Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Praca, Prawo, Biznes
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Praca, Prawo, Biznes Wasze zawodowe wyzwania, praca dodatkowa, poznajcie swoje prawa i możliwości, własna działalność gospodarcza

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-01-2014, 13:02
taiwona's Avatar
taiwona taiwona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
taiwona.polki.pl

Domyślnie Księgowość w firmie

Witam dziewczyny W końcu się odważyłam i postanowiłam otworzyć swoją własną firmę.
Zastanawiam się obecnie nad modelem księgowości.
Generalnie znajoma poleciła mi biuro rachunkowe w moim mieście ale znalazłam w sieci takie ogólnopolskie biuro dzięki któremu można prowadzić księgowość online. Nie zaprzeczam oczywiście, że roli nie odgrywają warunki finansowe - widzę, że użytkowanie przez 60 dni jest za darmo. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-02-2014, 08:50
zielonakama zielonakama jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zielonakama.polki.pl

Domyślnie Odp: Księgowość w firmie

Naprawdę myślisz o księgowości online? Ja prowadząc swój własny biznes byłabym o wiele spokojniejsza, wiedząc komu powierzam finanse mojego przedsiębiorstwa. Zawsze lepiej przejść się i porozmawiać z pracownikami, dowiedzieć czegoś na temat sposobów funkcjonowania firmy i podejścia do klienta. Mnie moja księgowość satysfakcjonuje ponad miarę i nie wyobrażam sobie zamienienia jej na jakieś inne dziwne twory
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2014, 09:34
Julieee Julieee jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Julieee.polki.pl

Ja również poszukuję jakiegoś dobrego biura rachunkowego i zastanawiałam się nad tym internetowym. Mam trochę mieszane uczucia, ale w sumie już korzystam z usług doradztwa w zakresie ochrony środowiska online i jak do tej pory jestem zadowolona i się nie zawiodłam. Myślicie, że można zaufać takim firmom ? Czy może jednak lepiej poszukać czegoś na miejscu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-06-2014, 09:32
Dama1 Dama1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Dama1.polki.pl

Ja postanowiła sam się zajmować swoją księgowością. Idę na darmowe szkolenie z programów księgowych tzw. Samodzielny Księgowy Idzie ktoś ze mną?
Nic nie tracicie, bo bezpłatne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-2014, 09:31
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia

Pomysł biura rachunkowego jest dobry tylko pytanie czy masz już jakiś potencjalnych klientów. Sama pracuję w księgowości i wiem że najlepiej jest zdobyć klientów przez znajomości i polecenia. Sama jakbym miała szukać biura rachunkowego dla swojej firmy to nie poszłabym do zupełnie obcych ludzi bo nie jesteśmy w stanie od razu sprawdzić ich kompetencji a trzeba przyznać, że powierzamy im poważne sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-2014, 12:55
orlandosa orlandosa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
orlandosa.polki.pl

Cześć,
Od niedawna jest założycielem nowej firmy zajmującą się w branży biżuterii.
Jednak nie wiem jak mam się rozliczać. Ukończyłem biznes na ekonomi więc znam podstawy rachunkowości. Jednak nie wiem jak to jest w biznesie elektronicznym.
Jakie podatki muszę płacić. Ile na początek muszę płacić zus? Czytałem iż przez 2 lata mam jakiś zmiejszony.
Zainwestował bym w księgową jednak skoro już posiadam umiejętności finansowe to chciałbym to wykorzystać w życiu nie po to się uczyłem aby to teraz zmarnować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-2014, 12:57
orlandosa orlandosa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
orlandosa.polki.pl

Cytat:
Napisał orlandosa Zobacz post
Cześć,
Od niedawna jest założycielem nowej firmy zajmującą się w branży biżuterii.
Jednak nie wiem jak mam się rozliczać. Ukończyłem biznes na ekonomi więc znam podstawy rachunkowości. Jednak nie wiem jak to jest w biznesie elektronicznym.
Jakie podatki muszę płacić. Ile na początek muszę płacić zus? Czytałem iż przez 2 lata mam jakiś zmiejszony.
Zainwestował bym w księgową jednak skoro już posiadam umiejętności finansowe to chciałbym to wykorzystać w życiu nie po to się uczyłem aby to teraz zmarnować.
Jeszcze chciałbym zapytać co się stanie po otrzymaniu dofinansowania jak zbankrutuje w przeciągu 2 lat?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-2014, 15:05
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia

Jeśli dostałeś dofinansowanie i masz w umowie zaznaczone że musisz utrzymać działalność przez rok czy dwa i tego nie zrobisz to zazwyczaj całość dofinansowania trzeba zwrócić. Pamiętaj że zawsze możesz mieć działalność ale nie musisz mieć zysków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-11-2014, 11:31
iwona_878787 iwona_878787 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
iwona_878787.polki.pl

Smile Odp: Księgowość w firmie

Też już jakiś czas się zastanawiałam nad formą księgowości i znajomy mi powiedział, że korzysta z www.mojksiegowy24.pl, więc postanowiłam spróbować, jestem bardzo zadowolona, można wybrać sobie biuro z jakiego się korzysta, a dodatkowo mam udostępnioną aplikację, dzięki której mogę w szybki sposób wystawiać faktury polecam, godne zaufania
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2014, 11:50
zosiaq zosiaq jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zosiaq.polki.pl

Ja polecam księgowość online. Oczywiście jak to kobieta 100 razy wszystko przemyślałam przed podjęciem decyzji o wdrożeniu jej do mojej firmy ale nie żałuję. Na początku oczywiście musiałam przeczytać setki artykułów branżowych :P Wszystkim nadal niezdecydowanym polecam taki podsumowujący wszystko xxx, pozdrawiam wszystkie zaradne panie

Ostatnio edytowane przez disne : 30-06-2020 o 17:56. Powód: link
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania