Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

    Wybieramy sie ze starszym synem na wczasy za granicę.
    podróż samolotem - nigdy nie lecieliśmy stąd moje pytanie - co warto wiedzieć? co zabrać, jak się zachować itd. itp. podpowiedzcie! chodzi mi zarówno o sam lot ale i o odprawę na lotnisku.
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!
  •    
       

    #2
    Hej Pinklady,nie wiem ile Twój synek ma lat,ale warto opowiedzieć mu jak taka podróż będzie wyglądała i jak to wszystko będzie wyglądało,ja leciałam sama z synkeim gdy miał 1.5 roku, jak wsiadł do samolotu było,ok,ale jak samolot wystartował zaczął krzyczeć i płakać,bo mu uszy się zatykały pod wpływem ciśnienia,ale pomogła woda w butelce,przez to uspokoił się i cały czas spał,aż wylądowaliśmy

    Skomentuj


      #3
      przede wszystkim nie zapomnijcie paszportów i biletów
      macie pierwszeństo przy odprawie ze względu na małego Szymonka. Moi kuzyni podróżowali z 3-miesięcznym Hubercikiem i dostali "kołyskę" dla małego. Proponuję żebyś zadzwoniła na lotnisko i się spytała dokładnie co możesz zabrać ze sobą do samolotu bo te wymagania co jakiś czas się zmienają
      ŁUKASZ 08.09.2006

      NATALIA JULIA 30.11.2007



      Skomentuj


        #4
        Z tym pierwszeństwem to różnie bywa, zwłaszcza w Polsce. Możesz
        dodatkowo wykupić do biletu wejście z pierwszeństwem na pokład.
        My tak zrobiliśmy, ale lecimy dopiero w czerwcu więc nie wiem jak się to
        ma do praktyki.

        Ale jeśli lecicie tylko z Przemkiem to już chyba mniej kłopotu. Bo wózka nie
        targacie ze sobą. No i można mu dać jakieś cukierki do ssania w czasie
        startu. Picie musisz kupić już po odprawie. Bo z płynami w bagażu
        podróżnym nie przepuszczą.
        Sądzę, że Przemek już spokojnie przeczeka te dwie godziny na lotnisku
        przed odlotem.

        Napiszę więcej pod koniec czerwca, jak już sama to przeżyję


        Skomentuj


          #5
          pinki zadnych ostrych narzedzi,aerozoli i plynow nie mozesz miec przy sobie(wszysko w walizce albo jak podaj na lotnisku w okreslonych ilosciach),jesli kupisz na lotnisku perfumy albo alkohol to ok bo jest oryginalnie zamkniete wiec wolno ci to wniesc na poklad samolotu.Przemek juz duzy chlopak jest wiec obejdzie sie bez przypinania go do twojego pasa itp. bedzie siedzial na swoim miejscu i jadl to co inni pasazerowie Radze wziasc cos do ssania albo gume do zucia bo przy starcie uszy sie zatykajapolecam sztywne walizki bo bagaz lotniczy jest wrzucany do samolotu...laptopy itp.sprzet to bagaz podreczny i jest przy odprawie przeswietlany.

          Skomentuj


            #6
            lecimy tylko z 10-letnim Przemkiem bo Szymek za mały na Turcję jeszcze.
            poza tym chcemy odpocząć i poświęcić troche czasu starszemu. mały pojedzie nad morze z babcią.
            Nusiakova ja planuję lecieć w połowie czerwca, wstępnie mamy termin na 15.
            dotka o!!!!!! dzięki za twoje rady! o to m i chodziło!
            Last edited by pinklady; 18-05-2009, 15:47.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              Pinki fajowo My lecimy 9 czerwca Z Wrocka lecicie?


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Z Wrocka na pewno.
                a to ty wcześniej lecisz. a na długo? my na tydzień.
                albo do Turcji albo na Krete jeszcze nie wiemy.

                a powiedzcie co z bagażem?
                ma mieć jakąś określoną wielkość czy wagę?
                Last edited by pinklady; 18-05-2009, 16:27.
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj


                  #9
                  My na 11 dni. Od 9 czerwca. Lecimy do Glasgow a wracamy z Liverpoolu


                  Skomentuj


                    #10
                    ale wam fajnie!
                    ja nie mam nigdzie za granica rodziny.
                    a czy 10-latek może mieć normalnie bagaż, swoja walizkę?
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Pinki tak, bo on ma już normalny bilet. Tylko takie smrodki jak Julka do
                      2 lat siedzą na kolanach rodziców


                      Skomentuj


                        #12
                        pinkinormalnie kazdy pasazer posiadajacy bilet (dziecko takze)moze wziasc 20kg bagaz i dodatkowo bagaz podreczny (czyli ten ktory bierzesz ze soba do samolotu i wsadzasz do schowka nad siedzeniem,twoja torebka to nie bagaz podreczny ).B.podreczny ma okreslone dopuszczalne gabaryty i to wypada jakos wielkosciowo tak jak mala torba podrozna albo zwykly plecak(taki jak dzieci do szkoly nosza) a co do wagi to chyba moze w nim byc drugie 20kg(to juz zalezy od warunkow jakie dyktuje przewoznik) i to nie jest takie proste bo np.kosmetyki musza byc w walizce...a to szampony itp.najwiecej waza...warto zawsze miec pare kilo niewykorzystanych bo zawsze sie cos z wakacji chce przywiezc ,ceny za dodatkowe kilosy sa rozne(w zaleznosci od przewoznika)czasami jest to 5,czasem,8 a niekiedy 10 euro za kazdy dodatkowy kilogram.
                        Dowiedz sie czy za napoje i posilki w samolocie musisz dodatkowo zaplacic(teraz wiekszosc linii ma tanie loty ale za to kasuja za kazda dodatkowa usluge i to nie byle jak np.Easy Jet Hamburg-Geneva kanapka z serem 3,50 euro) i czy biora zlotowki czy inna walute.
                        Bardzo dobra decyzja z ta Turcja,kolezanka poleciala do Egiptu z 10 miesieczna corka na 3 tygodnie i miala przezycia koszmarne bo tam upaly,inne powietrze i woda...
                        Last edited by dotka238; 18-05-2009, 21:25.

                        Skomentuj


                          #13
                          o widzisz dobrze wiedzieć!
                          dziękuję za rady.
                          nam proponowano Egipt ale właśnie bałam się upałów.
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            Tak poza tym pinki to spokojnego lotu i udanego pobytu

                            Skomentuj


                              #15
                              bagaż podręczny do 5 kg
                              ŁUKASZ 08.09.2006

                              NATALIA JULIA 30.11.2007



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X