Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

aparat ortodontyczny po 30

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: aparat ortodontyczny po 30

    Ja jestem za tym, aby z aparatem pomęczyć sie nawet po 30-tce.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: aparat ortodontyczny po 30

      Miałam zakładany aparat mając 28 lat. Nosiłam przez 25 miesięcy, później aparat retencyjny. Na chwilę obecną od mniej więcej roku mam spokój i łądny zgryz.

      Nie wiem jak inne osoby, ale ja mając sporą wadę zgryzu sporo się nacierpiałam, zwłaszcza po kontrolnych wizytach przez 4-7 dni miałam problem z jedzeniem twardych rzeczy. Jadłam zupy, chleb bez skórki, a schabowego czy jabłka zostawiałam sobie do czasu aż ból minie Ogólnie da się przeżyć, no i ponoć aparat dodaje uroku

      Skomentuj


        #18
        Odp: aparat ortodontyczny po 30

        W Lublinie jedną z lepszych klinik jest Aldent maja kilka punktów - jeśli chcecie mieć aparat, który szybko i skutecznie poprawi zgryz i wyprostuje ze by, to u nich macie taka gwarancję. Nawet przypadki beznadziejne są dla nich wyzwaniem.
        Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:04. Powód: link

        Skomentuj


          #19
          Odp: aparat ortodontyczny po 30

          Nie ma jakiegoś określonego wieku do kiedy można zakładać aparat ortodontyczny, kiedy chcemy poprawić nasz stan uzębienia nigdy nie jest za późno na zmiany najlepiej wybrać się do dobrego specjalisty aby wszystko przedstawił w aspekcie medycznym

          Skomentuj


            #20
            Odp: aparat ortodontyczny po 30

            Ja także długo nie mogłam się zdecydować ale namówiła mnie siostra która sama ma aparat i wie że to nie gryzie Zaciągnęła mnie do swego Ortodonty w Bielsko Białej -. Podobno tam dość znani specjaliści, bo to klinika braci Sypień.

            Skomentuj


              #21
              Odp: aparat ortodontyczny po 30

              Ja jak zakładałam swój aparat miałam 25 lat. Też bardzo długo z tym zwlekałam i odkładałam tę decyzję przez dobrych kilka lat. Bałam się na samą o nim. Myślałam, że przecież w aparacie nie da się normalnie funkcjonować w wszyscy będą się na mnie dziwnie patrzeć.... Teraz z perspektywy czasu to wydaje mi się to tak śmieszne i dziecinne Miałam zakładany zwykły metalowy aparat z kolorowymi gumkami na zatrzaskach. Nosiłam go ok. 2 lat, a czego jeden łuk miałam zdjęty wcześniej niż drugi. Potem przez jakiś czas musiałam nosić wyjmowane aparaty, a właściwie takie nakładki na zęby, żeby po zdjęciu drutów utrzymały się w odpowiedniej pozycji. Szczerze mówiąc, po tym jak ortodontka zdjęła mi aparat żałowałam, że to już. Czułam się w nim tak dobrze, że mogłabym go jeszcze trochę ponosić. Nie odczuwałam żadnego bólu (no może tylko po podkręceniu drucików) ani dyskomfortu. Na początku trochę uciążliwe było jedzenie, bo warto stosować się do zaleceń i wybierać produkty płynne lub zmiksowane i unikać np. twardych skórek od chleba czy bułek, orzechów i pestek oraz gumy do żucia. Ja po kilku miesiącach stopniowo zaczęłam jeść też i te produkty, oczywiście bardzo ostrożnie i nigdy nie miałam problemu z aparatem.
              Z perspektywy czasu widzę, że aparat był dobrą decyzją, bo zęby są zdrowsze, silniejsze, a cały zgryz znacznie ładniejszy niż wcześnie. Tak więc jeśli tylko macie możliwość założenia aparatu, nie odkładajcie tego na później. To nie jest straszne (chociaż wiele zależy od konkretnego organizmu i od tego na jakiego ortodontę się trafi), tylko trzeba przygotować się na małe wyrzeczenia i regularne wizyty u specjalisty. Ale to i tak niewiele, w zamian za to, jaki będzie efekt końcowy.

              Skomentuj


                #22
                Odp: aparat ortodontyczny po 30

                Ja też nosiłam aparat i, jeśli mam być szczera, polecam go tylko w przypadku dużych wad. Ja miałam niewielką, którą z resztą spowodowały ósemki, całe życie miałam prościutkie ząbki. Teraz, po zdjęciu aparatu, boję się gryźć, jedna jedynka nieco się rusza, gdy wgrywam się w jakąś bułkę wątpliwej świeżości. U mnie się to rozwiązanie nie sprawdziło.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: aparat ortodontyczny po 30

                  Nie ma górnej granicy wieku żeby założyć aparat, uwierz mi że widziałam starsze osoby które miały aparat na zębach

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: aparat ortodontyczny po 30

                    Normalna sprawa, na korektę zgryzu nie jest nigdy za późno. A poza tym, czasami aparat wynika też z kwestii zdrowotnych, np, bruksizm.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: aparat ortodontyczny po 30

                      Na takie korekty nigdy nie jest za późno jeśli wcześniej z różnych powodów człowiek się nie zdecydował, a teraz uważa, że chce zadbać o swój zgryz to nie widzę przeciwskazań

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: aparat ortodontyczny po 30

                        Każdy moment jest dobry na poprawę stanu uzębienia. Nie ma co patrzeć na wiek.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: aparat ortodontyczny po 30

                          Aparat ortodontyczny po 30 to nic złego. Sama jak bym miała teraz problem z zębami to bym się bez zastanawiania zdecydowała na aparat. Jak byłam mała to nosiłam aparaty, ale takie zdejmowane i zęby mam teraz proste. Jednak rodziców koleżanki nie było stać na aparat, więc zafundowała go sobie dopiero jak zaczęła zarabiać, a więc grubo po 20 życia i nikt jej palcami nie wytykał, a teraz może pochwalić się pięknymi ząbkami.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: aparat ortodontyczny po 30

                            A czy możecie polecić kogoś z odpowiednim doświadczeniem w Warszawie?
                            http://forum.mamotoja.pl/

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: aparat ortodontyczny po 30

                              Napisane przez taiwona Pokaż wiadomość
                              A czy możecie polecić kogoś z odpowiednim doświadczeniem w Warszawie?
                              Dopytaj w Enel-Med mają też w miarę rozsądne ceny jak na Warszawę. Poza tym przyjmują w dogodnych godz.
                              Mają kilka palacówek na terenie miasta.
                              Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:03. Powód: link

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: aparat ortodontyczny po 30

                                Moja siostra założyła sobie niedawno aparat ortodontyczny, a ma 34 lata. Zęby jej się ładnie prostują, nie ma żadnych trudności. Wiadomo, że zawsze lepiej jest założyć aparat szybciej, ale jak zdecydujemy się na to dopiero po jakimś czasie to też nie jest źle.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X