Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skórka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Sucha skórka

    Napisane przez werna Pokaż wiadomość
    jak wasze dzieci mają suchą skórę, to spróbujcie je kąpać co drugi dzień , a nie codziennie, nam to pomogło, teraz już kąpię codziennie i skóra jest ok
    dziecko powinno sie kąpać raczej codziennie - a suchą skórę trzeba myć - my chorujemy na AZS - kąpiemy dziecko w letniej nie gorącej wodzie, maksymalnie 10 minut z dodatkiem emolientów, po wyjsciu z wody ciałko osuszamy delikatnie a nie wycieramy i nakładamy balsam nawilżający, ważne jest także aby dziecko dużo piło wody bo to zwieksza nawilżenie skóry również

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Sucha skórka

      Dla nas pomogły kremy atoperal, ja i moje dzieci majmy bardzo suchą skórę, kąpiemy się w emulsji, skóra już nie łuszczy się i nie swędzi. Już jest duża różnica.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Sucha skórka

        Moja córka początkowo też miała suchą skórę, ale po kąpieli zaczęliśmy ją nawilżać balsamem. od czasu do czasu dolewaliśmy także do kąpieli kilka kropel oliwki dla niemowląt. Po pewnym czasie problemy zniknęły. Teraz jak się zdarzy że córka znów ma lekko przesuszoną skórę to po prostu bardziej nawilżamy balsamem.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Sucha skórka

          W takiej sytuacji używanie balsamów nawilżających do ciała to konieczność. No i oczywiście nie zapominaj o nawadnianiu- pijcie dużą ilość wody codziennie.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Sucha skórka

            poszkaj czegos nawilżającego ale sprawdź skład. jak krem to tylko jakiś naturalny i bez żadnych alkoholi w składzie, bo mogą podrażniać dziecku skórę :<

            Skomentuj


              #21
              Odp: Sucha skórka

              przy atopowym zapaleniu skóry to bez dobrych kosmetyków ani rusz, mój synek cierpi na AZS, bardzo szybko na skórze robiły mi się czerwone plamy, łuszczyła się, a on płakał, w nocy drapał i ciągle był marudny, zaczęliśmy stosować diete, bierze leki od alergii i codzennie do mycia używamy pianki atoperal, delikatna i przyjazna dla atopowej skóry, ma składniki nawilzające w sobie

              Skomentuj

                     
              Working...
              X