Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-11-2015, 19:30
gaga11 gaga11 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gaga11.polki.pl

Domyślnie Odp: Kolki?

uuuu kolka ..Może za dużo powietrza zasysa z butelki ? co do leków to z adamedu spróbuj ja często od nich biorę leki profilaktyczne. Lub zapytaj http://adamed.expert/ co w tej sprawię zrobic.
Nieprzeczytane 21-11-2015, 20:31
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Domyślnie Odp: Kolki?

To może być przyczyna dlatego najlepiej kupować smoczki antykolkowe. Butelka nie jest tak ważna jak smoczek. Podobno dobrze sprawdzają się Aventy. Ja sprawdziłam Chicco i NUK - nigdy nie było u nas kolki. No i jaki smoczek nie byłby warto pamiętac o prostej zasadzie - smoczek powinien być zawsze pełny mleka no i nie powinno sie karmić dziecka do ostatniej kropli mleka w butelce.

Swoją droga jak ktoś ma ochotę wypróbować butelkę NUK new classic to zapraszam na bloga www.mamatatadziecko.wordpress.com. Do poniedziałku można się zgłaszać, a do wygrania sią trzy butelki!
Nieprzeczytane 25-11-2015, 12:19
szczesliwa00 szczesliwa00 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szczesliwa00.polki.pl

Domyślnie Odp: Kolka

Wszystko o kolce i jak sobie z nią poradzić znajdziesz na moim blogu: http://szczesliwamama.pl/kolka-niemowleca/
Serdecznie zapraszam
Nieprzeczytane 25-11-2015, 13:25
necia_2812 necia_2812 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
necia_2812.polki.pl

Kolka - my niestety również przechodziłyśmy ten etap w naszym życiu. Próbowałyśmy kilku specyfików z apteki, ale czy któryś pomógł to trudno powiedzieć. Stosowałyśmy również masarze, kompresy, specjalne pozycje noszenia, ale jeśli miałabym wybrać co najbardziej nam pomogło to była to suszarka do włosów. Lekko ciepłym powietrzem dmuchałam przez złożoną pieluchę na brzuszek małej pilnując oczywiście żeby jej nie poparzyć. Dodatkowo jednostajny szum suszarki odprężał ją co pomogło nam w łagodzeniu bólu
Nieprzeczytane 29-02-2016, 11:16
moonkaz's Avatar
moonkaz moonkaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
moonkaz.polki.pl

Moja córcia również miała kolki. Było to trudne dla mnie oraz dla męża. Dla córeczki oczywiście również. Nie wysypialismy się we troje. Stosowaliśmy różnego typu syropki na kolki jakie przypisała nam pani pediatra.... W końcu poleciła nam wybrać się z córką na zabieg osteopatii . Jest o nowa metoda leczenia kolek. Mozecie sobie poczytać o niej tutaj
http://rehabilitacjafizjomed.pl/oste...k-u-niemowlat/

Zabieg był bardzo skuteczny. Z każdym kolejnym córka stawala się coraz spokojniejsza tak wiec jestem bardzo zadowolona,że sie na to zdecydowałam.
Nieprzeczytane 02-04-2016, 17:52
harasia's Avatar
harasia harasia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
harasia.polki.pl

moja babcia mi podawała na kolkę herbatkę z kopru
Nieprzeczytane 05-04-2016, 07:34
mileymila mileymila jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mileymila.polki.pl

My też przechodziliśmy kolkę niestety :/
Nieprzeczytane 12-04-2016, 15:18
karomama-25 karomama-25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karomama-25.polki.pl

My używaliśmy ciepłych okładów na brzuszek, masowanie i jakiejś herbatki, którą poleciła nam pediatra.
Zanim przystąpi się do podawania dziecku farmaceutyków należy wypróbować domowe sposoby: sprawdzić, czy dziecko nie jest przegrzane, wykluczyć z otoczenia dziecka dym papierosowy, zapewnić dziecku spokój i komfort, zrobić dziecku delikatny masaż brzuszka lub pleców. Lekiem skutecznie łagodzącym objawy kolki jest preparat probiotyczny, który w składzie ma szczep Lactobacillus reuteri. Ulgę mogą przynieść również herbatki zawierające koper i mięte. W przypadku karmienia piersią ogromne znaczenie w minimalizacji kolki u dzieci ma dieta matki. (źródło: szczepimy.com.pl)
Nieprzeczytane 13-04-2016, 10:14
21elwira 21elwira jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
21elwira.polki.pl

Moja siostra uzywala suszarki do wlosow: ogrzewala mu brzuszek i go mniej bolalo, do tego szum suszatki go uspokajał
Nieprzeczytane 18-05-2016, 18:30
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica

U mnie córka nie maiła natomiast synuś miał takie może nie typowe kolki ale bolesne wzdęcia brzuszka. Podawałam esspumisan i delikol pomagały Również masowaliśmy brzuszek, ćwiczyliśmy nóżkami to pomagało małemu się odgazować i ból brzuszka mijał trwało to dwa miesiące.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania