Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-12-2013, 14:56
bazylianna's Avatar
bazylianna bazylianna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bazylianna.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie Wigilia karmiącej mamy

Witam serdecznie,

jestem mamą 3,5-miesięcznego bobasa, którego karmię piersią. Zastanawia mnie wigilijno-bożonarodzeniowe menu dla mnie. Co mogę zjeść przy świątecznym stole? Pierogi z kapustą już skreśliłam, podobnie jak smażonego karpia, ale co z grzybami/zupą grzybową, makowcem, popularną sałatką jarzynową, ciastem z kremem? Próbowałam już orzechów i moja córeczka nie wykazała nietolerancji, więc raczej nie jest alergikiem, ale nie chciałabym przysporzyć jej żołądkowych wariacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-12-2013, 19:22
anulka9205 anulka9205 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulka9205.polki.pl

Miasto: lubuskie, nowa sól
Domyślnie Odp: Wigilia karmiącej mamy

Ja też się nad tym zastanawiam moja córcia ma prawie 5,5 miesiąca. Pierogi z kapustą już jadłam i nic jej nie było, nawet po bigosie ale oczywiście z kapusty kiszonej. Rybę smażoną też jadłam, sałatkę jarzynową również i wszelkiego rodzaju ciasta oczywiście każde dziecko jest inne i może inaczej zareagować na dietę mamy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-2013, 11:53
witkowamama witkowamama jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
witkowamama.polki.pl

W zeszłym roku też miałam ten problem, tym bardziej, że mój maluszek bardzo mocno reagował na nowe pokarmy w mojej diecie Ale odrobinę grzybów w pierożkach i sałatka jarzynowa nie zaszkodziły. Dobrym pomysłem jest spróbowanie przed Wigilią kilku potraw w małej ilości, kiedy dopiero są w przygotowaniu, w ten sposób dowiedziałam się, że muszę zrezygnować z wszelkich ryb
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2014, 14:56
kasia_na kasia_na jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasia_na.polki.pl

Miałam też z tym problem :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-2014, 16:20
TwojDietetyk's Avatar
TwojDietetyk TwojDietetyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
TwojDietetyk.polki.pl

Witam,
Podczas karmienia piersią nie należy ograniczać asortymentu produktów jakie spożywa mama. Reagować należy tylko w tedy, gdy zauważone zostaną niepokojące objawy u dziecka np. wzdęcia, czy alergia.
Niektóre badania pokazują, ze dziecko wraz z mlekiem matki przejmuje także upodobania żywieniowe i preferencje smakowe. Dlatego podczas karmienia piersią warto jadać różne produkty, aby w przyszłości dziecko je polubiło.
Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać Pani wątpliwości i obawy.

Zapraszam na nasze strony!
www.yanse.waw.pl
Facebook
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2014, 10:38
caprio caprio jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
caprio.polki.pl

Ja podczas ostatniej Wigilii jadłam wszystko, prócz grzybów - bo ich nie lubię. Dziecku nic nie było
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-04-2014, 10:12
martuchaen martuchaen jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
martuchaen.polki.pl

Już po świętach ale sprawa dotyczy każdego jedzenia. Jeśli dziecko nie ma kolek i alergii to mama karmiąca może jeść ABSOLUTNIE WSZYSTKO. Ta przerażająca dieta to jakiś mit powtarzany od dziesięcioleci, przez te niemądre "zalecenia" wiele mam rezygnuje z karmienia naturalnego.. Zdrowemu dziecku nic nie zaszkodzi, moja córka od 4 miesiąca życia poprzez moje mleko próbowała wielu smaków, łącznie z czosnkiem, cebulą, bigosem, kotletami i frytkami Smacznego !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-2019, 13:15
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

A z nieco innej beczki - macie na święta żywe czy sztuczne choinki? Ja polecam zakup choinki od importera https://www.choinki.pl/ . Posiadają plantację choinek o powierzchni ponad 100 ha i można u nich kupić np. jodłę kaukaską, świerk pospolity, świerk kłujący (srebrny) o wysokości od 100 cm do 350 cm + drzewka doniczkowe, z pełnym systemem korzeniowym. A Wy gdzie kupujecie żywe drzewka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-2019, 18:17
pukla123 pukla123 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pukla123.polki.pl

Obecnie odchodzi się od tego pojęcia dieta matki karmiącej. Ja jadłam wszystko tzn głównie warzywa, kasze, makarony, owoce i jajka. Bez nabiału i mięsa bo jestem wege. Trzeba obserwować dziecko, jeśli nic mu się nie dzieje, jeśli nie ma wzdęć i kolek to można jeść wszystko, a jeśli pojawią się problemy z brzuszkiem, czy wysypka to trzeba metodą eliminacji i obserwacji sprawdzać poszczególne składniki diety. Zazwyczaj uczula mleko krowie, gluten, jajka, drożdże. Uczulać mogą także nadmiernie w obecnych czasach pryskane owoce i warzywa. Ważne żeby kupować ze sprawdzonego źródła lub z certyfikatem bio organic
Więcej do poczytania tutaj: https://www.zdrowyportal.org/3335/di...rmiac-piersia/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-07-2019, 10:32
PassivE91 PassivE91 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
PassivE91.polki.pl

U mnie to tylko wchodziły w dietę świeże warzywa, owoce, troche kasz i chudego mięska
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania