Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

    Czy sadzicie jakieś ulubione roślinki na swoich balkonach? Jakie i dlaczego wybraliście właśnie te?
  •    
       

    #2
    Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

    Ja sobie wymyśliłam wrzos na balkonie Uwielbiam wrzos po "wichrowych wzgórzach" A macie pomysł co jeszcze by do niego pasowało? Bluszcz? Tylko to na balkon chyba średnio się nadaje...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

      uważam, że najlepszym kwiatkiem balkonowym jest begonia - ma piękne kwiaty i nie wymaga wiele uwagi.

      Jednak nie polecam tych kwiatów na bardzo nasłonecznionym balkonie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

        Oczywiście, że sadzimy, balkon bez kwiatów wygląda jakoś smutno. Mamy fuksje i surfinie- idealne na nasz balkon, gdzie słońce jest od rana do okolic południa.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

          Na moim słonecznym balkonie najlepiej w lecie sprawdziła się surfinia, lubi słońce no i lawenda. Bacope i lobelie, musiałam przestawić w miejsce, gdzie jednak słońce nie było tak agresywne.
          Last edited by nojaka; 27-12-2012, 14:15.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

            Ja lubie sadzić truskawki pnące zwisają na balkonie z truskaweczkami a także pelargonie zwisające.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

              Ja mam pelargonie wiszące - z racji tego ze mój blok stoi wsch.-zach i wieje niesamowicie czasem, te kwiatki wytrzymuja wszystko.Nawet jak się połamia to zaraz odrodzą i w ciaz pięknie kwitną. no i chronią od komarów.Na parapecie mam skrzynki z aksamitkami(śmierdziuchami)rózne kolory.Zółte, pomaranczowe, brązowe.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                ja mam u siebie tylko zioła, ale kwiatów niestety nie, choć może tej wiosny to się zmieni

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                  ja zawsze na balkonie mam begonie!
                  Sa dla mnie nie zastapione

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                    Napisane przez andziaa23 Pokaż wiadomość
                    Ja lubie sadzić truskawki pnące zwisają na balkonie z truskaweczkami a także pelargonie zwisające.
                    W tym roku chce zasadzić truskawki pnące. Jak się je pielęgnuje? I co z nimi robi się zimą?



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                      ja chyba sie tez skusze na te truskawki...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                        truskawki też posadzę - w zeszłym roku miałam poziomki. Po lecie jak zaczną się już mrozy to trzeba je wynieść ale do chłodnego - w ciepłym pomieszczeniu po prostu uschną mimo podlewania - tak miałam - wzięłam je na klatkę i niestety.....uschly i nie odbiły już. Mama za to je trzymała w garażu gdzie było troszkę cieplej niż na dworze, podlewała i są
                        Ja jeszcze zasadziłam pomidory - kupilam nasiona, właśnie sa już przepikowane i czekają na wysiew do donicy ostatecznej - myślę, że w połowie maja jak osiągną chociaż z 10cm.
                        Kwiatków nie sadzę w tym roku, zastanawiam się nad zakupem małej sadzonki eukaliptusa - podobno działa antykomarowo rośnie do max 1,5 m więc ujdzie i wytrzymuje do -18 stopni - można go przezimować w domu, będzie ładnie pachniało







                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                          Jedynie trawkę, bo kot wszystko zniszczy

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                            Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
                            Ja mam pelargonie wiszące - z racji tego ze mój blok stoi wsch.-zach i wieje niesamowicie czasem, te kwiatki wytrzymuja wszystko.Nawet jak się połamia to zaraz odrodzą i w ciaz pięknie kwitną. no i chronią od komarów.Na parapecie mam skrzynki z aksamitkami(śmierdziuchami)rózne kolory.Zółte, pomaranczowe, brązowe.

                            zgadam się-pelargonie (ja mam wiszące i stojące na przemian -po 3 w doniczkach) sa niezniszczalne, kwitną od wiosny do późnej jesieni. Nie wymagaja specjalnej troski, nawet jak zapomnisz podlać , to dojdą do siebie-
                            Mozna dodać odżywkę do pelargonii i na bieżąco suszki usuwać.

                            Kupiłam tez tuje- osłonka przed ciekawskimi przechodniami i świetna zabawa dla synka-
                            Mama Jana

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Sadzicie jakieś rośliny na balkonie?

                              U mnie były truskawki zimujące, ale na drugi rok już nie rosły takie ładne i duże :/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X