Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

gdy malec je tylko z jednej piersi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: gdy malec je tylko z jednej piersi

    Powinna pomóc zmiana pozycji, a jeśli nie to to przystawiałabym malca choć na chwilę, by się nie porobiły zastoje. Wiele mam ma z tym problem. Ale moja znajoma np. karmiła tylko jedną piersią i ok, odpowiadało jej to.

    Skomentuj


      #17
      Odp: gdy malec je tylko z jednej piersi

      Moja córka od początku też wolała lewą pierś. Prawą ssała, ale dość krótko i w sumie zostało tak do dziś. Teraz ewidentnie w tej piersi jest mniej mleka, bo tak jakby dostosowała się do potrzeb malca. Więc generalnie głównie karmię lewą piersią. Prawa to taki deserek dosłownie.

      Skomentuj


        #18
        Odp: gdy malec je tylko z jednej piersi

        Też miałam ten problem. Nie wiem czemu, ale pewnego dnia synek po prostu zastrajkował i stwierdził, że z prawej piersi nie będzie pił. Na początku systematycznie odciągałam z prawej piersi mleka, aby zapobiec zastojom i różnicom w wielkości piersi. Potem oprócz odciągania, spróbowałam przystawiać małego w nocy "na śpiocha" - udawało się, ssał bez problemu. Niestety za dnia dalej odmawiał picia z prawej piersi.

        Teraz już mu minęło i z obu piersi ssie z taką samą chęcią, jednak pojawił się problem w postaci mniejszej ilości mleka w prawej piersi. Po opróżnieniu prawej piersi synek musi jeszcze dojeść z lewej. Nie ma takiego problemu w przypadku innej kolejności jedzenia - spokojnie najada się z lewej i jeszcze sporo zostawia. Wiecie może czy jest szansa na przywrócenie laktacji w prawej piersi do takiego samego stanu, jak przed rozpoczęciem protestów (zaczęłam pić herbatkę laktacyjną, ale na razie efektów to nie przynosi)? Chciałabym, aby maluch był w stanie najeść się także ssąc tylko prawą pierś, bo zmienianie mu piersi jest nieco uciążliwe w nocy (mały się wtedy wybudza i trzeba go na nowo usypiać).

        Skomentuj

               
        Working...
        X