Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Niemowlę Niedawno zostałaś mamą i na pewno masz mnóstwo pytań: o pielęgnację noworodka, karmienie piersią, ważne etapy w rozwoju dziecka i rozszerzanie jego diety.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-11-2015, 11:16
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63
Domyślnie Odp: pierwsze święta dziecka

Nasze pierwsze wspólne święta dopiero przed nami. Rok temu mała była w brzuchu jeszcze, ale nie planujemy nic szczególnego poza dodatkowym prezentem pod choinką dla córki. Nasze święta będą wyglądać tak jak co roku - zawsze są ciepłe i atrakcyjne z punktu widzenia bobasa, który uwielbia światełka i lampki. Kot uwielbia choinkę i jej wystrój - myślę, że córce tez przypadnie do gustu. Z racji posiadania malucha nie rezygnujemy z dużej choinki, bo według mnie bez niej święta tracą urok, a mała nie raczkuje więc nie ma sensu pozbawiać siebie i jej, tej atrakcji
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2015, 11:19
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Natomiast jeśli chodzi o prezenty - zapomniałam o tym wspomnieć. My jesteśmy zwolennikami prezentów praktycznych. Na Mikołaja paczkę dla niej już mamy z ubrankami, pierwszą lalą szmacianką i książeczką. NA gwiazdkę też dostanie pewnie coś z ciuszków i inne rzeczy, które zwyczajnie przydadzą się w jej codziennej pielęgnacji. Wiem też, że od dziadków dostanie super matę edukacyjną
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-2015, 15:42
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Dziecko prawdopodobnie i tak nie będzie zbyt wiele tego pamiętać
No ale nie da się ukryć, że to bardzo ważna okazja.
My w tym roku będziemy obchodzić drugie święta z moją chrześnicą.
I też się staram, żeby były jak najbardziej wyjątkowe. Wymarzyłam sobie wielką choinkę taką jak ta: http://ogrodosfera.pl/choinka-sztucz...m-ze-stojakiem i piękne dekoracje w całym domu. Zobaczymy, ile z tego planu uda mi się zrealizować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-11-2015, 00:43
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

U nas było to Boże Narodzenie. Synek miał już 4 miesiące i pojechaliśmy do moich rodziców, było cudownie. Przyjechał mój brat ze swoim bobaskiem i bratową. Mama cudowanie przygotowała świeta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-2016, 16:26
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

my mamy za sobą pierwsze święta. Poza tym, że była dodatkowa mała osóbka, wszystko było tak jak co roku. Tylko prezentów pod choinką więcej, bo każdy chciał jej coś dać, a na jednej rzeczy się nie kończyło. Najtrudniej było w Wigilię przy stole bo mała chciała wszystko z nami jeść a ktoś cały czas musiał ją na kolanach trzymać, bo nie mieliśmy krzesełka dla niej. NA pamiątkę porobilismy klilka ładnych świątecznych fotek. Generalnie nic specjalnie nie przygotowywalismy ani nie zmienialiśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-2016, 22:28
loozak11 loozak11 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
loozak11.polki.pl

Zdjęcia: 44

My pierwsze święta pierwszego dziecka spędziliśmy w szpitalu na konsultacjach medycznych. Nie mówię że było smutno bo nie. Był mikołaj, wigilia, prezenty, kolędy. Ale wiadomo dom to dom. Chociaż święta z obcymi nam ludźmi też nie są złe. Jednak wspomnienia mam mieszane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-05-2019, 10:36
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Moje dzieci uwielbieją święta Nie tylko z podowu prezentów ale ogolnie - całej atmosfery. Bardzo lubią ubierać choinkę (mamy zawsze żywą i kupujemy od plantatora https://www.choinki.pl/ ), pomagają w lepieniu pierogów, dekoracji stołów. Ogólnie święta celebrujemy dużą rodziną więc jest bardzo miło!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-2019, 21:21
Kamilla36 Kamilla36 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kamilla36.polki.pl

Moim zdaniem warto jest kupić takiemu maluchowi opowieści świąteczne. Jestem świadoma tego, ze przez jakiś czas dziecko nie będzie świadome tego prezentu, ale jako mama wiem, że książka na prezent bardzo cieszy. Na stronie: https://www.ravelo.pl/opowiesci-swiateczne jest spory wybór takich opowieści w dobrych cenach. Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-2019, 20:37
magda906 magda906 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magda906.polki.pl

Myślę, że mniejsze dzieci będą zachwycone jeśli otrzymają poza prezentem spersonalizowana kartkę czy filmik od samego św. Mikołaja. Na elfi można zamówić, spokojnie dotrze na czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania