Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Różnica wieku między dziećmi

    Moje dzieci czasem lubią sobie dogadać Ale np dziś jak pół dnia nie było go bo w przedszkolu a potem tatuś go zabrał ze sobą też go nie było Córka też odczuwała że cicho i i nie ma brata a jak już wrócił powiedział "Laurunia stęskniłem się za tobą ,bardziej niż za mamą " No super ale miło że tak do siostry mówił

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Różnica wieku między dziećmi

      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
      Moje dzieci czasem lubią sobie dogadać Ale np dziś jak pół dnia nie było go bo w przedszkolu a potem tatuś go zabrał ze sobą też go nie było Córka też odczuwała że cicho i i nie ma brata a jak już wrócił powiedział "Laurunia stęskniłem się za tobą ,bardziej niż za mamą " No super ale miło że tak do siostry mówił
      Pewnie że miło, z mamą to zawsze się dogada, ale z siostrą to już rónie może być, więc fajnie że tak powiedział, widac że rodzeństow w miarę dobrze ze sobą żyje

      Skomentuj


        #78
        Odp: Różnica wieku między dziećmi

        U moich starszych dzieci równica to 1,5 roku więc się w miare dogadują. Czasem się ładnie bawią,a czasem niestety tez i kłócą. Teraz mam prawie 2 miesięczną córeczkę więc różnica między nimi jest 6 lat oraz 7,5 l. i jak narazie zadowoleni z siostrzyczki.Dużo pomagają i często do niej zaglądają




        Skomentuj


          #79
          Odp: Różnica wieku między dziećmi

          Myślę że wszystko zależy od dzieci, i wychowania, nie wyobrażam sobie zbyt rozbieganego 2 latka i niemowlaka w wózku.
          Czasami jest tak że rodzeństwo z wielką różnicą wiekową również dobrze się dogadują więc chyba nie ma reguły czy jest to rok różnicy czy więcej

          Skomentuj


            #80
            Odp: Różnica wieku między dziećmi

            Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
            Myślę że wszystko zależy od dzieci, i wychowania, nie wyobrażam sobie zbyt rozbieganego 2 latka i niemowlaka w wózku.
            Czasami jest tak że rodzeństwo z wielką różnicą wiekową również dobrze się dogadują więc chyba nie ma reguły czy jest to rok różnicy czy więcej
            Na pewno zależy też od przygotowania dzieci na przyjście rodzeństwa Starsze rodzeństwo już wiele pomoże i popilnuje A też bywa i tak że z małą różnicą wiekową a dziecko będzie zazdrosne o nowo narodzone dziecko Więc i nie ma reguły co do tego ale ja i tak się cieszę że dwójkę już mam

            Skomentuj


              #81
              Odp: Różnica wieku między dziećmi

              Też mi się wydaje, że wiele zależy od tego, czy się dzieckiem rozmawia, tłumaczy, że będzie nowy członek rodziny. I włącza dziecko w przygotowania a potem w opiekę np. by przyniosło pieluszkę. Czuje sie wtedy ważne, potrzebne, a nie odtrącone i zepchnięte. jest dużo bajek terapeutycznych przygotowujących starsze dzieci na nadejście rodzeństwa. Sama nie chcę zbyt dużej różnicy wieku, ale zazdrość może pojawić się w każdym przypadku.

              Skomentuj


                #82
                Odp: Różnica wieku między dziećmi

                Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                Też mi się wydaje, że wiele zależy od tego, czy się dzieckiem rozmawia, tłumaczy, że będzie nowy członek rodziny. I włącza dziecko w przygotowania a potem w opiekę np. by przyniosło pieluszkę. Czuje sie wtedy ważne, potrzebne, a nie odtrącone i zepchnięte. jest dużo bajek terapeutycznych przygotowujących starsze dzieci na nadejście rodzeństwa. Sama nie chcę zbyt dużej różnicy wieku, ale zazdrość może pojawić się w każdym przypadku.
                tak ja całą ciążę Kubę przygotowywałam na to że będzie miał rodzeństwo Chociaż czasem są między nimi kłótnie (normalka ) ale zazdrości jak do tej pory miedzy nimi nie ma i traktuję ich tak samo

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Różnica wieku między dziećmi

                  Nie mam takiego doświadczenia, ale moje znajome maja różnice wieku 4 lata i starsze rodzeństwo bywało zazdrosne o malucha do tego stopnia, że robiło różne złośliwości np budziło maleństwo itp. Myślę, że warto tłumaczyć dziecku, że pojawi się brat czy siostra, a do tego jeśli czas pozwoli spędzać choć 15 min na zabawie czy angażować starsze dziecko w opiece nad młodszym.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Różnica wieku między dziećmi

                    Jak dla mnie najlepsza różnica wieku to 2 lata, wtedy dzieciaki będą się dobrze dogadywac i razem bawić, starsze będzie opiekować się młodszym. Tak było w przypadku mnie i mojej siostry Póki co mam 1 malucha, ale niedługo zaczniemy myśleć o rodzeństwie dla niego

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Różnica wieku między dziećmi

                      Również wydaje mi się, że różnica 2-3 lat jest najlepsza. Wtedy jeżeli trafią się dzieciaczki tej samej płci można zachować ubranka :0 Dodatkowo na pewno będą się lepiej komunikować i spędzać czas, bo nie będzie tej różnicy pokoleniowej. Między mną, a siostra jest różnica 6 lat i już nie mamy aż tak wiele wspólnego

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Różnica wieku między dziećmi

                        U nas różnica pomiędzy pierwszym dzieckiem a drugim to aż 3 lata. Do tej pory żałuję ze ta różnica nie jest mniejsza. Dzieci nie mają puki co wspólnych zabaw ani zainteresowań chociaż mam nadzieję że z biegiem czasu jeszcze wszystko się zmieni. Jednak nadzieja to tylko nadzieja a fakty są zupełnie inne.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                          Według mnie optymalna różnica wieku między rodzeństwem to do 2 lat, wtedy dzieci mają największy szanse do znalezienia wspólnych zainteresowań i wspólnej zabawy. Co za tym idzie dzieci maja silną więź ze soba.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                            mi się wydaje że dwa - trzy lata to zupełnie wystarczająca różnica wieku, dzieci wspólnie się wychowają i będą bawiły. Natomaist gdy bardzo duża różnica to nie bardzo to większe chce pilnowac małego i je wygania tak było w przypadku dzieci mojej kuzynki

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                              Różnica najlepsza jest taka jaką wybiorą sobie rodzice nie ma jakiegoś odgórnego zalecenia, każdy przecież ma jakieś swoje postanowienia i to co zdecyduje bedzie najlepsze. Ja poczułam się że jestem gotowa na dziecko po 4 latach od pierwszego.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                                Najlepiej chyba 2 lata. Rok po roku to nie wyobrażam sobie. Ale plany planami a życie swoje. Moi znajomi mają różnicę 8 lat, wg mnie bardzo dużo.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X