Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie przysmaki na Wielkanoc?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie przysmaki na Wielkanoc?

    Czy w waszym domu jest jakaś tradycja związana ze świątecznymi potrawami?
    - jakie dania obowiązkowo muszą znaleźć się na waszym stole?
    - czego nie ma a "zgodnie z tradycją" powinno być?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie przysmaki na Wielkanoc?

    Oczywiście nie może zabraknąć jajek.W moim rodzinnym domu zawsze jest mazurek,babka piaskowa.A co do potraw nie ma nic tradycyjnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie przysmaki na Wielkanoc?

      U mnie obowiązkowo: żurek z białą kiełbasą, ćwikła z chrzanem, szynka, jajka, sernik i baba

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie przysmaki na Wielkanoc?

        Sałatki, jak najwięcej sałatek

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie przysmaki na Wielkanoc?

          u mnie w domu, na zyczenie Ojca i nas dzieci zapanowala tradycja ze przez cale swieta jemy "zupe smiec" tzn zurek ktorymktorym zalewamy pociete w kosteczke frykasy (bialy ser,zolty ser,rozne wedliny glownie wedzone,jaja,biala kielbasa,chleb) posypane swierzo startym chrzanem. nam to pasowalo bo tylko w swieta to jedlism i nam smakuje, a mamie tymbardziej bo w wielka sobote wszyscynakroilismy i ona miala 2 dni laby od garow i przygotowywania potraw.

          oprocz tego ciasta
          w-zka,mazurek(jeden dla tradycji),sernik i cos jeszcze co akorat przyjdzie do glowy,

          teraz jeden dzien u jednych drugi u drugich rodzicow to robie dla wszystkich ciasta a oni reszte.

          Skomentuj


            #6
            U mnie tak samo tradycja jest zurek tylko my na niego wołamy"na winie" bo co sie na reke nawinie to do niego wrzucam, czyli wszystko ze swieconki-oprocz baranka i jajek czekoladowych oczywiscie hahahhahahah
            No i ja ten zurek uwielbiam, innego zurku nie zjem prócz tego i juz sie nie umiem doczekac
            No i oczywiscie bez serniczka sie nie obedzie-ale to juz moja tradycja


            Uważam za szczęśliwego tego,
            który szczecie swoje zawdzięcza naturze,
            ale podziwiam i szanuję tego,
            który szczęcie stworzył sobie sam,
            który stworzył je silną wola i energią.
            Hippolyte Taine

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie przysmaki na Wielkanoc?

              a my mamy tzw. "święconkę" na serwatce,raz na rok kiedy ją jem to mi bardzo smakuje,ale ni każdy ją lubi.
              zawsze na święta na śniadanie jemy upieczonego indyka( na Boże Narodzenie również),mamy na stole, buraczki z chrzanem,jakies pasztety-własnej roboty (mój tata spec),jakieś sałatki itd
              FROCH

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie przysmaki na Wielkanoc?

                znalazłam super przepis na jajka faszerowane :
                http://waniliowachmurka.blogspot.com...09/vafini.html

                mniami mniami

                Skomentuj

                       
                Working...
                X