Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

    Ja nigdy nie zdecydowałabym się na imiona obcobrzmiące, np. Brajan lub Nicola. Nie wyobrażam sobie także aby moja córka mogła nosić imię Genowefa(kojarzy mi się z G.Pigwą) a syn Delfin czy Roland...A jakie imiona Was odstraszają?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

    Ja również nie wybrałabym obcojęzycznych i bardzo udziwnionych. Nie ze względu na mój gust, ale na problemy, które dziecko moze mieć w przedszkolu/szkole. Dzieci potrafią być okrutne.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

      Imie FABIAN-kojazy mi sie z pawian albo imiona dzieci Wiśniewskiego juz gozej byc nie moze-ale wszystko wedle gustu.
      Mam kolezanke co zechrzciła dziewczynu Angelika-pisana Andżelika i Jessika pisana Dżesika takiego dziwactwa to niewidziałam a nazwisko ma tak do tego pasujące jak pięść do nosa


      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

        Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
        Imie FABIAN-kojazy mi sie z pawian albo imiona dzieci Wiśniewskiego juz gozej byc nie moze-ale wszystko wedle gustu.
        Mam kolezanke co zechrzciła dziewczynu Angelika-pisana Andżelika i Jessika pisana Dżesika takiego dziwactwa to niewidziałam a nazwisko ma tak do tego pasujące jak pięść do nosa
        Także znam takie przypadki...Szkoda mi tylko tych dzieci - przecież w szkole nie dadzą im spokoju...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

          Ja mam podobne zdanie na temat imion.Ogólnie nie podobają mi się żadne skrajności.Takie nowoczesne,obco brzmiące imiona lub takie które słysząc kojarzą mi się ze starszymi osobami.Jak byłam w szpitalu jeden chłopczyk miał na imię Erwin.
          Swojego czasu był też wysyp Kevinów i Denisów,Xsavierów teraz uparli się na imię Milana i Delfiny.
          Wiadomo,to rzecz gustu jak dajemy pociechom na imię ale trzeba mieć tez trochę rozumu i nie wysilać się na bardzo oryginalne imię.Mało ludzi zwraca właśnie też uwagę na to czy imię pasuje do nazwiska.
          Sama też słyszałam że dałam córce dziwnie na imię O gustach się nie dyskutuje


          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

            Napisane przez paulina09 Pokaż wiadomość
            Ja mam podobne zdanie na temat imion.Ogólnie nie podobają mi się żadne skrajności.Takie nowoczesne,obco brzmiące imiona lub takie które słysząc kojarzą mi się ze starszymi osobami.Jak byłam w szpitalu jeden chłopczyk miał na imię Erwin.
            Swojego czasu był też wysyp Kevinów i Denisów,Xsavierów teraz uparli się na imię Milana i Delfiny.
            Wiadomo,to rzecz gustu jak dajemy pociechom na imię ale trzeba mieć tez trochę rozumu i nie wysilać się na bardzo oryginalne imię.Mało ludzi zwraca właśnie też uwagę na to czy imię pasuje do nazwiska.
            Sama też słyszałam że dałam córce dziwnie na imię O gustach się nie dyskutuje
            Och zapomniałam o Kevinach i Denisach
            Ale to prawda - każdy może mieć inny gust


            A czy zgadzacie się z wypowiedzią, że obco brzmiące imiona najczęściej wybierają ludzie bez wykształcenia?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

              Napisane przez ewelka21 Pokaż wiadomość
              Och zapomniałam o Kevinach i Denisach
              Ale to prawda - każdy może mieć inny gust


              A czy zgadzacie się z wypowiedzią, że obco brzmiące imiona najczęściej wybierają ludzie bez wykształcenia?
              Też to zauważyłam.Ale nie chciałam o tym pisać żeby nie urazić nikogo.Leżałam długo w szpitalu i trochę się nasłuchałam i naoglądałam.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                Odkad mieszkam za granica osluchala sie z wieloma dziwnymi imionami i chyba jestem bardziej otwarta na niespotykane imiona, ale nadal raza mnie Dzesika i Andzelika, o Brajanie nie wspomne

                Moja coreczka ma na imie Maya, a synek Gioele - pewnie dla niektorych te imiona sa dziwne, ale mieszkam we Wloszech i dzieci maja nazwisko wloskiego taty wiec pasuja, czego nie mozna powiedziec o np. Dzesice Kielbasie


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                  Często prowadzę w przedszkolach różnego rodzaju zajęcia i osobiście nie lubię tych obco brzmiących imion, których nawet czasem nie do końca wiem jak wymówić (ostatnio trafił mi się Noah), ale zapewniam, że prowadzenie zajęć w grupie gdzie są 4 Ole i 3 Julie też nie jest łatwe.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                    Napisane przez Kamilla90 Pokaż wiadomość
                    Często prowadzę w przedszkolach różnego rodzaju zajęcia i osobiście nie lubię tych obco brzmiących imion, których nawet czasem nie do końca wiem jak wymówić (ostatnio trafił mi się Noah), ale zapewniam, że prowadzenie zajęć w grupie gdzie są 4 Ole i 3 Julie też nie jest łatwe.
                    Kamila trzeba bylo zapytac chlopca jak ma na imie i po problemie


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                      Napisane przez Promesse Pokaż wiadomość
                      Odkad mieszkam za granica osluchala sie z wieloma dziwnymi imionami i chyba jestem bardziej otwarta na niespotykane imiona, ale nadal raza mnie Dzesika i Andzelika, o Brajanie nie wspomne

                      Moja coreczka ma na imie Maya, a synek Gioele - pewnie dla niektorych te imiona sa dziwne, ale mieszkam we Wloszech i dzieci maja nazwisko wloskiego taty wiec pasuja, czego nie mozna powiedziec o np. Dzesice Kielbasie
                      Prawda,to co innego.Tato dzieci jest Włochem i tam mieszkacie.Ja też mam dość wysoki próg tolerancji ale naprawdę niektórzy po prostu narażają dzieci na śmieszność.Tak jak wspomniana przez ciebie Dżeskika Kiełbasa


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                        Napisane przez Promesse Pokaż wiadomość
                        Odkad mieszkam za granica osluchala sie z wieloma dziwnymi imionami i chyba jestem bardziej otwarta na niespotykane imiona, ale nadal raza mnie Dzesika i Andzelika, o Brajanie nie wspomne

                        Moja coreczka ma na imie Maya, a synek Gioele - pewnie dla niektorych te imiona sa dziwne, ale mieszkam we Wloszech i dzieci maja nazwisko wloskiego taty wiec pasuja, czego nie mozna powiedziec o np. Dzesice Kielbasie
                        No ale mieszkasz za granicą i to są obowiazujace kanony jak u nas Maryśka czy Zośka
                        Najgorsze jest to ze w naszym Polskim kalendarzu nie ma takich imion i nawet cięzko znalesc odpowiedniki nie mówiąc nawet o przeczytaniu znaczenia takiego imienia czy pasuje do osoby urodzonej w danym miesiacu-dla mnie akurat to było wazne, aby imie współgrało z charakterem


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                          nadawanie imion to sprawa indywidualna kazdego rodzica, no ale czytalam w gazecie ze pewni rodzice nazwali syn a kermit czy kosma?? Nie wiem czym sie kierowali wybierajac takie imiona? Moim zdaniem takie dziecko jest naraznone troche na stanie sie poswmiewiskie mw klasie bo kazdy z nas wie ze niektore dzieci sa okrutne w stosunku do drugich.... Ale ja osobiscie nigdy nie nazwalabym dziecka kazik czy wladek czy tam stefcia leokadia? W sumei teraz jest taka moda na "starsze imiona" kazdy ma swoj gust co do tego A na mjako rodzinie czy znajomym pozostaje tylk oto zaakceptowac

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                            Imiona to sprawa indywidualna i nie można mówić,że osoby słabiej wykształcone nadają częściej imiona obcojęzyczne. Taka przyszła moda. A skąd niby wzięły się już obecnie dorosłe Izaury,Palomy itd.? Właśnie stąd,a skąd niby teram mamy np.Leny? Bo gwiazdy zrobiły modę na to imię choć tak naprawdę to jest skrót od imienia Magdalena. A co do Kosmy? Sama mam kolegę,który tak ma na imię i jakoś nigdy nikt z tym nie miał problemów,ani jako dzieci,ani jako już dorośli ludzie. A czemu tak ma na imię? Nie dlatego,że jego rodzice są słabo wykształceni,wprost przeciwnie mama jego wykłada na Uniwersytecie(nie pamiętam dokładnie już jak się dokładnie ten przedmiot nazywa,ale jest ślinie związany z greką) i właśnie z miłości do greckiej historii i filozofii,wzięło się to "egzotyczne" imię Mnie naprawdę już nie wiele rzeczy dziwi,poza tym,gdyby nie różne gusta to mielibyśmy same Kasie,Asie,Basie itd. A Panie w szkole czy przedszkolu chyba by je numerowały Zresztą kiedyś co 7 to była Kasia,a teraz mamy mnóstwo Amelek,Lenek,Julek,Nikolek itd. Więc wszystko zależy od mody Dla mnie bardziej w oczy kuło imię mojej znajomej z czasów jeszcze licealnych Dobrosława,pomimo,że nie jest to imię obcojęzyczne,a nasze słowiańskie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakich imion NIE wybralibyście dla swoich dzieci?

                              Mi się źle kojarzy Bernadka ...ble! Nie dałabym dzieciom też tych samych imion co my mamy ...w sensie JA i MĄŻ.



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X