folianów, które znajdują się głównie w zielonych warzywach, ale suplementacja folkiem 0,4 mg, jedna tabletka dziennie, a nie dwie i tak jest konieczna o wchłania się w całości i skuteczniej bierze udział w rozwoju układu nerwowego i mózgu u dziecka

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Kwas foliowy w ciąży

      Kwas foliowy jest bezcenny w ciąży. Są też schorzenia, przy których bierze się mocno zwiększone dawki (nawet 20 razy), ale na to już są wskazania genetyczne (siostra mojego męża miała z tym problem - na szczęście lekarz w porę się zorientował). W każdym razie najlepiej zapytać lekarza o zalecaną dawkę, a jak masz wątpliwości, to idź na konsultację do drugiego lekarza.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Kwas foliowy w ciąży

        Kwas foliowy oczywiście jest bardzo ważny w ciąży, ale warto przypomnieć też, że już planując ciąży dobrze jest go przyjmować. Nasz organizm nigdy nie będzie w stanie sam wyprodukować takiej ilości tego kwasu, jaka jest potrzebna maleństwu.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Kwas foliowy w ciąży

          Ja stosowałam 1 tabletkę dziennie kwasu foliowego prenalen magnez-fol http://www.prenalen.pl/nasze-produkt...len-magnez-fol. Jak zalecił mi mój lekarz myślę że najlepiej jest to skonsultować z lekarzem, ile można a ile nie

          Skomentuj


            #35
            Odp: Kwas foliowy w ciąży

            Kwas foliowy może zaszkodzić, ale nie w pierwszym trymestrze kiedy jest bardzo potrzebny. Ja suplementowałam za radą lekarza kwas foliowy tylko w I trymestrze. Od II trymestru już nie brałam ani kwasu ani żadnych innych witamin, leków itp. Na początku III trymestru brałam tylko magnez bo dość często miałam skurcze tzn sztywniejący brzuch. Dwóch lekarzy, którzy się mna opiekowali powiedziało mi, że większość kobiet niepotrzebnie bierze kwas całą ciąże i inne witaminy. Przez to rodzą się większe niż powinny dzieci, ciąże są przenoszone, porody trudniejsze bo wywoływane, a ponadto kwas foliowy w III trymestrze może powodować astme dziecięcą.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Kwas foliowy w ciąży

              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
              Kwas foliowy może zaszkodzić, ale nie w pierwszym trymestrze kiedy jest bardzo potrzebny. Ja suplementowałam za radą lekarza kwas foliowy tylko w I trymestrze. Od II trymestru już nie brałam ani kwasu ani żadnych innych witamin, leków itp. Na początku III trymestru brałam tylko magnez bo dość często miałam skurcze tzn sztywniejący brzuch. Dwóch lekarzy, którzy się mna opiekowali powiedziało mi, że większość kobiet niepotrzebnie bierze kwas całą ciąże i inne witaminy. Przez to rodzą się większe niż powinny dzieci, ciąże są przenoszone, porody trudniejsze bo wywoływane, a ponadto kwas foliowy w III trymestrze może powodować astme dziecięcą.
              ja brałam kwas w trakcie starań o dziecko , potem podobnie jak Ty annaniol tylko w pierwszym trymestrze za radą lekarki w II skończyłam jego branie, choć suplementy dla ciężarnej brałam cały czas w ciąży i jakiś czas po porodzie

              Skomentuj


                #37
                Odp: Kwas foliowy w ciąży

                Ja podobnie jak 27otsifem też przed zajściem w ciążę brałam kwas foliowy. Później tak jak mi lekarz przepisał. Ja przez całą ciążę brałam witaminy + dodatkowo żelazo i z tego co wiem to kwas foliowy jest jednym z ich składników.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Kwas foliowy w ciąży

                  Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                  Dwóch lekarzy, którzy się mna opiekowali powiedziało mi, że większość kobiet niepotrzebnie bierze kwas całą ciąże i inne witaminy. Przez to rodzą się większe niż powinny dzieci, ciąże są przenoszone, porody trudniejsze bo wywoływane, a ponadto kwas foliowy w III trymestrze może powodować astme dziecięcą.
                  ja brałam całą ciążę witaminy przepisane mi przez lekarza i nie miałam takich problemów. Moje dziecko urodziło się dokładnie w dniu wyznaczonym przez lekarza, miało 2800 kg, a mój porób był szybki także to chyba nie zależy od tego

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Kwas foliowy w ciąży

                    Kwas foliowy w I trymestrze jest bardzo ważny i warto słuchać zaleceń lekarza. Niebezpieczny może być później zwłaszcza w III trymestrze bo może przyczynić się m.in. do rozwoju astmy dziecięcej. JA od II trymestru za radą lekarza odstawiłam kwa foliowy. Nie brałam też żadnych innych witamin poza tymi, które miałam w owocach, warzywach i ogólnie jedzeniu.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Kwas foliowy w ciąży

                      Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                      Kwas foliowy w I trymestrze jest bardzo ważny i warto słuchać zaleceń lekarza. Niebezpieczny może być później zwłaszcza w III trymestrze bo może przyczynić się m.in. do rozwoju astmy dziecięcej. JA od II trymestru za radą lekarza odstawiłam kwa foliowy. Nie brałam też żadnych innych witamin poza tymi, które miałam w owocach, warzywach i ogólnie jedzeniu.
                      Annaniol, ja zaczęłam przyjmować kwas foliowy już na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem. Ja też przyjmowałam go tylko do zakończenia I trymestru


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Kwas foliowy w ciąży

                        Ja już też zaczełam łykać kwas foliowy znowy bo myślimy powoli o drugim dziecku. Zastanawiam się tylko czy ma znaczenie jaki to kwas? ja kupuję zawsze najtańszy

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Kwas foliowy w ciąży

                          I ja już biorę kwas foliowy, ale nie zawsze pamiętam o tym. Muszę chyba sobie gdzieś to zapisać, bo wiem, ze to bardzo ważne. Mi ostatnio kupił mąż.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Kwas foliowy w ciąży

                            Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                            Kwas foliowy w I trymestrze jest bardzo ważny i warto słuchać zaleceń lekarza. Niebezpieczny może być później zwłaszcza w III trymestrze bo może przyczynić się m.in. do rozwoju astmy dziecięcej. JA od II trymestru za radą lekarza odstawiłam kwa foliowy. Nie brałam też żadnych innych witamin poza tymi, które miałam w owocach, warzywach i ogólnie jedzeniu.
                            Ja miałam dokładnie takie samo zalecenie. Poza kwasem foliowym żadnych innych suplementów i jak na razie wszystko z Dzidzią ok osobiście też uważam że za dużo witamin, suplementów, dodatków wcale nie ma aż tak dobrego wpływu na malucha...

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Kwas foliowy w ciąży

                              Ja brałam raz dziennie i zaczełam jeszcze przed zajściem w ciążę gdyz lekarz mi zalecił aby w ten sposób wzmocnić organizm. Brałam w sumie jakieś 4 miesiące przed planowaną ciążą

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Kwas foliowy w ciąży

                                przyjmowanie wszelkich witamin to podstawa dla prawidłowego rozwoju płodu, zawsze trzeba pamiętać o nich gdyż zwłąszcza w pierwszych miesiącach nasze dziecko nabywa najwięcej i potrzebuje tego co najlepsze

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X