Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

    Hej,
    Czy Wasze dzieci miały kiedyś zabawki rozwijające umiejętności ruchowe ??

    Moja córka (2,5 roku) ma taką fajną zebrę, która kiwa się do przodu i tyłu oraz obkręca wkoło. Ma jeszcze mnóstwo funkcji, świeci, słychać muzykę, sama już się gubię. Ważne że Mała uwielbia się na niej kołysać . Jest jedynaczką i chciałabym jej kupić podobną zabawkę, żeby mogła spożyć energię pozytywnie, wtedy kiedy z mężem nie mamy czasu na zabawę z nią. Czasem nie mamy już po prostu siły
    Jeśli tylko kojarzycie ciekawe zabawki, urządzenia... piszcie nazwy, firmy, wszystko co przychodzi Wam do głowy
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

    Przede wszystkim polecam piłki gimnastyczne. Mamy Ledragommę Soffball 26cm (dobra dla maluchów), Ledragommę Soffball 40cm (dobra dla dzieci powyżej 3 lat) i piłkę fasolkę z Lidla:



    Poza tym Bilibo:


    Osioł dmuchany też może być:


    Chociaż tak naprawdę, to marzę o materacu gimnastyczny albo tatami... Ale gdzie to ustawić?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

      fajna sprawa za grosze to skakanka i guma do skakania a i jeszcze hula hop


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

        O tak, hula-hop nawet dla maluszków jest OK, są takie malutkie specjalne dla takich mini szkrabów.

        Z gumą córka sobie zaczęła radzić dopiero po 3. urodzinach - taka zwykła majtkowa z pasmanterii.

        Skakankę by chciała, ale jeszcze za mała Nie umiałaby rękami wywijać odpowiednio

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

          ja maze o drabince gimnastycznej takiej dla malcow, tylko sciany mi na nia brakuje,
          ale sa jeszcze "male" domowe zjezdzalnie,
          a u nas od kilku dni robi furrore wielki karton, (robi z niego domek, samochod,i inne dziwne rzeczy)niestety karton musi zostac wyslany i to bedzie ciezkie rozstanie czarna rozpacz...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

            o tak pudła markery nożyczki dziurkacze i papier kolorowy to frajda na całegomoje dziewczyny ćwiczą wyobraźnię za pomocą takich "zabawek"

            Chemical no tak moja Julka ma prawie 9 lat a skakankę tak zaczaiła w wieku 4 z hakiem Majka w gumę gra razem z Julką i ze mną a skakanką to tylko w węża ale jeszcze dość nieudolnie

            a hula hop to tak mamy ze 4 od mini do maxi dla taty

            a mi to bilibo się spodobało i chyba się skuszę


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

              Mój Bartuś ma takiego Hipka z Fisher-Price. Bardzo lubi się na nim bujać. Jak każde dziecko ma bujną wyobraźnię i hipek nie jest dla niego tylko zwierzęciem, ale i różnymi pojazdami, statkami itp. A w środku hipka są klocki i różne kształty, dodatkowa zabawa. Także polecam nawet takiego niby zwyczajnego hipopotama

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

                My mamy zeberkę z Fisher Price na której mały skacze w górę i dół i obraca się na boki, przy tym wydaje dzwieki.Dziecko cwiczy nóżki a do tego równowage,jest bardzo praktyczna i daje niezły ubaw dziecku. Zanim mały zaczął chodzic odziedziczył po starszym braciszku pchacza a Chicco, który dośc że go podtrzymywał pozwalał swobodnie poruszac się. Od przedniej strony ma kolorowe klocuszki w róznych kształtach i kolorach do wrzucania w odpowiednie miejsca, oczywiście są takze dzwięki, które włańczają się podczas wrzucania.
                Dmuchanego gumowego osiołka (takiego jak na zdjęciu pokazuje kolezanka chemical) starszy synek dostał od cioci, generalnie jest fajny ale trzeba bacznie pilnowac dziecko podczas zabawy na nim, bo chwila nieuwagi i mały może wywinąc fikołka w tył lub w przód.
                Mam duze hula hop i mój 3-letni synek z nim cuduje, już próbuje kręcic, przekłada pod nóżkami i nad główka, tania prosta rzecz a cieszy
                Fajne też są karimaty puzzle, gdzie można składac je, wkładac cyferki w odpowednie miejsca i również na nich bawic sie i cwiczyc.
                My gramy w piłkę na rózne sposoby i myślę że to również jakis wysiłek który zmusza cialo do ruchu tak samo jak rowerek czy nawet wyjście z dzieckiem na plac zabaw, tam dziecko biega i w ogóle.
                Doriaś ur.17.03.2008




                Tristaś ur. 11.03.2010

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

                  Witam wszystkie mamy !!

                  Moja córeczka ma 10 miesięcy i z braku pieniędzy nie stać nas na żadne zabawki edukacyjne, ale robimy co możemy Bawimy się w "sroczka kaszkę ważyła", Zuzia pokazuje "Taka jestem duża" , robi "kosi łapci" i bawimy się w złodziei buziaków. Przy okazji chciałabym zapytać czy może któraś z Was drogie mamy ma może do oddania jakieś zabawki lub ciuszki dla dziewczynki rozmiar 86 w górę? Przyjmę wszystko . Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, mieszkamy w małym pokoiku u rodziców, bo nie stać nas na wynajem mieszkania, mąż pracuje w delegacji, po opłacie stancji zostaje nam 1000 zł na wszystko, ja nie pracuję bo zajmuję się dzieckiem. Wiem , że dużo osób może powiedzieć o mnie , różne niemiłe rzeczy dlatego , że proszę o pomoc ale ja się tego nie wstydzę, nie proszę o nic dla siebie tylko dla mojej córeczki bo to ona jest dla mnie najważniejsza na świecie . Gdyby ktoś mógł nam pomóc to proszę o kontakt na e-mail mgretkowska@wp.pl
                  Z góry dziękuję i pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

                    Czyli FP najbardziej cieszy się zaufaniem dzieci i rodziców ;p Te rzeczy , o których pisze Chemical też są świetne
                    Wypróbuję też skakankę, ciekawe jak Mała da sobie radę.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

                      wyciagasz bardzo szybko wnioski. dwie osoby powiedzialy ze maja ruchowe zabawki fp ,...

                      nie mam nic do tej firmy poza tym ze sa made in china, za ta cene mogly by byc gdzie indziej produkowane. jest wiele innych ciekawych i pewnych firm tylko praktycznie w polsce niedostepnych.


                      a co do zabawek ruchowych to jeszcze wszelkiego rodzaju bujaki (my mamy motor little tikes i zarowno 10 miesieczna gosia jak i 3 letni gabrys na nim szaleja.
                      jak i zwykly materaz czy gruby koc moze byc juz w tym wieku super zabawa (2,5lat)fikolki, przewroty, czy jakies najpierw wspolne a potem samodzielne cwiczenia.

                      a znacie jakies programy czy zestawy cwiczen dla maluchow?wiem ze niby gimnastyke mozna kazda cwiczyc, ale na pewno sa jakies cwiczenia dedykowane.pokolei uczace cwiczen.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

                        Skoczki i bujaki rozwijają zdolności ruchowe. Poza tym, cóż rowerki na pewno też

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie zabawki rozwijają umiejętności ruchowe?

                          Fajną zabawką rozwijającą zdolności ruchowe u maluszka jest np Kula Hula. Gra, świeci, ucieka od maluszka, zachęcając go do gonitwy za na.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X