Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Napisane przez Jasmin Pokaż wiadomość
    Tak w kwestii czerwonego wina, bratowa mojego P. Chodziła w ciąży do prywatnej kliniki, tam też rodziła, a kiedy miała już pierwsze skurcze lekarz powiedział jej żeby wzięła ciepłą kąpiel i wypiła lampkę czerwonego wina na rozluźnienie, tak powiedział jej lekarz...

    ASIASIU1 uważam, że nie powinnaś tak ostro krytykować, przynajmniej powinnaś sobie darować odebranie kobietom w ciąży, które jednak czasem wypiją lampkę wina, statusu dobrych matek, bo jestem pewna, że i Ty też nie zawsze jesteś wzorowa, nie chodzi mi oczywiście o kwestię alkoholu w ciąży, a jeśli sama nie jesteś idealna nie masz prawa krytykować w ten sposób kobiet, które przecież nie piją na umór itd. Owszem swoje zdanie wypowiadaj, ale, nie obrażaj...Tu wcale nie chodzi o terapię szokową tylko o swobodną wymianę myśli

    Collen
    W Anglii kobieta w ciąży z papierosem to norma i uważam że to nawet ohydnie wygląda dla osób postronnych. Ja paliłam w ciąży rzuciłam, a moje znajome angielki zachodziły w głowę jak ja mogłam rzucić palenie, dla nich ciąża to nie powód rzucenia palenia. I takie myślenie jest moim zdaniem powodem do zmartwień, znajome o tym wiedzą ale co zrobić, ich sprawa, świata przecież nie naprawię.
    Tu nie Anglia tylko Polaka,to po pierwsze.Po drugie nie powiedziałam,że jestem idealna,bo nikt nie jest.Ale jestem świadoma w przeciwieństwie do niektórych,że nie ja jestem najważniejsza na tym świecie.Kobieta w ciąży powinna przewartościowac dotychczasowe własne życie i nie byc egoistką,bo ona chce...Jeżeli ma taki tok myślenia,to powtarzam raz jeszcze-nie powinna byc matką,bo co to za matka,której dobro jej nienarodzonego dziecka schodzi na drugi plan?Chcesz pic,palic ,cpac-rób to,to twoje zdrowie i życie,ale nie zachodż w ciąże i nie skazuj to maleństwo!!!To moje hasło kierowane do wszystkich kobiet,które nie widzą nic złego w takim zachowaniu.
    Last edited by ASASIA1; 08-10-2008, 19:25.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Napisane przez ASASIA1 Pokaż wiadomość
      Tu nie Anglia tylko Polaka,to po pierwsze.Po drugie nie powiedziałam,że jestem idealna,bo nikt nie jest.Ale jestem świadoma w przeciwieństwie do niektórych,że nie ja jestem najważniejsza na tym świecie.Kobieta w ciąży powinna przewartościowac dotychczasowe własne życie i nie byc egoistką,bo ona chce...Jeżeli ma taki tok myślenia,to powtarzam raz jeszcze-nie powinna byc matką,bo co to za matka,której dobro jej nienarodzonego dziecka schodzi na drugi plan?Chcesz pic,palic ,cpac-rób to,to twoje zdrowie i życie,ale nie zachodż w ciąże i nie skazuj to maleństwo!!!To moje hasło kierowane do wszystkich kobiet,które nie widzą nic złego w takim zachowaniu.


      A co do lekarza bratowej-należy jej współczuc.A to,że rodziła w prywatnej klinice nic nie znaczy.

      Skomentuj


        #33
        ASASIA1 tak czytam to co piszesz i naprawdę przesadzasz.
        Wiadomo że forum jest po to by powiedzieć swoje zdanie ale nie aż tak krytykować!
        pozdrawiam
        Wojtuś 28.11.2007

        Skomentuj


          #34
          Jasmin z tym nie uświadamianiem to tak z nutką
          ironii napisałam.
          Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że te kobiety się
          tak zachowują jakby nie wiedziały, że palić nie wolno. A biorąc
          pod uwagę brytyjską służbę zdrowia tak mi się nasunęło. Dlatego
          tak napisałam

          kalka23 jeszcze raz napiszę, że ASASIA1 dość dosadnie
          przelewa swoje myśli, ale czyż picie alkoholu w ciąży nie zasługuje
          na krytykę !!!!
          No właśnie po to jest forum, żeby przedstawić własne poglądy,
          każdy robi to w różny sposób.

          Skomentuj


            #35
            uuu ale ostro się zrobiło....Kochane każda z nas ma prawo pisać to co myśli ale dbajmy o jakiś dobry smak wypowiedzi
            pozdrawiam Was

            Skomentuj


              #36
              Napisane przez kalka23 Pokaż wiadomość
              ASASIA1 tak czytam to co piszesz i naprawdę przesadzasz.
              Wiadomo że forum jest po to by powiedzieć swoje zdanie ale nie aż tak krytykować!
              pozdrawiam
              Jak to ładnie ujełaś,że forum jest po to,aby wyrazic swoją opinię-i ja właśnie to robię!Dzięki za pozdrowienia.

              Skomentuj


                #37
                [QUOTE=koniczynka;6082]uuu ale ostro się zrobiło....Kochane każda z nas ma prawo pisać to co myśli ale dbajmy o jakiś dobry smak wypowiedzi
                pozdrawiam Was[/QUOT


                A czy w dobrym smaku jest trucie nienarodzonego dziecka alkoholem?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  jak wiadomo ilość krwi w czasie ciąży znacząco wzrasta, dlatego niewielka ilość alkoholu rozcieńczona w większej ilości krwi jest łatwiej wychwytywana przez wątrobę(taki mądry nasz organizm, że najpierw odtruwa krew idącą do płodu), stąd nie wiadomo od jakiej ilości alkoholu wątroba nie radzi sobie z całkowitym jego rozkładaniem i rzeczywiście przedostaje się on do płodu przez łożysko, dlatego kampanie skierowane do kobiet w ciąży dotyczą nie picia alkoholu. Myślę, że lepiej powiedzieć ogółowi, że nie można wcale, bo jak powiedzą, że można trochę, np. lampkę to niektóre kobiety mogłyby pomyśleć: a co tam jak jedna lampka wina nie zaszkodzi to druga też nie, a jak druga nie to może i po trzeciej nic nie będzie. jak wiadomo nie całe społeczeństwo jest złożone z ludzi rozsądnych i inteligentnych, są też i mniej rozsądni.

                  Skomentuj


                    #39
                    [QUOTE=ASASIA1;6138]
                    Napisane przez koniczynka Pokaż wiadomość
                    uuu ale ostro się zrobiło....Kochane każda z nas ma prawo pisać to co myśli ale dbajmy o jakiś dobry smak wypowiedzi
                    pozdrawiam Was[/QUOT


                    A czy w dobrym smaku jest trucie nienarodzonego dziecka alkoholem?
                    mocno przesadzone ten tekst możesz skierować do nałogowych alkoholiczek

                    Skomentuj


                      #40
                      Wcale nie uważam, że ta wypowiedź była mocno przesadzona.
                      Na pewno jako matki czytacie gazety, oglądacie programy o dzieciach. Dlatego też nie przeoczyłyście wieeeeeeelkiej kampani, która była prowadzona w Polsce przeciwko piciu jakiejkolwiek ilości alkoholu w ciąży. I żadna mama, która twierdzi, że można wypić lampkę wina w ciąży NIEMA RACJI. A świadczą o tym profesorowie, którzy stali za kampanią. Pozdrawiam

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Napisane przez Aninka Pokaż wiadomość
                        jak wiadomo ilość krwi w czasie ciąży znacząco wzrasta, dlatego niewielka ilość alkoholu rozcieńczona w większej ilości krwi jest łatwiej wychwytywana przez wątrobę(taki mądry nasz organizm, że najpierw odtruwa krew idącą do płodu), stąd nie wiadomo od jakiej ilości alkoholu wątroba nie radzi sobie z całkowitym jego rozkładaniem i rzeczywiście przedostaje się on do płodu przez łożysko, dlatego kampanie skierowane do kobiet w ciąży dotyczą nie picia alkoholu. Myślę, że lepiej powiedzieć ogółowi, że nie można wcale, bo jak powiedzą, że można trochę, np. lampkę to niektóre kobiety mogłyby pomyśleć: a co tam jak jedna lampka wina nie zaszkodzi to druga też nie, a jak druga nie to może i po trzeciej nic nie będzie. jak wiadomo nie całe społeczeństwo jest złożone z ludzi rozsądnych i inteligentnych, są też i mniej rozsądni.
                        Aninka czy Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz ???

                        Nie wiem być może się mylę, ale z tego co zauważyłam to Ty albo pielęgniarką jesteś, albo położną, mam racje ?? No chyba, że lekarzem
                        (chociaż mam nadzieję, że nie)

                        Skomentuj


                          #42
                          [QUOTE=Aninka;6170]
                          Napisane przez ASASIA1 Pokaż wiadomość

                          mocno przesadzone ten tekst możesz skierować do nałogowych alkoholiczek
                          Kieruję to do ogółu,bo nie wiem czy słyszałaś,że alkoholiczka{nałogowa?}nigdy nie przyzna się,że nią jest!

                          Skomentuj


                            #43
                            Tu jest ciekawy artykuł o skutkach picia alkoholu w ciąży
                            http://www.madredziecko.com/index.ph...y&did=3&aid=90

                            Skomentuj


                              #44
                              colleen nie ważne kim jestem z zawodu.
                              he he ale oburzenie zapanowało,

                              a co do artykułu, to po pierwsze wybaczcie ale jak ktoś pisze bzdety o obecności łożyska od chwili poczęcia to dla mnie jest nie bardzo wiarygodny...a po drugie artykuł przedstawia objawy FAS, nikt nie podaje przykładu, że kobieta wypiła raz czy dwa trochę wina i urodziła chore dziecko?

                              Skomentuj


                                #45
                                Aninka widać, że na Ciebie nie działają żadne argumenty.
                                W tym przypadku jajko jest mądrzejsze od kury

                                A co do łożyska hmmmmm....... masz racje, że nie tworzy się ono
                                z chwilą poczęcia w takiej formie jakie my je widzimy, jednak zaczynają powstawać komórki, które po 3 miesiącach tworzą to łozysko. Przecież po 12 tyg. z niczego ono nie powstaje, prawda ??

                                A co do przykładu przeczytaj komentarz poniżej artykułu.
                                Dasz mi 100% pewność, że dziecko nie jest autystyczne przez
                                alkohol ????
                                Last edited by colleen; 13-10-2008, 11:25.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X