Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub mam dłuuugo karmiących piersią

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

    majek ale co Cię wkurzyło w tym "no comments"?? ja pierwsza napisałam posta po poście kali i nie widziałam nic złego w tej wypowiedzi...dla mnie 2 lata to zdecydowanie za długo,więc kali pewnie też o to chodziło. moje doświadczenie z karmieniem cyca jest bardzo niewielkie.Wiem,że dla matki i dziecka to jest przyjemność,bliskość,potęgowanie miłośći.itd.i wiem majek,że dla Ciebie jest to przyjemność i lubisz swoja małą karmić- nie widzę w tym nic złego,wręcz przeciwnie kiedyś przy drugiej ciaży powiedziałam sobie,że nawet jak będę mieć rozmiar H cyca i garba od ciężaru to będę karmić.do dziś mam jakiś taki wewnętrzny wyrzut sumienia,że mi z cyckiem nie wyszło:/
    A jak to zawsze w życiu bywa,przychodzi koniec czegoś,by zacząć coś nowego i tak samo jest z cyckiem,trudno mamom i dziecku się pogodzić z rozłąką.
    dam sobie rękę uciąć,że jakby był watek "długo karmiących butelką",to też by się nie obyło bez komentarzy typu "no comments" pewnie ze strony matek karmiących cyckiem..i tak jest w kółko w każdym temacie,bo przecież każda z nas chce dla swojego dziecka wszystko co najlepsze i cel mamy jeden,by nasze BOBO było szczęśliwe i kochane.
    Last edited by Miss; 07-11-2009, 11:49.
    FROCH

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

      FROCH ma rację.Każda broni swego.Ja pamietam jak moja starsza siostra podawała swojej pięcioletniej córeczce butlę to się strasznie zbulwersowałam że ktoto widział żeby takiemu dużemu dziecku dawać butlę,ale jak mój synek do siedmiu lat ciągnął butlę z mlekiem sojowym i kaszką BoboVita to niewidziałam nic w tym złego i dalej niewidzę he he.Gdybym tez karmiła dziecko cycem więcej niż dwa lata to bym się broniła jak lwica że dobrze robię.


      Skomentuj


        Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

        Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
        a co to no comments? przecież to klub mam długokarmiących...
        ....no właśnie

        Skomentuj


          Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

          Kochane ale żeście się nakłóciły.... A miał to być iście pokojowy wątek.
          Ja tam karmiłam Malwę 2 i pół roku Olę rok i pół i naprawdę bardzo to lubiłam.
          A co do odstawiania.... niezależnie, czy od piersi, czy od smoka, czy od butelki to potrzebne jest samozaparcie i przede wszystkim konsekwencja.

          Między Bogiem, a prawdą we wszystkim potrzebny jest umiar. I wszystkie kiedyś będziemy musiały powiedzieć wystarczy. Każda z nas musi znaleźć odpowiedni moment i metodę.

          Olę odstawiałam drastycznie, Malwę w sumie spokojnie. Jeżeli chcecie poczytać, jak mi poszło z Malwą to zapraszam na mojego bloga (link mama cafe bo na blogerkach to już zupełnie inne tematy, bo karmienie cycusiem jest za nami definitywnie).
          Pozdrawiam wszystkie MAMY te karmiące piersią i te karmiące butelką, bo wszystkie tak samo kochamy swoje dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej.

          Skomentuj


            Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

            właśnie temat wątku klub mam dłuuugo karmiących piersią... żadna z mam karmiących piersia nie prosiła o komentarze odnośnie długości karmienia Swoich dzieci więc nie rozum iem po co się one pojawiły? miał to być wątek dla mam cyckowych, aby mogły sobie spokojie porozmawiać, udzielić porad itd, a co sie porobiło??? przyszły panie nie mające zbytnich cyckowych doświadczeń i się mądrzą... najśmieszniejsze jest to, że te prześwietne komentarze pochodzą od mam które karmią butlą...chcecie się tym sposobem utwierdzić w przekonaniu, że dobrze wybrałyście???? czy co? bo ja nie rozumiem po co komentujecie w temacie który jest Wam obcy...

            kurczak niezłą filozofię ma Twoja teściowa

            moja córa zjada wszystko, wie, że cycka dostaje tylko w domu i jakoś nie urządza mi dziwnych akcji...




            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

            Skomentuj


              Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

              Aniinka nikt się tu nie mądrzy,a to że dyskusja zeszła na drugi plan to standard,więc mnie to nie dziwi,to że nie karmię,nie znaczy,że nie moge się wypowiedzieć,to nie jest wątek zamknięty,więc mam prawo czytać co piszecie i wtrącić swoje dwa grosze,oczywiście nawiązując do tematu
              Było gradobicie w wątku....ale już po burzy,więc po co zaczynać znowu?a juz to pisałam(stronke wcześniej)że,jakby był watek "długo karmiących butelką",to też by się nie obyło bez komentarzy typu "no comments" pewnie ze strony matek karmiących cyckiem..
              Last edited by Miss; 10-11-2009, 08:57.
              FROCH

              Skomentuj


                Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                Ja karmilam 9 m-cy,nie wiem czy to dlugo,porownujac do mam karmiacych kilka lat to pestka...nie rozumiem o co tu sie klocic,wytykac sobie ze jedna karmila a druga nie ... fanatyzm jakis laktacyjny...przez okolo 5 m-cy maly budzil mnie co pol godziny na cycka,w ciagu dnia ciamkal juz tylko dwa razy,wiec uznalam ze konczymy,jezeli ktos ma ochote i jest na tyle wytrzymaly zeby robic to dluzej to prosze bardzo ale nigdy nie przyszloby mi do glowy atakowac kobiete ktora karmi butelka,obojetnie czy karmi tak z wlasego wyboru czy nie ...po co w ogole taki watek jesli prowadzone na nim dyskusje sa poczatkiem segregacji na super mamy cyckowe i te wyrodne butelkowe albo ktos karmiacy kilka lat zostaje nazwany pedofilem...

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                  Dotka tu nie do konca o to chodzi
                  tylko co niektórzy maślą że im wolno jest negatywne komentarze wystawiać a jak Ty taka osobę skomentujesz to już jesteś posądzony o najgorsze.
                  Dla mnie karmienie cycem jest ważnym elementem macierzyństwa i chyba moge o tym mowić???


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                    Majekmow ile chcesz Chodzi o to ze wydawalo mi sie ze ten watek jest po to zeby mamy karmiace wymienialy sie doswiadczeniami,wspieraly itd a tu znowu wyzwiska czlowiek czyta...wiadomo ze mleko matki jest najepsze dla dziecka i ze cieplo jej ciala pozwala maluchowi czuc sie bezpiecznie ale czytajac co niektore wypowiedzi to ma sie wrazenie ze niektore matki maja troche fanatyczne podejscie do sprawy...
                    Ja tez z czuloscia wspominam mojego synka wtulonego w cyca,te rumiane policzki poruszajace sie w rytmie ssania,ale nie ukrywam ze butla tez ma swoje zalety.Po pierwsze to wygoda Po drugie moze ja podac tata (u nas co rano)no i butla nie ma wplywu na pozniejszy wyglad naszych piersi...
                    Dziewczyny to wspaniale ze dajecie cycucha ale badzcie tez troche bardziej cool w tym temacie

                    Skomentuj


                      Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                      Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
                      Majekmow ile chcesz Chodzi o to ze wydawalo mi sie ze ten watek jest po to zeby mamy karmiace wymienialy sie doswiadczeniami,wspieraly itd a tu znowu wyzwiska czlowiek czyta...wiadomo ze mleko matki jest najepsze dla dziecka i ze cieplo jej ciala pozwala maluchowi czuc sie bezpiecznie ale czytajac co niektore wypowiedzi to ma sie wrazenie ze niektore matki maja troche fanatyczne podejscie do sprawy...
                      Ja tez z czuloscia wspominam mojego synka wtulonego w cyca,te rumiane policzki poruszajace sie w rytmie ssania,ale nie ukrywam ze butla tez ma swoje zalety.Po pierwsze to wygoda Po drugie moze ja podac tata (u nas co rano)no i butla nie ma wplywu na pozniejszy wyglad naszych piersi...
                      Dziewczyny to wspaniale ze dajecie cycucha ale badzcie tez troche bardziej cool w tym temacie
                      i taki miał być
                      ale mamay butlowe zaczeły rzucać teksty no comments i dalej jużmogłas poczytać co było


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                        no to ja też się wypowiem po burzy Maciej nie cyca w dzień tylko w nocy zasypia z cycem i nad ranem ciąga...wczoraj chciałam go zaskoczyć i posmarowałam cyce pieprzem mówię że chory i niedobry, nie wierzył więc dałam i po chwili stwierdził że piecze, więc ja na to mówiłam że niedobry....a mały to taj drugiego posmakować...dałam i co??????? no właśnie nic, pieprzem był obklejony po całych ustach i ssał, ja pytam dobry a on machał głową że tak i sobie popił aż zasnął z tym pieprzem przy ustach, aż cały się spocił....i tyle z moich metod

                        Skomentuj


                          Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                          kasia ale się usmiałam!

                          własnie sobie uświadomiłam że ja nawet nie próbuje odstawic młodego od cyca....
                          kurde jemu z tym dobrze a mi w niczym nie przeszkadza. wręcz to lubie więc nnie widze powodu by przestawac.
                          jak znakome mówia "ty jeszcze karmisz???" mam to naprawde gdzies , odpowiadam spokojnie że tak i tyle.
                          lubie takiego przytulonego synka, już sie to raczej nie powtórzy więc korzystam ile moge z tych cudnych dla mnie chwil
                          tyle moich nocnych rozmyslań
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                            Miss nie możesz powiedzieć co by było gdyby, bo tego nie wie nikt, a tak na marginesie używanie smoka czy to uspokajającego czy tego z butli nie jest korzystne dla zdrowia

                            kasia ja też się uśmiałam niesamowicie

                            pinklady ja mojej jedynie ograniczyłam cyckanie, bo tak to podchodziła do mnie i co 1o minut chciała dostaje teraz 3 razy dziennie i raz nad ranm jak przylezie do naszego łóżka




                            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                            Skomentuj


                              Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                              Kasia8120, u mnie sprawdziła się metoda po prostu: jesteś już za duża i od jutra nie pijemy. Malwa "duża była" w dzień i wszystkim opowiadała że juz "cycusia nie musi", a wieczorem przed zasnięciem oczywiście cuda wyprawiała, ale trzeba było to przetrwać. Dwa wieczory krzyków i potem skapitulowała i w sumie dobrze, bo nawet lepiej śpi. Metoda z mamą obok, która przytuli pocieszy, ale cyca nie da, jest o tyle dobra, że dziecku odbiera się tylko jeden element na raz, a nie nagle znika mu mama (tak jak zrobiłam z Olą- starszą - wyjechała do babci na 2 tygodnie - trauma nie polecam). Osobiście polecam odstawianie z mamą choć przyznam, że dość trudno wytrzymać te kilka wieczorów darcia. Ale tak naprawdę tą metodę możemy zastosowac dopiero, kiedy same w swoim sercu podejmiemy decyzję "KONIEC". Jeżeli sie raz ustąpi, to potem odstawianie może trwać strasznie długo.
                              Ale przyznam pinklady ja też bardzo lubiłam karmić i naprawdę trudno mi było się zdecydować na odstawienie. Dlatego też założyłam ten wątek. Miałam osobiście nadzieję na otrzymanie rad na temat odstawiania, w końcu sama po namysle zdecydowałam sie na w/w wariant. Chyba udało mi się wybrać właściwy moment.
                              Pozdrawiam
                              Ps bardzo się cieszę że są tu dziwczyny które karmią bo lubią... ja tez tak lubiłam i karmiłam
                              Last edited by gonrad; 12-11-2009, 08:58.

                              Skomentuj


                                Odp: Klub mam dłuuugo karmiacych piersią

                                Dołączam się do mam które lubiły karmić swoje dzieci piersią
                                ANIINKA to fakt że używanie smoczka szkodzi zdrowiu dziecka ale nie do konca bo tak jak we wszystkim należy zachować umiar. Synkowi podawałam smoczek ale tylko do spania,pożegnał się z nim w wieku 18 m.Natomiast pił kaszę z butli do 7 roku życia ale po wypiciu ząbki były myte i wszystko jest oki.ma zdrowe zęby a mleczaki zaczęły mu wypadać całe.Córeczka w ogóle nie chciała smoczka i butelki.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X