Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady ginekologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady ginekologa Zadaj pytanie dotyczące ginekologicznych spraw - być może któraś użytkowniczka miała podobny problem. Zapraszamy do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-06-2014, 14:55
panitereska panitereska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
panitereska.polki.pl

Domyślnie Spirala

Myśląc nad środkami antykoncepcyjnymi najbardziej komfortowa wydaje mi się spirala domaciczna, w związku z tym mam pytanie: kiedy najwcześniej mogę ją założyć (jestem 2 miesiące po porodzie i nie dostałam jeszcze miesiączki), jakie są przeciwskazania i czy należy wykonać jakieś dodatkowe badania?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-06-2014, 13:17
M.Blumska-Janiak's Avatar
M.Blumska-Janiak M.Blumska-Janiak jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
M.Blumska-Janiak.polki.pl

Domyślnie Odp: Spirala

Witam,

Wkładka wewnątrzmaciczna oraz implant antykoncepcyjny są dobrymi metodami antykoncepcji długoterminowej dla określonych grup pacjentek.

Bez względu na rodzaj wkładki (miedziana, hormonalna i inne) przed jej założeniem standardowo należy wykonać badanie ginekologiczne z usg dopochwowym. Koniczne jest posiadanie aktualnego wyniku cytologii.

Wkładkę antykoncepcyjną można założyć już 6 tygodni po porodzie.

Pozdrawiam serdecznie,
www.blumska-janiak.pl
e-mail: marta@blumska-janiak.pl

Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2014, 15:38
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Ja się właśnie zastanawiam nad wkładką hormonalną lub niehormonalną, bo ze względu na PCO, nie mi decydować, ale mam na uwadze właśnie taką długoterminową, gdybym nie zdecydowała się na drugie dziecko w szybkim czasie po porodzie

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-2015, 19:08
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał ladybzyk Zobacz post
Ja się właśnie zastanawiam nad wkładką hormonalną lub niehormonalną, bo ze względu na PCO, nie mi decydować, ale mam na uwadze właśnie taką długoterminową, gdybym nie zdecydowała się na drugie dziecko w szybkim czasie po porodzie
Ja tak już rok czasu się namyślałam nad spiralą i jak biorę tabletki tak nadal biorę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-2015, 21:47
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ja jak przestanę synkowi dawać swoje mleko to chyba zdjecyduję się na plastry antykoncepcyjne bądź implant, spiralę się boję zakładać... moja znajoma miała i zaszła w ciążę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-2015, 22:52
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

o kurde no własnie tutaj jest z tym problem bo jak kobieta zajdzie w ciaże a spirala nie zostanie usnieta w porę to dziecko potem rodzi się z tą spiralą wrośniętą gdzieś w ciele :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-02-2015, 18:41
syczatko syczatko jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
syczatko.polki.pl

Zdjęcia: 2

moja znajoma również miała spirale i zaszła w ciąże ale szybko została usunieta i na szczęście maleństwu nic się nie stało
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-04-2016, 13:06
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

słyszałam o tym lekarz mi proponował po porodzie abym skorzystała dlatego że miałam dwie cc i kolejna w najbliższym czasie byłaby niebezpieczna. Dlatego mówił że aby odczekac minimum 5 lat a taki sposób zabezpieczenia jest najbardziej bezpieczny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-05-2016, 18:40
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Cytat:
Napisał czekladka24 Zobacz post
słyszałam o tym lekarz mi proponował po porodzie abym skorzystała dlatego że miałam dwie cc i kolejna w najbliższym czasie byłaby niebezpieczna. Dlatego mówił że aby odczekac minimum 5 lat a taki sposób zabezpieczenia jest najbardziej bezpieczny
Mi też lekarz zaproponował spiralę ale jakoś nie mam do niej przekonania. Boję się jakichś powikłań. Poza tym koleżanka mojej mamy zaszła w ciąży ze spiralną, a lekarze nie mogli jej usunąć do końca ciąży. Kobieta przez całą ciążę bała się o zdrowie i życie dziecka. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-05-2016, 20:23
emros emros jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emros.polki.pl

Miasto: mazowieckie
Zdjęcia: 12

Ja, podobnie nie jestem przekonana do spirali i sama bym sobie jej nie założyła. Słyszałam też, że przy spirali są częstsze infekcje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania