Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-12-2018, 17:05
Ntomek's Avatar
Ntomek Ntomek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Ntomek.polki.pl

Domyślnie Odp: Biegunka

Dzięki za wszystkie porady. Na pewno przydadzą mi się one
Nieprzeczytane 06-02-2019, 10:39
Marlenka33 Marlenka33 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Marlenka33.polki.pl

Kiedyś zawsze po chorobie męczyły mnie biegunki okazało się że to zaburzona mikroflora jelitowa i teraz zawsze stosuję po chorobie multilac i problem zniknął
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-2019, 14:33
malgosiaczek malgosiaczek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
malgosiaczek.polki.pl

a podajecie probiotyki przy biegunce? Ja np zawsze daje córce flostrum. Czeste kupy niestety bardzo osłabiają jelita i cały układ pokarmowy więc naprawde warto uzupełniac "dobre bakterie" . Flostrum jest w kroplach więc mozna go podawac nawet małym dzieciom (ogólnie jest od 6 miesiaca). Polecam tez te krople przy leczneiu antybiotykiem, dobrze chroni przed problememi z brzuszkiem,.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-2019, 10:13
angelikazlotowlosa angelikazlotowlosa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
angelikazlotowlosa.polki.pl

Biegunka u dziecka, to wbrew pozorom dość poważna dolegliwość. Może ona doprowadzić do odwodnienia organizmu. Warto wiedzieć jak postępować w takiej sytuacji i jak zauważyć pierwsze objawy odwodnienia. Od siebie podsyłam wam artykuł - https://www.acidolac.pl/brzuszek-i-j...enia-u-dziecka który świetnie wyjaśnia jak zauważyć objawy odwodnienia. Co więcej, na stronie znajdziecie również suplement diety Acidolac, który wspomaga pracę i funkcjonowanie jelit dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-08-2019, 09:24
dzieckolasu dzieckolasu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dzieckolasu.polki.pl

Sądzę, że jeżeli biegunka dotyczy dzieci, to idealnym lekarstwem będzie smecta ulotka jest dołączona, więc możecie dowiedzieć się wszystkiego o powikłaniach oraz stosowaniu. Pamiętajcie, żeby zawsze czytać ulotki, ponieważ mogą być tam zawarte bardzo cenne informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-08-2019, 15:30
bertia bertia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bertia.polki.pl

Po biegunce warto sobie uzupełnić elektrolity, w domu mam zawsze https://www.doz.pl/apteka/p126117-DO..._x_10_saszetek te są ok, nieźle smakuja, co ułatwia wypicie, dzięki temu moje dziecko daje radę je wypić
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-09-2019, 11:54
kasiula87 kasiula87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiula87.polki.pl

Biegunka to nieprzyjemna sprawa, wato zastanowic sie co sprawia ,ze mamy biegunke, czasem to niezdrowa dieta. Praca moich jelit uregulowała się w momencie kiedy zaczęlam pic siemie https://www.izielnik.pl/blog/siemie-...jak-jesc-i-pic przyznam,ze nigdy nie czulam sie lżej
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-09-2019, 23:19
cookiemaker cookiemaker jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
cookiemaker.polki.pl

siemie lniane to jest super na zgagę a na biegunkę to wolę probiotyki dużo lepiej działają, bo przy biegunc jet naruszona flora bakteryjna, a one tą florę normują, w domowej apteczce obowiązkowo mu się znaleźć flostrum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-2019, 11:27
blondyneczka_83 blondyneczka_83 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
blondyneczka_83.polki.pl

Probiotyki i Kebene czyli węgiel aktywny z symetykonem. Razem działa ekspresowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2019, 13:00
blondyneczka_83 blondyneczka_83 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
blondyneczka_83.polki.pl

Cytat:
Napisał malgosiaczek Zobacz post
a podajecie probiotyki przy biegunce? Ja np zawsze daje córce flostrum. Czeste kupy niestety bardzo osłabiają jelita i cały układ pokarmowy więc naprawde warto uzupełniac "dobre bakterie" . Flostrum jest w kroplach więc mozna go podawac nawet małym dzieciom (ogólnie jest od 6 miesiaca). Polecam tez te krople przy leczneiu antybiotykiem, dobrze chroni przed problememi z brzuszkiem,.

Przy biegunce smecta, z probiotyków diflos albo dicoflor albo enterobiotyk. No i Kebene z węglem aktywnym i symetykonem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania