Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

    Ja tu teraz Was zaskoczę tym co mam do powiedzenia! Moja córka mała Maja śpi już od samego rana, w domu sprzątam i gotuję ciszy ja nie toleruje! Taka cisza to jest nuda więc i spanie się nie uda, taką córkę mam wspaniałą, żaden dźwięk ją nie obudzi może walić się i palić ona śpi i we śnie się uśmiecha, chyba znów już jej się coś śni 😍

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

      Moja córeczka ma 5 miesięcy i od urodzenia walczymy z odruchami moro. Pojawiają się one czasami nawet w ciągu dnia, gdy sobie spokojnie leży albo bawi się,a ktoś coś głośniej powie to zaraz się wzdryga. Igunia w dzień robi sobie 30-40 minutowe drzemki i zazwyczaj budzi ją głośne stuknięcie np. garnkami, młotkiem, a czasem nawet, gdy sąsiadowi z góry spadnie coś na podłogę to najpierw jest odruch rączek do buźki a za chwilę oczka otwierają się i czasami pojawia się płacz. Jeżeli mamy problem z usypianiem maluszka w ciągu dnia zawsze pomaga nam dźwięk odkurzacza, który również co wieczór włączamy aby córeczka spokojnie usnęła w ramionach mamy z podusią minky i czuła się bezpiecznie. Wieczorem dźwięk odkurzacza jest odtwarzany dosyć długo, aż malutka głęboko zaśnie. Myślę, że miś szumiś byłyby świetną pomocą, gdyż nasza córeczka lubi szumy, zasypia słysząc bicie serca mamy i musi mieć coś milutkiego przy drugim policzku.

      Skomentuj


        #78
        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

        Córcia już w brzuszku mamy na niektóre dźwięki reagowała bardzo mocno. Wtedy już wiedziałam, że będzie bardzo wrażliwym dzieciątkiem. I mama się nie myliła. Od samego początku córkę wzbudzają głośne, nagłe i huczne dźwięki. Do spania musi mieć ciszę. Kiedy w tle pojawi się głośny i histeryczny płacz jej brata lub upadnie mi coś w kuchni czy nawet ktoś zamknie trzapnięciem drzwi tomalutka budzi się z wielkim i nagłym płaczem. Jest wystraszona i potrzebuje szybkiego ustalenia. Pomocnikiem jest szumiś starszego brata, który też od malego z nim śpi. Jednak nie chce oddać swojego najlepszego przyjaciela na zawsze. Dlatego gram o szumisia, który zapewni wyciszenie i spokojniejszy sen córci.

        Skomentuj


          #79
          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

          Moja 3-letnia córeczka od zawsze ma mocny sen, szczególnie nad ranem więc hałas, głośne rozmowy, odkurzacz, czy wiercenie dziury w ścianie nie działają na nią i śpi sobie jak suseł. Gdy byłam w ciąży musiałam dużo leżeć więc dla zabicia czasu czytałam książki i oglądałam różne programy telewizyjne. Najbardziej do gustu przypadło mi oglądanie serialu "Ojciec Mateusz" i tak do dnia porodu potrafiłam obejrzeć po 2-3 odcinki dziennie. Gdy na świecie pojawiła się córcia poszukiwalismy skutecznego sposobu na jej uspokojenie w płaczu lecz szum suszarki czy odkurzacza nie pomagał, aż do dnia gdy w trakcie jej płaczu rozpoczynał się nowy odcinek serialu a dokładnie muzyka początkowa, a córcia nagle uspokoila się. Myśleliśmy ze to przypadek lecz przy następnym płaczu muzyka również tak podzialala i tak jest do dnia dzisiejszego. Dziwne w tym wszystkim jest to ze muzyka ta potrafi ją uspokoić w chwilach kryzysu ale również skutecznie i szybko wybudzić ze snu. Wystarczy włączyć muzykę a córcia wstaje na równe nogi zadowolona. Jest to ewidentnie przykład tego jak muzyka z życia płodowego może wpłynąć na życie dziecka poza brzuchem mamy 😊

          Skomentuj


            #80
            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

            Niedawno po długiej przerwie na świecie pojawiło się kolejne maleństwo - synek który wywrócił ponownie nasz zorganizowany świat do góry nogami. Pokazał czym jest dojrzałe rodzicielstwo i jak z perspektywy czasu zmienia się wychowywnie niemowlaka. Uwielbia on być tulony, noszony a sen jest możliwy jedynie w pomieszczeniu gdzie ktoś przebyw -wyczuwa każde odejście na odległość dalszą niż kilkanaście kroków.

            Jaki dźwięk go budzi ? Dźwięk wyjmowanych bądź używanych sztućców. Jest wyczulony, śpi czujnie a gdy gotuję czy jemy obiad to każdy dźwięk odłożonego sztućca, czy ciuchutki dźwięk nabierania np na widelec kończy się natychmiastową pobudką. Dla nas te dźwięki nieraz są niesłyszalne, niezauważalne ale dla niego są czymś wyjatkowym. Gdy je słyszy zapatruje się, wierga nóżkami i rączkami jakby się bał. Po chwili starsze dzieci podchodzą do niego ze sztućccami, pokazują, stukają o siebie i sprawiają, że maluszek się uspokaja.
            Dźwięk którego nie podejrzewałbym o to, że przebudzi dziecko, że wystraszy go czy spowoduje niepokój. Pomaga nam wtedy także szumienie wydawane ustami, śpiewanie "ciiii" a także włączenie szumiącego odkurzacza.

            Każde dziecko jest inne, każde inaczej rozpoznaje dźwięki. Mójj mały, wielki skarb jest wyczulony na dźwięk sztućcy w użyciu, i mimo iż życie musi toczyć się w normanym trybie, to jednak czasem jest męczące że nie można pomieszać herbaty, supy czy zjeść czegokolwiek bo dźwięk tak błahy i niepozorny stawia na nogo naszego niemowlaka. I właśnie dlatego potrzebuje ratunku w postaci Szumisia Lily ....

            Skomentuj


              #81
              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

              W naszym domu mieszkają trzy pokolenia .Więc zawsze w domu jest gwarno i radośnie .Tym bardziej ,że nie tak dawno na świat przyszedł Adrian mój trzeci wnuk i choć pokój maluszka jest dobrze przygotowany aby zapewnić mu jak najlepszy komfort ciszy to jest jedna rzecz która zawsze wyrywa maluszka ze snu 😞 Nasza kotka ,która chyba specjalnie zakims sprytnym sposobem dostaje się na piętro pod drzwi małego i wystarczy jedno jej miałknkecie a malych niczym na rozkaz rzuca rączkami do góry ,podkurcza nóżki i zanosi się płaczem aż nie potrafi złapać tchu .I cały proces usypiania trzeba zaczynać od nowa .Dobrze ,że wnusio zasypia szybko przy nagraniu dźwięku suszarki .

              Skomentuj


                #82
                Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                Moją córeczkę najczęściej budzi starsza siostrzyczka. Gdy ta się obudzi, to podchodzi do łóżeczka i zaczyna śpiewać małej "Stary niedźwiedź mocno śpi", "Jestem sobie przedszkolaczek". "Jawor, jawor..." itede. Generalnie cały repertuar jaki tylko zna. Jak nie trudno się domyślić maluszek się budzi. A jak reaguje? Oczywiście uśmiechem. Mimo, że została obudzona to cieszy się na widok starszej siostrzyczki. Tą radość okazuje całą sobą, machając rączka mi
                i nóżkami. A dla mnie samej ten widok to czysta przyjemność. Mimo ciemnej nocy za oknem i godziny 5:30 na zegarku.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                  Najczęściej budzi malucha mojego
                  Tupot bosych stópek jego braciszka starszego,
                  Gdy nad ranem przemierzają do sypialni drogę
                  I słyszymy: „Mamo, Tato, ja już spać nie mogę!
                  A czy mój brat dzidziuś już oczka otworzył?
                  Słyszałem, że w nocy bardzo dziś gaworzył”.
                  Wnet maluch z łóżeczka przez szczebelki zerka:
                  „Weźcie też do łóżka swojego bąbelka!”
                  I z uśmiechem rączki ku mamie wyciąga,
                  Z ciekawością na brata swojego spogląda,
                  Dla taty na dzień dobry ma buziak zaśliniony,
                  Hej, pora wstawać! Będzie dzień szalony!

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                    Naszego malucha z niezwykłą skutecznością budzi rano nasz kot Promiliusz, domagający się z rana porcji świeżutkiej karmy
                    Na szczęście nasz kot jest również świetny w usypianiu malucha! Za każdym razem układa się w kłębek obok malucha i opowiada mu bajki. Prawdziwa przyjaźń pomiędzy malutkim człowieczkiem i zwierzakiem

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                      Nie będę owijała w bawełnę - córeczka od urodzenia ma problemy z beztroskim oddaniem się w ramiona Morfeusza na dłużej niż 20 minut...jej sen jest bardzo płytki, musi spać albo przy włączonym radiu, albo włączonej suszarce do włosów, by zagłuszyć "hałas". Dla niej hałas to najmniejszy szmer. Nie potrafi spać spokojnie jak słyszy tykanie zegara w przedpokoju, budzi się jak dziadek wraca z pracy i otwiera drzwi do domu, zrywa się kiedy podczas gotowania spada mi łyżka bądź zatłukę się przypadkiem garnkiem, otwiera oczy gdy spuszczam wodę w toalecie, wybija się ze snu gdy deszcz pada i stuka o parapet - jednym słowem budzi ją wszystko! Nie mam pojęcia jak jej pomóc, nie wiem jak to zwalczyć zwłaszcza, że na każdy z tych dźwięków reaguje głośnym atakiem płaczku, rozkładaniem rączek, wierzganiem nóżkami i notorycznym zaciskaniem powiek, tak, że czasem z trudem udaje mi się ją uspokoić ;( Czy, któraś z mam wesprze mnie dobrą radą ? Pomocy!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                        Uwaga! Przez lata naukowcy z Instytutu Naukowego "Mamo to ja" znani szerszemu gronu jako specjaliści w dziedzinie zdrowego snu maluchów, zadawali sobie pytanie "Które dźwięki budzą nasze dzieci?". Dziś odpowiedź stała się jasna! Albowiem dowiedziono, że powody te zmieniają się wraz z wiekiem dziecka, a wyniki badań naukowych opublikowano na przykładzie pewnego, rezolutnego chłopca. Otóż dźwięki, które najczęściej "stawiały na równe nogi" podzieliliśmy na trzy kategorie wiekowe, tj typ wg:
                        *Kilkumiesięcznego chłopca to oddalajacy się od łóżeczka rodzice gdzie tam prace budowlane w sąsiedztwie czy odgłos miksera z kuchni - były jak lekki świst wiatru. Za to cicho trzeszcząca podłoga pod wpływem nacisku stóp rodzica kierującego się w stronę drzwi od pokoju - niczym wybuchy fajerwerków w Sylwestra!
                        *Dwulatka który budził się za każdym razem gdy w pobliżu było słychać muzykę 🎵🎵🎵 a ta bez względu na czas drzemki i stopień zaspania od razu porywała go do tańca 😉
                        *Pięciolatka, który na markach samochodów zna się równie dobrze co mechanik w warsztacie samochodowym z 30letnim stażem i którego budzą dźwięki przejeżdżających obok domu samochodów. Wnet wybudza się ze snu by lada moment ocenić cóż to za fura może "pochwalić" się tak "miłym" rykiem silnika 🚘🚘🚘.

                        I być może na tym moglibyśmy zakończyć naszą analizę. Jednak już za klika tygodni nasz pięciolatek zostanie starszym bratem ❤ A że nie chcielibyśmy mu w pakiecie serwować kolejnych wybudzających dźwięków, marzymy o Szumisiu, który zapewni naszej małej córeczce spokojny sen a przy okazji starszemu bratu również!

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                          Moje dziecko budzą różne rzeczy, szczekanie psa, dzwonek do drzwi albo niespodziewane kichnięcie.
                          Najczęściej budzi go też cmoknięcie, czyli słodki buziak w czółko starszych sióstr i mogę tłumaczyć, prosić, ale to nic nie daje, bo one poprostu tak go kochają, nie mogą się mu oprzeć i zwyczajnie zapominają to o co prosiłam Rozumiem ich, bo sama bym go zacałowała. Także wybaczam i cieszę się, że go kochają .

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                            Maluch mój Marcel wśród rodziny ksywką wielkie ucho się posługuje, tajemnica sennych perypetii od urodzenia mamę nurtuje. Młodzi rodzice na paluszkach przy dziecku chodzili, o ciszę i spokój u sąsiadów co wieczór się modlili, szybko jednak dostrzegli, że dzieć w sen zimowy co wieczór zapada nie straszny mu nawet sylwester i autostrada, garnkami trzaskanie, pod prysznicem kąpanie nawet psa nie rusza syna szczekanie! Jest jednak coś, postrach wśród rodziców sieje wielki, gdy maluch to usłyszy wnet chwyta za szczebelki i wzrokiem złowieszczym na wszystkich spogląda- to przy misji "wycofanie"-podłogi skrzypienie lub gdy na gumową kaszczuszkę nadepniesz pod nosem wkurzenie...

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                              Mój synek zasypia podczas spaceru. Nie przeszkadza mu odgłos samochodów, krzyki, szczekanie psów. Dźwięk który go budzi, to odgłos zamykanych drzwi na klatce jak wracamy ze spaceru. Gdy usłyszy klik zamykanych drzwi natychmiast otwiera oczy i wracamy z płaczem i krzykiem do domu informując wszystkich sąsiadów, że właśnie wróciliśmy do domu.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                                Kochani były już wyniki?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X