Wróć   Forum Mamotoja.pl > Co w trawie piszczy?
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Co w trawie piszczy? Nowe kryteria w przyznawaniu 500+? A może news o szczepionkach i nieporządanych odczynach poszczepiennych? Co was porusza, bulwersuje, zachwyca? Zapraszamy do wymiany opinii!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-10-2010, 11:47
siwa77 siwa77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
siwa77.polki.pl

Domyślnie Dopalacze - śmierć?

Jestem pewna, że każda z was słyszała o sprawie sklepów z dopalaczami.
Chciałabym zapytać co myślicie o tych substancjach? Czy sklepy powinny być zamykane?
Ja bardzo boję się takich "nowości", które czyhają na nasze dzieci - zaczyna się od spróbowania a kończy na szpitalu albo uzależnieniu a właśnie czy dopalacze uzależniają?
Nieprzeczytane 11-10-2010, 13:15
akogo akogo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akogo.polki.pl

Domyślnie Odp: Dopalacze - śmierć?

hym ten temat jest ciężki i nie wiadomo co jest prawdą a co napędzaniem przez media

osobiście myślę, że sklepy zostały zamknięte bez podstaw prawnych, dopiero kilka dni później została przepchnięta jakaś ustawa o tych środkach.

A ten Pan z Łodzi, który zerwał plomby ze sklepu i sprzedawała środki dalej to szuka rozgłosu niczego innego
Nieprzeczytane 22-10-2010, 13:18
zebrrra zebrrra jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zebrrra.polki.pl

Zdjęcia: 68

Ja jestem wielką przeciwniczką sklepów z dopalaczami, bo sa one kierowane głównie do młodzieży. Wiecie, to jeste niby takie cool i kolejny powód do szpanu.
Nie znam się na prawie i nie wiem czy mieli podstawy do tak drastycznego rozprawienia się ze sklapami. Właściciele sklepów prowadzili biznes, na którego otwarcie otrzymali pozwolenie. Dlatego nie wiem czy tędy droga.
Moge jedynie patrzeć na całą sytuacje z perspektywy matki. Nie chciałabym, aby moje dziecko miało tak łatwy dostęp do takich środków odurzających. Owszem, wychowanie jest tu najwazniejsze, bo przeciez dla chcącego nic trudnego. Mimo wszystko jestem za zamknięciem sklepów z dopalaczami, bo to trucizna podawana na tacy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-2010, 16:23
kasiunia347 kasiunia347 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiunia347.polki.pl

Ja również jestem przeciwniczką dopalaczy...
A sklepy-dla nie mogą być otwarte-uważam że nikt mądry do nich nie zagląda
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-2010, 17:30
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26

dopalacze to mały pikuś w całym tym "gównie" od nich się zaczyna często ale nie koniecznie. Nie każdy nastolatek pójdzie do takiego sklepu bo albo go sąsiadka zobaczy albo ktoś tam (ja mam taki sklep obok bloku) często młodzież sięga po używki w zaciszu -czyli ktoś komuś coś da pod ławką w parku - tak szybciej zaopatrują się młodzi.

Moim zdaniem powinni się zająć "poważniejszymi" środkami i ludźmi którzy handlują narkotykami.
Zobaczycie za jakiś czas zacznie powstawać coś na wzór sklepów z dopalaczami.

A tak poza tym odkąd w Czechach zalegalizowali marihuanę i kilka innych środków liczba śmiertelności z powodu przedawkowania spadła a i mniej się odnotowuje uzależnionej młodzieży. Bo to jakoś tak działa co zakazane to kusi a skoro to już jest legalne.

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2010, 02:44
sylciar's Avatar
sylciar sylciar jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sylciar.polki.pl

Miasto: Przykona
Zdjęcia: 68
Domyślnie Dopalacze - śmierć?

ja bardzo się cieszę że likwidują takie sklepy z dopalaczami, ale wiadomo rózne inne świństwa mozna kupic inaczej nie potrzebne są sklepy...ja jestem temu przeciwna i boję się o moich dzieciaczków bo nie wiadomo co jeszcze może się pojawic nowego i groźnego za kilka lat kiedy oni dorosną....
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-2016, 18:08
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Jestem przeciwna sprzedaży dopalaczy i chyba teraz tylko przez internet można je kupić bez problemu. Sklepy, które jeszcze kilka lat temu były masowo otwierane już nie istnieją (chyba że w internecie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2016, 23:37
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Za sprzedaż dopalaczy powinny być bardzo surowe i rygorystyczne kary.
To że sklepy z dopalaczami są niby zamknięte nie oznacza że nadal sprzedawcy nimi nie handlują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-2016, 21:56
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Zdjęcia: 2

Jesli komuś nadal opłaca się prowadzić takie sklepy tzn. że kara jest za niska. Jakby za trucie ludzi była porządna kara to by im sie odechcialo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-2016, 20:41
saul258 saul258 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
saul258.polki.pl

Zgadzam się z wami, kary za sprzedaż dopalaczy powinny być wysokie i to nie tylko pod względem finansowym, ale również pod karą więzienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania