Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wartość pieniądza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wartość pieniądza

    A jak wytłumaczyć dziecku, że np. 10 zł to nie jest wcale tak mało, jak mu się wydaje? Mój synek nie zna jeszcze wartości pieniążków. Jemu się wydaje, że jak za 10 zł można kupić np. tylko malutki samochodzik, to to nie jest duża kwota. A dla nas liczy się każdy grosz. Jak odmawiam małemu kupienia czegoś i tłumaczę, że to jest za drogie, to synek płacze i mówi, że go już chyba nie kocham. Bardzo mnie to boli, ale naprawdę nie zawsze mogę pozwolić sobie na spełnianie jego zachcianek. Co zrobić?
  •    
       

    #2
    Odp: Wartość pieniądza

    Uczmy się stawiać dziecku granice - także w sferze finansów. Starajmy się uświadomić mu, że aby kupić wymarzony samochodzik, mama albo tata musieli dłużej zostać w pracy i w związku z tym mięli dla niego mniej czasu. Nie ulegajmy wszystkim zachcianką. Takie doświadczenia pomogą mu w dorosłym życiu, bo ograniczenia finansowe dotyczą raczej każdego.
    O tym, jak dziecko powiela postawy rodziców względem pieniędzy, można przeczytać tutaj: https://bankomania.pkobp.pl/dla-najmlodszych/rodzice/niedaleko-pada-jablko-od-jabloni-czyli-jak-dzieci-przyjmuja-postawy-rodzicow-wzgledem-wydawania-pieniedzy
    Ekspert PKO Banku Polskiego

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wartość pieniądza

      Osobiście wydaje mi się, że tak do końca wartości pieniądza nie da się nauczyć dziecka teoretycznie. Uważam, że mnie akurat wychowywano dobrze jeśli chodzi o pieniądze, oszczędzanie i gospodarowanie nimi od najmłodszych lat. Potrafiłam oszczędzać jako dziecko i uważam to za podstawę gospodarowania budżetem do dziś. Jednak jeśli chodzi o wartośc pieniądza, to poznałam ją dopiero w momencie podjęcia pierwszej pracy na studiach. Dopiero kiedy zaczęłam przeliczać wartość zakupów na ilość przepracowanych przeze mnie godzin, przekonałam się jaką wartość mają pieniądze. I myślę, że to jedyna droga do tego. Dziecko trudno tego nauczyć chyba, że przełoży się to np na obowiązki domowe, czyli np za umycie naczyń po śniadaniu, obiedzie i kolacji dostaje 1 zł. Wtedy będzie wiedział, że żeby kupić sobie samochodzik za 10 zł będzie musiał po sobie zmywać przez 10 dni.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wartość pieniądza

        Odnośnie porad finansowych możecie zwrócić się o pomoc specjalistów na pożyczki opinie. Znacie to forum finansowe? Według mnie jest to naprawdę dobre miejsce jeśli zależy wam na szybkiej i profesjonalnej pomocy w wyborze pożyczki, kredytu i innych ofert finansowych.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wartość pieniądza

          Co miesiąc dawać kieszonkowe i uczyć systemtycznego oszczędzania
          Miałaś wypadek oferujemy bezpłatny samochód zastępczy z oc sprawcy kolizji

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wartość pieniądza

            Nie jestem za tym, aby dziecko wykonywało w domu obowiązki za pieniądze. Uczymy raczej dzieci, że obowiązki muszą wykonywać wszyscy aby wspólnie nam się dobrze mieszkało. Dajemy na koniec tygodnia małą kwotę jako kieszonkowe i dzieci przeznaczają je na drobne zabawki - słodycze my kupujemy. Wtedy wiedzą ile czasu musi upłynąć do upragnionego "samochodziku".

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wartość pieniądza

              https://pracodawcy.pracuj.pl/lex-fortis-sp-z-o-o,13697
              Lex Fortis opinie
              https://www.goldenline.pl/firma/lex-fortis/
              https://facebook.com/SolidneOdszkodowania/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wartość pieniądza

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wartość pieniądza

                  No dokładnie, potem nic nie będzie robić za darmo.
                  link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wartość pieniądza

                    Nasz starszy synek ma 5 lat i powoli uczymy go wartości pieniędzy. Wie, że jeśli nie pójdziemy do pracy nie będzie pieniędzy, a jak nie będzie pieniędzy , to nie ma jak zrobić zakupy. Jeszcze się nie zdarzyło żeby mały w sklepie zrobił awanturę, że czegoś mu nie kupiliśmy.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wartość pieniądza

                      Może warto dziecku, które zna już cyferki, dać 5zł i zrobić z nim zakupy - to co ono chce. I wtedy będzie musialo liczyc i przeliczac co mu sie oplaca. I wtedy samo wykalkuluje co ile kosztuje i czy mu sie to oplaca. A moze i doceni to, ze rodzice ciezko pracuja na te 5zl...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wartość pieniądza

                        Napisane przez ata-waw_001 Pokaż wiadomość
                        Może warto dziecku, które zna już cyferki, dać 5zł i zrobić z nim zakupy - to co ono chce. I wtedy będzie musialo liczyc i przeliczac co mu sie oplaca. I wtedy samo wykalkuluje co ile kosztuje i czy mu sie to oplaca. A moze i doceni to, ze rodzice ciezko pracuja na te 5zl...
                        Nasza córcia na takie zakupy jest jeszcze zabardzo nieśmiała ale bawię sie z nią w sklep w domu. dostaje zrobionego pieniąszka mamy sklep z cenami i musi tak sobie dodawać żeby jej starczyło i nie brakło. W ten sposób uczy sie dodawania i rozporządzania swoimi pieniędzmi

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wartość pieniądza

                          Wiele osób nie zna wartości pieniądza co mnie trochę martwi biorąc pod uwagę jak w tych czasach wygląda świat.

                          _____________________

                          wynajem pracowników

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wartość pieniądza

                            Coś w tym jest, poza tym wiele osób nie ma żadnego szacunku do pieniądza i nie potrafi się nim posługiwać właściwie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wartość pieniądza

                              Masz rację teraz to będzie kasa! Ja na bieżąco sprawdzam i badam kursy walut oraz złota, co prawda nie mam żadnego kredytu we frankach nie mniej jednak gdyby ktoś też chciał być na bieżąco z kursami walut zajrzyjcie na https://kurs-waluty.pl/ - bardzo ciekawa strona

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X