Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wszelka chemia w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Wszelka chemia w ciąży

    O, tu mam linka do strony, na której mowa o szkodliwości fluoru. http://www.eioba.pl/a76208/szkodliwe_dzialanie_fluoru

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Wszelka chemia w ciąży

      "Przyjmowanie tabletek fluorowych oraz past fluorowanych ma znaczenie zapobiegawcze jedynie w okresie tworzenia się i wapnienia związków zębowych, gdy czynne są adamantoblasty, a więc u kobiet w ciąży (u płodu), u dzieci i młodzieży." To cytat z ww artykułu. a więc zupełnie odwrotnie do tego co piszecie!!!
      Wszelki nadmiar jest szkodliwy i jakby któraś z was zjadła na raz kilo soli mogłoby sie to skończyć baardzo tragicznie. Więc nie używajcie soli w ciąży bo jest trucizną. Dziewczyny trochę więcej zdrowego rozsądku!!!

      Skomentuj


        #18
        Odp: Wszelka chemia w ciąży

        Poza tym ten artykuł, to taki trochę pseudonaukowy bełkot. O wielu pierwiastkach mozna by napisać podobnie i co z tego? Wszystko moze byc trucizną, a czy nią będzie to kwestia dawki.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Wszelka chemia w ciąży

          Nie, nie uzywalam zadnej chemi podczas ciazy niepotrzebowalam nawet zadnych zabiegow kosmetycznych gdyz moja skora drastycznie sie zmienila na lepsze Do buzi uzywalam tylko swojego kremu co zawsze i dodatkowo oliwe z oliwek na brzuch uda i posladki a pozatym nic nowego nie musialam uzywac

          Skomentuj


            #20
            Odp: Wszelka chemia w ciąży

            No dobrze, a co powiecie o tym artykule? http://www.bioter.pl/prasa/fluor.htm To, że fluor jest niebezpieczny, jest udowodnione.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Wszelka chemia w ciąży

              Z fluorem wg mnie to jest tak, że dawne badania udowodniły naukowcom, że jest pożądany i wskazany, a nowsze stwierdziły coś odwrotnego, ale że w eter poszła fama na temat fluoru, to już przylgnęła na dobre. A formy produkujące pasty z fluorem korzystają z niewiedzy.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Wszelka chemia w ciąży

                Dopowiem jeszcze coś. Są świetne badania na temat, m.in jak europejscy ginekolodzy dowodzili szkodliwości fluoru w I trymestrze ciąży, kiedy to płód wielkości główki od zapałki jest narażony na szkodliwe działanie wysokiej ilości fluoru na budowę kośćca płodu. Fluor nie znajduje się tylko w pastach do zębów , jest w pożywieniu oraz wodzie, dlatego całkowite wyeliminowanie go jest niemożliwe, ale można je zmniejszyć, zmniejszając jednocześnie wypływające z tego powodu zagrożenia. Badania, o których mowa nie dowiodły 100% szkodliwości ale jednak znaczny wpływ nadmiernych ilości fluoru na I trymestr ciąży. Dlatego zaleca się kobietom w ciąży używania past bez fluoru tak samo jak bez barwników i konserwantów.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Wszelka chemia w ciąży

                  Może byłam trochę przewrażliwiona ale w czasie ciąży używałam tylko tych kosmetyków na których było napisane że są przeznaczone dla kobiet w ciąży , inne nawet swoje ulubione odstawiłam na półkę

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Wszelka chemia w ciąży

                    dziewczyny moim zdaniem troszke przesadzacie...jak wszystko jest takie szkodliwe to zamknijcie sie w próżni i tam przewegetujcie 9 miesięcy... a co do fluoru to jestem troszkę odmiennego zdania jak jest taki szkodliwy jak uważa tu jedna z dziewczyn to dlaczego lekarze zalecają niemowlakom podawanie fluoru w kropelkach. Ja w pierwszej i drugiej ciazy nie odmawiałam i nie odmawiam sobie niczego farbuje włosy, robie tipsy chodzę na różne zabiegi do kosmetyczki i jakoś jest wszystko ok a co do środków czystości jakoś używam od zawsze domestos (bo jest najskuteczniejszy) i też w niczym mi nie przeszkadza....


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Wszelka chemia w ciąży

                      Myślę, że jak we wszystkim, trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek... Wiadomo nie od dziś, że chemikalia są szkodliwe, a w ciąży szczególnie. Także ciężarna nie powinna przebywać w świeżo pomalowanych pomieszczeniach, jak również nie powinna codziennie wdychać oparów z domestosa. Z kosmetykami jest myśle mniejszy problem, ale jak mam do wyboru to może jednak lepiej uzywać tych naturalnych i/lub przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Wszelka chemia w ciąży

                        Może nie przesadzajmy z tym zamykaniem w próżni, ale nie nazywałabym przesadą unikania rzeczy szkodliwych dla dziecka. Ok, często nic się nie dzieje, i matki które nie uważały urodziły zdrowe dzieci... Ale co, jeśli dziecko urodzi się z jakąś wadą albo jakimś schorzeniem? Do końca życia będzie dręczyć sumienie, że można było tego uniknąć. Także ja uważam, że trzeba szczególnie dbać o siebie i dziecko w czasie ciąży.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Wszelka chemia w ciąży

                          Dbanie, uważanie i eliminowanie czynników ryzyka nie ma nic wspólnego z zamykaniem się w próżni- zawsze zadziwiają, a teraz, to już nawet stwierdzam, że przerażająco irytują takie poglądy.

                          ...to raczej pozawalanie sobie na większość z cichą nadzieją na "powinno być ok" jest balansowaniem na krawędzi zdrowia i choroby. I tyczy sie to nie tylko fluoru, ale ogólnie podejścia do życia

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Wszelka chemia w ciąży

                            Przez całą ciążę nie miałam pasty z fluorem, a później już mi tak zostało. Przeraziłam się tym, co można znaleźć w sieci - jednak fluor jest szkodliwy, a ja wolałam dmuchać na zimne. Co ciekawe - zęby mam teraz w lepszym stanie niż przed ciążą!

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Wszelka chemia w ciąży

                              Tak starałam się unikać. Włosy farbowałam ale wybierałam w sklepach farby bez amoniaku. Starałam się też nie wdychać detergentów więc nie sprzątałam łazienki- robił to mój mąż

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Wszelka chemia w ciąży

                                trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek jak we wszystkim, wiadomo iż chemia jest szkodliwa a szczegolnie w tym wyjatkowym czasie ale tez chyba nie mozna sie zwariowa bo wynikalo by iz ciaza to choroba - ja farbowalam wlosy ale nigdy nie farbuje włosów farbami z amoniakiem, jak robilismy remont to wyjechalam z domku na te kilka dni, lazienke jak pozwalał mi nato stan to sprzatalam ja bo przeciez nie podtykalam sobie pod nos tych lazienkowych detergentow

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X