Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bakłażan - jak i z czym go przyrządzić?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Bakłażan - jak i z czym go przyrządzić?

    Grilowany bakłażan
    Składniki:
    - 1 bakłażan
    - 3 małe pomidory
    - 100g sera
    - oliwa z oliwek
    - bazylia
    - przyprawa do grilla

    Sposób przygotowania:
    1. Bakłażana kroimy w plastry, nacieramy z każdej strony przyprawą do grilla.
    2. W trakcie grillowania, polewamy oliwą z oliwek, by plasterki bakłażana nie były zbyt suche (uważać by nie przesadzić z ilością).
    3. Pomidory i ser kroimy w małą kostkę, pod koniec grillowania kładziemy na każdy plasterek. Wierzch posypujemy bazylią.

    Skomentuj


      #17
      Odp: Bakłażan - jak i z czym go przyrządzić?

      2 bakłażany
      300 g mięsa mielonego
      1 cebula, posiekana
      sól i pieprz do smaku
      150 g mozzarelli, startej
      Bakłażan przekroić wzdłuż. Wydrążyć miąższ, zostawiając około 1 cm przy skórce, posolić i odstawić na 20 minut. Na patelni usmażyć mięso i cebulę, doprawić solą i pieprzem. Dodać miąższ bakłażana, wymieszać. Można dodać swoje ulubione przyprawy i zioła.
      Połówki bakłażana umyć pod bieżącą wodą i osuszyć ręcznikiem papierowym. Do środka nakładać farsz, wierzch posypać serem.
      Smażyć woinietego w folię alumiiową

      Skomentuj


        #18
        Odp: Bakłażan - jak i z czym go przyrządzić?

        Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
        ja raz w życiu skusiałam się na pieczonego bakłażana w sosie pomidorowym z mozzarellą. To był pierwszy i ostatni raz kiedy to przyrządziłam. Nie rozumiem jak można zachwycać się bakłażanem, bo jak dla mnie to kompletnie bez smaku. Równie dobrze mogłabym zapiec kartkę papieru albo trawę zamiast tego bakłazana.
        Bo bakłażan nie ma takiego swojego smaku czy aromatu więc zazwyczaj łączony jest z innymi warzywami własnie np jak w większości Bakłażan faszerowany
        Trzeba też go umieć przyrządzać ;przed smażeniem solimy plastry bakłażana i odstawiamy osuszamy i dopiero smażymy albo przed grilowanie najlepiej posmarować je z obu stron oliwą z oliwek etc

        Skomentuj


          #19
          Odp: Bakłażan - jak i z czym go przyrządzić?

          Bakłażana właśnie trzeba umieć dobrze zrobić, próbowałam dwa razy, ale mi jednak nie wyszedł taki, jak chciałam. Ciężko pozbyć mi się jest tej goryczki.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X