Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Alkohol w ciąży

    Byłam ostatnio na imprezie i była dziewczyna z takim już sporym brzuszkiem, w każdym razie w ciąży. Totalnie mnie zatkało, jak się okazało że popija sobie drinka! Przecież tyle mówią o tym aby wogóle nie pić alkoholu, a ta se drinka sączy. Niby jeden i słaby, ale... głupia jakaś!!!

    Co o tym sądzicie?
  •    
       

    #2
    Też uważam, że jakaś delikatnie mówiąc beztroska kobieta... Wogóle nie powinno się pić alkoholu!!! Ratunku!

    Skomentuj


      #3
      a i skąd ona wie ile jej nie zaszkodzi. Jej jak jej, ale maleństwu???

      Skomentuj


        #4
        Kobietki bez przesady...A co z tymi które były w pierwszych tygodniach ciąży (nic o tym nie wiedząc) chodziły na imprezy i sączyły nie tylko słabe drinki?
        Papierosy znacznie bardziej szkodzą niż jakiś tam drink, który zanim dotrze do niemowlęcia zostanie przesączony przez 3 warstwy łożyska...
        Lekarz mojej znajomej, kiedy ta miała pierwsze skurcze porodowe polecił jej wypić lampkę czerwonego wina na rozluźnienie...
        Oczywiście notoryczne picie nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi płodu.
        Wiadomo bez alkoholu można żyć i jeśli można z niego zrezygnować, to tak należy, ale nie bądźmy pruderyjni, bo to nie nasza sprawa, po jednym drinku dziecko nie urodzi się z szokiem alkoholowym.

        Ps: Sądzę, że dzidzi w brzuszku bardziej zaszkodził hałas muzyki i dym z papierosów podczas tej imprezy niż ten drink...


        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

        Różności do postów
        GALERIA OLAFKA

        Skomentuj


          #5
          Nawet niewielka ilość alkoholu może zaszkodzić. Ja jestem oburzona widząc pijącą kobietę w ciąży, nigdy nie zapomnę pewnego wesela: pani młoda z brzuszkiem, szósty miesiąc i pijąca wódę do każdego toastu - żenada i głupota. Ja wypiłam dwa piwa, gdzieś w trzeiem tygodniu - nic jeszcze wtedy nie wiedząc i nie mam zamairu wypić nawet kropli.

          Skomentuj


            #6
            Wiem, że to nie moja sprawa, ale jestem przeciwna piciu alkoholu w ciąży, chodzi mi oczywiście o mocne trunki. Lampka czerwonego wina od czasu do czasu tak, ale nie wódka!!!

            Skomentuj


              #7
              warto sobie poczytać, choćby ten artykuł....

              xxx
              Last edited by disne; 30-07-2020, 19:09. Powód: link


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                [quote=jaka_ja;3425]warto sobie poczytać, choćby ten artykuł....

                xxx
                Dzięki, mocny ten artykuł, może przekona niektóre osoby, że warto jednak sobie darować kieliszeczek w ciąży!
                Last edited by disne; 30-07-2020, 19:09. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  ej

                  Dziewczyny,
                  jest picie i picie. Oczywiscie glupota jest picie wysokoprocentowego alkoholu w ciazy, bo to nei sluzy matce i dziecku, ale raz na jakis czas kieliszek czerwonego wina nie zaszkodzi
                  pozdrawiam.
                  D

                  Skomentuj


                    #10
                    dalabys swojemu dzieciatku lampke wina?
                    shannon

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      nie nie i jeszcze raz nie!!!! w ciąży absolutny zakaz picia alkoholu!!! demira a skąd wiesz że nie zaszkodzi? może tobie nie ale komuś napewno!!!

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja slyszalam bzdury typu-lampka wina to nawet dobrze dziala na krazenie itp.Cos okropnego,nie pilam podczas ciazy ani podczas karmienia,zreszta co jest w alkoholu takiego wspanialego zeby sobie nie mozna bylo odmowic?Po co podejmowac ryzyko jesli z gory wiadomo ze ryzyko istnieje i grac z losem o zdrowie swojego dziecka?

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja uważam, że przyszła mamusia troszke jest nieodpowiedzialna. Albo wpadła, i cieżko jej nie pic, skoro pewnie zawsze na imprezach sączyła
                          Bartuś 26.06.08
                          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                          Skomentuj


                            #14
                            Zgadzam się z dotką W 100%.
                            Nawet najmniejsza ilość alkoholu w ciąży może negatywnie wpłynąć na maluszka. Myśle, że żadna z nas nie wybaczłaby sobie gdyby z dzieckiem było coś nie tak przez to,że piłyśmy w ciąży(NAWET TROCHE)
                            MARCELEK 29.06.2008, godz.2.15
                            25.01.2009 PIERWSZY ZĄBEK!
                            30.01.2009 DRUGI ZĄBEK!!

                            Skomentuj


                              #15
                              ja tez nie popieram picia alkoholu w ciazy.sama pilam zanim sie dowiedzialam o ciazy, ale zawsze pije tak z umiarem bo nienawidze byc pijana i miec kaca, poprostu lubie smak różnych alkoholi.

                              ale zespol poalkoholowy wystepuje w momencie notorycznego picia(nawet malych ilosci)lub w wiekszych ilosci

                              jezeli dziewuszka pila tego drinka przez godzine czy poltorej to tego alkoholu do krwi byly sladowe ilosci ,a za czym idzie do dziecka mogło nic nie dojsc, bo najpierw alkohol zostaje w watrobie matki.
                              ale nie wiem jak pila ta dziewczyna bo nie widzialam, a moze pila bezalkoholowe drinki?(ja cały wieczór panienski saczylam z wisienka ale mieszanki samych sokow, ktore wygladały bajecznie)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X