Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odparzenie pupci, co jest najlepsze?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odparzenie pupci, co jest najlepsze?

    Dziewczyny mam pytanie,
    co jest najlepsze na odparzenie pupci maluszka?? Używam sudokremu ale czy on rzeczywiście jest najlepszy? Julcio ma całą pupcię i jajeczka czerwone, trochę krótko żebym mogła stwierdzić czy sudokrem pomaga (wczoraj sobie odparzył). A może są jakieś inne kremy lub maści lepsze niż sudokrem. Ile czasu leczy się odparzenie?
  •    
       

    #2
    Joasiu ja też używam sudecremu ale ja uważam, że
    jest rewelacyjny
    Tak naprawdę odparzenia leczy się bardzo długo, bo nie ma
    dostępu powietrza do ranek, grunt to częste wietrzenie
    pupci. Mojemu Julkowi jak widzę, że czerwieni się pupa zaraz
    smaruję i na drugi dzień jest już w porządku. Smaruj jeszcze
    ze dwa dni, jak nie pomorze to wtedy musisz poszukać
    czegoś innego.
    Linomag, albo choćby zwykła maka ziemniaczana.
    Są też kremy przeciw odparzeniom znanych firm Mustela,
    czy Nivea. Musiałabyś wypróbować to co jest dobre dla
    Twojego synka

    Skomentuj


      #3
      Sudokrem jest niezły. A może spróbuj jeszcze Bepanthen maść. U nas działa. dobrze byłoby tą pupę wietrzyć, szybciej się wtedy goi. I myć wodą, a nie chusteczkami mokrymi, gdy jest odparzenie.

      Skomentuj


        #4
        Ja zdecydowanie polecam Bepanthen maść, jest rewelacyjna na odparzenia.
        Wojtuś 28.11.2007

        Skomentuj


          #5
          ja polecam lLinomag. dla mnie jest najlepszy




          Skomentuj


            #6
            ja na ostre odpażenia używałam alantanu maści lub kremu, działa naprawdę cuda!

            Skomentuj


              #7
              Stwierdziłam razem z moją mamą, że to co ma teraz na pupci chyba za ostre jest na zwykłe odparzenie, i to w tak krótkim czasie. A Julek bierze antybiotyk więc stwierdziłyśmy, że to chyba po tym, bo kupkę też ma brzydką zieloną. Jutro idziemy do lekarza, zobaczymy co powie. Troche się martwię ale mam nadzieję że jak odstawiłam antybiotyk to będzie lepiej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Joasiu jak bierze antybiotyk to 100%, że od
                tego i to nie odparzenie jest tylko uczulenie.
                Dzieci często tak reagują. Powiedz o tym pediatrze

                Skomentuj


                  #9
                  Ja też używałam Sudocremu przy mojej córci, ale ona na to nie poszła. Przetestowałam i inne "cuda" z apteki ale nie dawały żadnego efektu. Poszłam więc do lekarza, a on stwierdził, że moja córcia nie ma odparzonej pupy (a była wręcz bordowa) tylko skazę białkową i w taki sposób się ona objawiła. Kazał mi dać 2 kropelki Zyrteku na noc i wykąpać dziecko w krochmalu (no niby to jasne!?). Rano pupa mojej pierworodnej była śliczniutka. teraz mam nauczkę, że lepiej być panikarą i latać z byle pierdołą do lekarza, niż kazać się męczyć dzieciątku przez 2-3 dni.



                  Skomentuj


                    #10
                    Tak włśnie zrobiłam, dzisiaj wieczorem przychodzi lekarz i zobaczymy co mi powie. Mam nadzieję, że mój Niuniuś się szybciutko wyleczy.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      nam pomógł penaten i krem na odparzenia nivea, sudocrem też jest wg mnie bardzo dobry

                      Skomentuj


                        #12
                        No niestety (trudno to i tak nazwać) to nie jest odparzenie tylko reakcja na antybiotyk. Nabawił się grzybicznego zapalenia skóry przez to wszystko. Znów dostaliśmy mnóstwo leków, mam nadzieję, że tym razem już go wyleczą a nie zaszkodzą.

                        Skomentuj


                          #13
                          u nas było cos podobnego, ale przerodziło sie w piekło!!! Majka miała antybiotyk i pupa zaogniła sie ( bo od urodzenia nigdy nie była śliczna) niestety po skończonej kuracji antybiotykowej nie było lepiej. sudocrem, i inne cuda na odparzenia nie pomagały, lekarz stwierdził że to grzybicze zapalenie skóry i przepisał maści, niestety nic nie pomogło, dermatolog skierował nas na posiewy i wyszedł gronkowiec i znowu leczenie. po tygodniu super pupcia sie zrobiła, ale po kolejnym tygodniu znoowu nawrót zaczewienionego tyłka więc znowu badania i tym razem nic nie wyszło. nie wiem co robić bo pupcia jest jakbym jej żelazko przykładała. nikt nie wie co jej jest. całymi dniami leży bez pieluchy tylko jak idziemy na spacer i na noc jej zakladam. łuszczy si e jej strasznie, kąpie ją w emolientach i smaruje kremami do suchej skóry, ale ciągle jej cos na tyłku i udach wyskakuje
                          może ktoś miał podobne problemy


                          JULA

                          MAJA

                          OLGA

                          Skomentuj


                            #14
                            O rany, współczuję. Mam jednak nadzieję że mojego Julcia to ominie. Zaczęliśmy dzisiaj kurację więc zobaczymy co będzie. Trzymajcie kciuki żeby się szybko wygoiło. Dzięki

                            Skomentuj


                              #15
                              drogie mamy moje Michalinka bardzo się odparzyła latem nie pomógł ani sudocrem ani alantan plus nic , dopiero bratowa dała mi maść i po dwóch dniach prawie wszystko zeszło, mała była tak odparzona że miała małą rankę na pupci
                              Maść nazywa się CLOTRIMAZOLUM naprawdę warto ją mieć na wszelki wypadek kosztuje3,46
                              efcia
                              Michalinka ma 7 miesięcy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X