Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-11-2008, 12:54
pushokalex1's Avatar
pushokalex1 pushokalex1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pushokalex1.polki.pl

Domyślnie Jakie problemy gdy karmisz piersią?!

Tak się zastanawiam nad tym karmieniem piersią. Wiem, że jest dobre dla dziecka i w ogóle, ale często tyle z tym różnych problemów. A to z pokarmem, bo nie leci. Dziecko źle chwyta brodawkę i nie umie ssać. Brodawka poraniona i strasznie boli. Sama już nie wiem co o tym myśleć???

Jestem młodą mamą właśnie karmiącą piersią i miałam spory problem z przystawianiem dziecka, teraz już jest lepiej. A Wy co o tym sądzicie, jakie miałyście najczęściej problemy i jak je rozwiązać???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2008, 13:39
ninanikolaivnazz's Avatar
ninanikolaivnazz ninanikolaivnazz jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ninanikolaivnazz.polki.pl

Domyślnie

mamelka, widzę że się przejęłaś sprawą... Tak to już bywa z nami mamami!

Karmienie piersią jest jak najbardziej OK. Tego chyba nie trzeba podkreślać w nieskończoność. Są problemy, pewnie, ale wtedy warto szukać fachowej pomocy albo rady innych doświadczonych mam. Zawsze coś podpowiedzą, wiadomo każda z własnego doświadczenia coś powie.

Ja też miałam np. poranione brodawki. Ale zagryzłam zęby i spokojnie przystawiałam dzieciaczka. Kilka dni i wszystko się unormowało.

U mnie jeszcze były kolki, dlatego musiałam uważać na to co jem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2008, 14:20
trusaerus's Avatar
trusaerus trusaerus jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
trusaerus.polki.pl

Domyślnie

Z karmieniem starszego dziecka nie miałam problemów, jakoś wszystko się udało. Ale z młodszym był problem "wiszenia przy cycu"... Nic tylko pierś i pierś. Trochę pojadło, ale piersi nie chciało puścić i zasypiało. Trwało to coś ponad miesiąc. W końcu na siłę jak już zjadło i groziło wiszenie przy cycku, mimo płaczu odsuwałam malucha. I z czasem się jakoś ułożyło wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2008, 15:36
whereMib's Avatar
whereMib whereMib jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
whereMib.polki.pl

Domyślnie

No właśnie to wiszenie jest też u nas problemem. Jeszcze karmię dziecko piersią, ma pół roku. Ciekawe jak nam pójdzie za jakiś czas z odstawieniem???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2008, 15:38
Aninka38 Aninka38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aninka38.polki.pl

Domyślnie

u nas też były problemy z poranionym brodawkami, ale jakoś przetrzymałam i po około2-3 tygodniach wszystko wróciło do normy, miałam również problem ze zbyt dużą ilością pokarmu, lało się ciurkiem, a mała miała już dosyć, po około 2 miesiącach laktacja się unormowała
ogólnie u nas nie było dużych problemów, wiadomo czasem człowiek ma chwilę zwątpienia, zwłaszcza jak słyszy życzliwe porady, ale trzeba być konsekwentnym, a będzie ok
pozdrawiam
Nieprzeczytane 20-11-2008, 14:50
jaka_ja's Avatar
jaka_ja jaka_ja jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jaka_ja.polki.pl

Zdjęcia: 5
Domyślnie

U nas też jest problem "wiszenia przy cycu"...Mała naje się, a potem przysypia przy piersi, a gdy ją odkładam do łóżeczka płacze ile sił w małym gardziołku...więc biorę ją spowrotem do piersi, ale ona chwilę poje i dalej śpi...odkładam ją-płacze...takie błędne koło...Nie wiem jak sobie z tym radzić, męczy mnie to niemiłosiernie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-2008, 18:15
30kasa 30kasa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
30kasa.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie karmienie piersią

Karmiłam piersią 17 miesięcy, ciężko było odstawić małego ale jakoś się udało. W dodatku miał skazę białkową i przez pierwsze 6 m-cy byłam na ostrej diecie, potem już było ok. Plusem było napewno to, że o każdej porze i w każdym miejscu zawsze jedzonko było. Nikodemek nie chciał nawet nic pić z butelki, tylko mleko i mleko. Wymęczona byłam, ale mały zdrowy jak ryba. Jak będę mieć drugie dziecko też będę karmić, pewnie nie tak długo. Dla przyszłych mam mogę poradzić aby zaopatrzyły się w nakładki na brodawki, pomogą gdy dziecko nie bedzie umiało chwytać i jakąs maść na podrażnienia aby załagodzić ból. Po paru dniach wszystko się unormuje, pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-2008, 18:23
30kasa 30kasa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
30kasa.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie

Nikodem, też całymi dniami siedział przy piersi, dlatego szybko zaaplikowałam smoka, choć nie na długo ale miałam trochę więcej spokoju. Dziś wiem, że warto chociaż sprobować pić dać z butelki, i że jak dziecko ciągle ssie pierś to może się nie najada i warto sprobować dać butelke z mlekiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-11-2008, 15:57
pushokalex1's Avatar
pushokalex1 pushokalex1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pushokalex1.polki.pl

Domyślnie

U nas specjalnego "wiszenia przy cycu" nie ma... Tak mi się wydaje, bo jak już poje, to puszcza... czyli z tym mam na szczęście spokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-11-2008, 22:24
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

ja mam taki problem ze mlody chce tylko lewa piers, jak czesciej karmilam nie bylo problemu bo w nocy dostawal prawa i pil(ale ulozony jak do lewej ) ale teraz kiedy zadziej karmie(6 razy) to lewa ogromna a w prawej prawie nie ma pokarmu tylko jak karmie lewa to mi cieknie(zawsze z tej drugiej "nie uzywanej" mi sie lalo)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania