Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-02-2009, 12:41
czarna2600's Avatar
czarna2600 czarna2600 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czarna2600.polki.pl

Domyślnie bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

Słuchajcie może któraś z Was jest obcykana w sprawach prawnych a dokładnie w podziale majątku,chodzi mi o to,że moi rodzice są po rozwodzie,mieszkają nadal pod jednym dachem,stary do góry(to jest dom piętrowy)ma wybudowane osobne wejscie(mieszka ze swoją hmm nie powiem co możecie się tylko domyśleć)a moja mama na dole,i po rozwodzie nie było podziału majatku,i teraz tak na strychu jest taka antyczna szafa mojej mamy która dostała dawno temu od swojej babci i chce ją zabrać,a stary powiedział mojej mamie że jak ja zabiorę to on jej zabierze połowę mebli,zaznaczam że ma swoje z tą ...
Jak to wygląda prawnie i ogólnie ile kosztuje założenie sprawy o podział majątku?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2009, 09:33
kiziamizia19's Avatar
kiziamizia19 kiziamizia19 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kiziamizia19.polki.pl

Domyślnie

nie mam pojęcia ile to kosztuje, ale mam podobną sytuację w domu, choć u mnie matka jest ta be, ale do rzeczy, trzeba złożyć wniosek, parę rozpraw się odbędzie i ktoś z Twoich rodziców będzie musiał się wyprowadzić, spłacając jednocześnie drugiego, więc połowa wartości domu należy się niestety każdemu. Jest jeszcze inne rozwiązanie, jeśli żadne z rodziców nie będzie chciało opuścić mieszkania, sąd może postanowić o sprzedaży domu i podziale kasy, z tym, że rodzice będą musieli znaleźć sobie jakieś lokum i kto wie czy tutaj nie byłoby to najlepsze rozwiązanie...Można też jeszcze inaczej, ale to wymaga już sporego zachodu i zależy od tego czy rozwód był z orzeczeniem o winie któregoś z małżonków, jeśli tak, można złożyć wniosek do sądu z uzasadnieniem, że według nas temu drugiemu nic się od nas nie należy, ale to dość skomplikowane, ale jeśli się uda, jedno z rodziców będzie musiało się wyprowadzić, a drugie dostanie dom bez konieczności spłaty tego pierwszego. Jeszcze lepiej zrobisz pytając prawnika, porady nie są drogie, albo napisz, np w portalu www. rossnet.pl prawnicy udzielają darmowych porad.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-2009, 08:46
czarna2600's Avatar
czarna2600 czarna2600 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czarna2600.polki.pl

Domyślnie

dzięki Agnieszka 26no sprawa jest bardzo skomplikowana...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-03-2015, 12:35
basia859 basia859 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
basia859.polki.pl

Domyślnie Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

Myślę, że powinnaś skontaktować się z dobrym prawnikiem od prawa rodzinnego (osobiście polecam panią mec. Górską http://karolinagorska.pl/ - pomogła mi w sprawie rozwodowej, rozwiała wszystkie wątpliwości i nie wzięła wcale tak dużo pieniędzy sumarycznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-06-2015, 12:01
dynamical123 dynamical123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dynamical123.polki.pl

Ja tez polecam dobrego prawnika przy tak skomplikowanych sprawach nie warto liczyć na pomoc bezpłatnych kancelarii. Z pełna świadomością mogę polecić Kancelaria Fides Kraków: http://fides-kancelaria.pl/ Sama korzystałam i udało mi się odzyskać pieniądze to co ich wyróżnia to pełen profesjonalizm i dobry kontakt. Bez problemu można się z nimi dogadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-01-2016, 18:39
magda906 magda906 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magda906.polki.pl

Z tych prawników o których słyszałam, to Monika Cieślak z Warszawy zajmuje się także podziałami majątku http://kancelaria-cieslak.pl/podzial-majatku . Podpytaj (ma tez mozliwośc rozmów i porad online). Niestety koszta uzależnione sa od wielu spraw, wartości majątku i tego, czy jakoś rodzie się dogadają, czy totalnie nie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-01-2016, 21:06
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
sylwia4012.polki.pl

Z tego co widzę, prawnicy mają masę roboty. Gdyby nie to, że jestem już po studiach, pomyślałabym o prawie. Wiadomo, potem jeszcze trzeba zdać egzamin na aplikację, żeby coś osiągnąć ale jak to się uda, stoi przed nami szereg możliwości. Można chociażby otworzyć własną kancelarię prawną. Jeśli ktoś ma taki plan polecam zapoznać się ze specjalnym oprogramowaniem dla kancelarii http://www.mecenasit.pl/kancelarie . To bardzo przydatne narzędzie, które znacznie ułatwia pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-2016, 17:23
kaska2909 kaska2909 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kaska2909.polki.pl

Jeśli jest ktoś z Polski południowej, to spore doświadczenie w podziale majątku, ale i sprawach rozwodowych i wszystkim, co z tym związane ma MHS http://kmhs.pl/prawo-cywilne/prawo-rodzinne/ i tam każdy znajdzie pomoc, nawet w sprawach beznadziejnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-2016, 16:42
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

ooo, dzięki dobrze wiedzieć, tylko jestem ciekawa czy ich usługi są odpłatne czy bezpłatnie świadczą porady?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-2016, 19:49
furgomo furgomo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
furgomo.polki.pl

Sytuacja o tyle trudna, ze pewnie jedna strona ma jakieś roszczenia do części rzeczy, druga do drugiej i albo się trzeba dogadać, albo najlepiej udać się do prawnika i rozwiazać spór przez podział majątku na drodze sądowej. W Warszawie mógłbym polecić prawnika, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych i wszystkim co z tym związane i jest naprawdę skuteczny wpiszcie sobie mecenas Budrewicz w google to Wam znajdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania