Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

aparat ortodontyczny po 30

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    aparat ortodontyczny po 30

    Długo mi z tym zeszło, ale zdecydowałam się na założenie aparatu ortodontycznego. Mam wadę zgryzu i źle się z tym czuję więc w końcu postanowiłam też coś zrobić dla siebie w tym życiu czy któraś z Was nosiła bądź nosi aparat i mogłaby się podzielić swoim doświadczeniem? Obecnie jestem na etapie poszukiwania dobrego ortodonty w Bydgoszczy, może możecie mi kogoś polecić lub podpowiedzieć na co mam zwrócić uwagę? Bo z tego co widzę to różnica w cenie na jednym łuku wynosi nawet 700 zł.
  •    
       

    #2
    Odp: aparat ortodontyczny po 30

    serio żadna z was nie nosiła i nikt nic mi nie podpowie??

    Skomentuj


      #3
      Odp: aparat ortodontyczny po 30

      Nosiłam, ale już dawno. W żaden sposób mi ten aparat nie przeszkadzał, a miałam na początku co do tego wątpliwości.

      Skomentuj


        #4
        Odp: aparat ortodontyczny po 30

        Jjmka moja siostra miała aparat i wiem, że jak go zakładała to ortodonta powiedział jej, że może wybrać między takim który będzie nosić ok 3 lat lub droższym o chyba 500zł a nosić go będzie ok 1-1,5 roku. Takie coś znalazłam na necie choć pewnie też szukałaś.
        Ceny aparatów stałych:
        stały aparat metalowy – zamki metalowe: niklowe lub tytanowe antyalergiczne – cena jednego łuku od 1 500 zł + przygotowanie planu, diagnostyka, wizyty kontrolne – łącznie od 3 200 zł
        stały aparat estetyczny z niewidocznymi zamkami (zamki mniej lub bardziej przezroczyste: ceramiczne, porcelanowe lub szafirowe, kryształowe) – cena jednego łuku od 2 000 zł + przygotowanie planu, diagnostyka, wizyty kontrolne – łącznie od 3 600 zł
        stały aparat samoligaturujący, bezligaturowy, labialny (metalowy lub estetyczny) do przyspieszonego leczenia, np. In-Ovation, Click, Vision, Exis, Damon – cena jednego łuku od 1 800 zł + przygotowanie planu, diagnostyka, wizyty kontrolne – łącznie od 3 400 zł
        stały aparat lingwalny, montowany na zębach od wewnętrznej strony językowej, np. kanadyjski Ormco czy 3M Incognito, są to najbardziej indywidualne i …luksusowe rozwiązania – cena jednego łuku od 4 000 lub od 7 000 zł + przygotowanie planu, diagnostyka i wizyty kontrolne co 4-6 tygodni – łącznie od 6 000 zł
        aparat przezroczysty – nakładka na zęby np. Clear Alinger cena jednego łuku, 3 nakładki od 600 zł + przygotowanie planu, diagnostyka, wyciski co 3 tygodnie i wizyty kontrolne – przy średnio 5 etapach leczenia łącznie od 4 500 zł.

        Musisz się dowiedzieć podczas wizyty u lekarza co będzie dla Ciebie lepsze. Cena pewnie też zależy od popularności gabinetu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: aparat ortodontyczny po 30

          Przejdź się po gabinetach w mieście i dopytaj o wszystko. Ja też jestem po 30 roku życia i będę teraz zakładała sobie stały aparat ortodontyczny w NZOZ Centrum Polkard w Olsztynie Zbierałam się z tą decyzją bardzo długo ale już postanowiłam, że założę sobie go na zęby a jak zdejmę to będę miała uśmiech którego nie będę się wstydziła. Mam już dość tego, że do każdego zdjęcia się nie uśmiecham, śmiejąc się zasłaniam buzię aby nie było widać mojego krzywego uzębienia... Za długo mam z tego powodu kompleksy. Postanowiłam wyprostować te moje zęby bo są one powodem mojego braku pewności siebie.
          Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:17. Powód: link

          Skomentuj


            #6
            Odp: aparat ortodontyczny po 30

            Ja podchodzę do prostowania już kilka lat... ale w końcu uzbierałam fundusz i umówiłam się na przyszły tydzień na wizytę. Nie wiem nic o tym, liczę na mojego ortodontę, ale wiem, że wybiorę coś najszybszego i możliwie mało widocznego.

            Skomentuj


              #7
              Odp: aparat ortodontyczny po 30

              Po 30, cokolwiek to znaczy dokładnie to jeszcze nie aż tak późno. Gdy rozmawiałam z moim dentystą , to mówił mi, że na ogarnianie uzębienia zgłaszają się nawet 50 - latkowie. W sumie to nie ma granicy wiekowej, do której powinno się zakładać apatat, ale im osoba starsza tym dłużej trzeba czekać na efekty. Co do kliniki/gabinetu to widzę koleżanko, że szukasz w Bydgoszczy. Ja niestety Poznań
              Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:18. Powód: link

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: aparat ortodontyczny po 30

                Krakowska Ortodontica ma wiele dobrych opinii i myślę, że cenowo jest ok. warto przygotować się do pierwszej wizyty, opracować pytania i oczekiwania. Myślę, że to pomoże obrać odpowiednie drogi specjalistom.
                Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:18. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: aparat ortodontyczny po 30

                  Co prawda nie jestem z Bydgoszczy, ale mogę podrzucić ci stronę na której zawsze szukam lekarzy, Można na tym portalu poczytać opinie o lekarzach, a do niektórych zarejestrować się przez internet 24h/dobę. Życzę powodzenia w prostowaniu ząbków.
                  Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:19. Powód: link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: aparat ortodontyczny po 30

                    Ja również zdecydowałam się na aparat ortodontyczny w dosyć nie dawnym czasie. Do podjęcia decyzji nakłoniła mnie wizyta u świetnego stomatologa w Centrum Ortodoncji i Implantologii Odent w Warszawie. Pokazał mi przede wszystkim jakie mam możliwości i pomógł wyborze aparatu tak, aby był nie zauważalny i najbardziej komfortowy dla mnie. Wybór padł na ten z zamkami porcelanowymi Ja jestem bardzo zadowolona i ciesze się że końcu podjęłam decyzję o jego założeniu.
                    Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:20. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: aparat ortodontyczny po 30

                      Ja aparat miałam zakładany chwilę przed trzydziestką nigdy nie jest za późno, by powalczyć o ładny uśmiech. I też robiłam to w Odencie w Warszawie, a leczenie prowadziła dr Obłoj. Teraz jest cudownie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: aparat ortodontyczny po 30

                        moja siostra zrobiła sobie tuż przed 30 jej koleżanka zdecydowała się po 3o a moja koleżanka też przed 30 nosiła i teraz cieszy się pięknym uśmiechem Gdybym miała takie fundusze to sama sobie pozwoliłabym na noszenie aparatu A wiek tu nie jest ważny

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: aparat ortodontyczny po 30

                          Aparat po 30? Czemu nie?! W każdym wieku warto dbać o swoje zęby. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć naprawdę piękny uśmiech.
                          Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:03. Powód: link

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: aparat ortodontyczny po 30

                            Każdy wiek jest dobry. Ja sam przymierzam się do aparatu. Początkowo miałem duże obawy, ale teraz coraz bardziej jestem przekonany do aparatu. Jeszcze tylko trochę czasu i chęci i aparacik wyląduje na moich zębach. W końcu będą proste takie jak zawsze chciałem mieć

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: aparat ortodontyczny po 30

                              Brawo za odwagę! Zastanawiałam się nad tym sama, ale jednak stchórzyłam. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X