Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obowiązki położnej podczas porodu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

    U mnie niestety tak kolorowo to nie wyglądało... Położna raptem była u mnie 4 razy i nic na to poradzić nie mogłam. A znieczulenie? Heh dobre sobie...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
      To okropne Bo już wiem jak dziecko reaguje na widok lekarza i tak same dziecko zostawiać :///
      bo rozchodzi się o ochronę danych personalnych pacjenta obok - teraz po tym całym szpitalu jesteśmy z męzem troszku wrogo nastawieni do lekarzy - coś tam zostało w psychice =/ przykre to wszystko bo lekarze i pielegniarki mają styczność z małymi dziecmi gdzie potrzeba szczególnego ciepla

      Skomentuj


        #33
        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

        Moja położna którą sobie załatwiłam, siedziała ze mną od samego rana jak byłam w szpitalu do 21 w nocy... Była nawet przy cesarskim cięciu pilnowała by wszystko poszło jak sie należy

        Skomentuj


          #34
          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

          Gdy rodziłam Zuzię udało sie trafić do szpitala na dyżurze znajomej położnej i była mi bardzo pomocna. Pokazała Łukaszowi jak ma mi kręgosłup masować itp. Ja byłam zagubiona w tym wszystkim bo to pierwszy poród a ona mnie przeprowadziła prze z niego bardzo dobrze, aż do momentu cc. Przy cesarce nie była sle oddała mnie w ręce drugiej znajomej położnej i było dobrze.
          Wspomnienia kobiety co do porodu w dużej mierze zależą od położnej

          Skomentuj


            #35
            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

            Też wspominam dobrze swoją położną, ale nie umawianą, ta co miała dyżur ówczas. Usmiechnięta, wszytsko tłumaczyła, proponowała różne rzeczy. Nie to co lekarz- bezosobowo i przedmiotowo.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

              ja tez nie oplacalam poloznej - choc przyznam ze nazwiska widniejace na liscie na stronie internetowej sprawdzilam sobie wczesniej - moje dwie polozne byly bardzo pomoce (zmianil sie zespol bo rodzilam nad ranem) ta ktora opiekowala sie mna w nocy przychodzila, radzila, pomocnie wskazowki dawala jak dziecko nie chcialo wejsc w kanal rodny, ta z ktora rodzilam stanowcza ale tez pomocna, pokazywala jak oddychac, starala sie aby ochroic krocze ale byla koniecznosc ciecia - ale zrobila to w koniecznosci - milo wspominam te kobitki

              Skomentuj


                #37
                Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                Dobrze jak kobieta mile wspomina poród, dzięki temu jest jej łatwiej podjąć decyzję o drugiej ciąży. Zły poród blokuje kobietę

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                  Teraz dostac się do przedszkola to procedura, podania, normalnie mam wrażenie, że jest prawie taka formalność jak podania na studia czy liceum

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                    Oj tak... niestety to warunkuje bardzo często kształtowaniem się silnie negatywnych odczuć w stosunku do porodu gdy trafimy w szpitalu na porodóce kobietę bez powołania, znużoną swoją pracą

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                      Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                      Dobrze jak kobieta mile wspomina poród, dzięki temu jest jej łatwiej podjąć decyzję o drugiej ciąży. Zły poród blokuje kobietę
                      nio z tym sie zgodze w kwestii drugiej ciazy - ja porodu bala se strasznie w koncwce ciazy w glowce malowala najgorsze scnariusze , na przekor na szczescie nie sprawdzily sie, moja kolezanka miala miec cudny porod, oplacala polozna miala miec znieczulenie, niestety nie bylo tak kolorowo jak sobie wymarzyla, porod byl ciezki, dlugi znieczulenie dalo iboczne skutki juz po porodzi i dziewczyna nie badzo chce miec drugie dziecko bo gdzies sie zablokowala

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        nio z tym sie zgodze w kwestii drugiej ciazy - ja porodu bala se strasznie w koncwce ciazy w glowce malowala najgorsze scnariusze , na przekor na szczescie nie sprawdzily sie, moja kolezanka miala miec cudny porod, oplacala polozna miala miec znieczulenie, niestety nie bylo tak kolorowo jak sobie wymarzyla, porod byl ciezki, dlugi znieczulenie dalo iboczne skutki juz po porodzi i dziewczyna nie badzo chce miec drugie dziecko bo gdzies sie zablokowala
                        No właśnie taką blokadę ciężko później zdjąć. Kobieta zapamiętuje to na długo i choć nie pamieta jak mocno bolało to jednak wie że bolało i było strasznie

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                          Mój poród mogę zaliczyć do tych niemile wspominanych ale na szczęście mnie nie zblokował i bardzo bym chciała drugie dziecko

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                            położna zajmuje się wszystkim co związane z odebraniem porodu, wydaje ci polecenia, przecina krocze w razie potrzeby, łyżeczkuje łożysko po porodzie, wyciąga dziecko

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                              U mnie też wszystkim zajmowała się położna. Lekarka przyszła tylko na zszycie krocza. Z kolei mojej kuzynce, która miała zagrożoną ciążę, poród odbierał lekarz i to on wszystkim się zajmował.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                                Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                                U mnie też wszystkim zajmowała się położna. Lekarka przyszła tylko na zszycie krocza. Z kolei mojej kuzynce, która miała zagrożoną ciążę, poród odbierał lekarz i to on wszystkim się zajmował.
                                U mnie lekarz przyszedł kilka razy w trakcie ale tylko żeby zerknąć co się dzieje i później był już rodzeniu dziecka i łożyska

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X