Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

komputer i dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: komputer i dziecko

    Komputer może dziecku pomóc nauce. Ale nie wolno z nim przesadzać.
    Lepsza żywa mysz niż zdechły lew.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: komputer i dziecko

      Najpierw wybrałabym się do specjalisty, posluchala tego, co on wywnioskowal po rozmowie z dzieckiem, a dopiero pozniej , razem ze specjalista, poszukalabym odpowiedniego wyjscia z tej sytuacji.

      Skomentuj


        #63
        Odp: komputer i dziecko

        Napisane przez ajza3 Pokaż wiadomość
        Komputer może dziecku pomóc nauce. Ale nie wolno z nim przesadzać.
        Tak, komputer jest w dzisiejszych czasach bardzo pomocny w poszukiwaniu informacji i zdobywaniu wiedzy. To czy dziecko się uzależni bądź będzie przesadzało z użytkowaniem już zależy od rodziców.

        Skomentuj


          #64
          Odp: komputer i dziecko

          Nie tyle sam komputer le internet,jednak też z drugiej strony musimy uważać na szereg zagrożenia jakie płyną z sieci i na bieżąco kontrolować,monitorować strony które odwiedzają nasze dzieci.

          Skomentuj


            #65
            Odp: komputer i dziecko

            Ja od czasu kiedy moj syn się urodził stosowałam metody mające na celu zrozumienie przez niego dlaczego wolno, a dlaczego nie wolno czegoś robic i w pozniejszym okresie nie bylo problemow ze zbyt czestym korzystaniem z komputera albo konsoli. Mam wrazenie, ze wielu rodziców zakazuje czegos swoim dzieciom, ale nie podają żadnego konkretnego powodu i w takim przypadku dziecko stosuje sie do zasad tylko kiedy rodzic np. widzi. Może troche zboczyłam z tematu, ale wydaje mi się, ze w problemach takich jak uzaleznienie od komputera jest to dosc cenna uwaga i warto dziecku wytlumaczyc tez dlaczego niewarto spedzac tyle czasu przed komputerem, a nie ,,bo nie"

            Skomentuj


              #66
              Odp: komputer i dziecko

              Ja staram się dozować córce czas jaki spędza przy komputerze. Jestem jednak zdania,że nie nalezy dziecku tak bardzo tego zabraniać. Świat idzie do przodu, nowe technologie stają się coraz ważniejsze, tak więc dobrze jakby dziecko miało z nimi styczność. Córcia gra najczęściej w gry wyścigowe. Super jest Small town racing:
              xxx

              Zdarza się,że gramy obie, bo jest tam opcja gry w dwie osoby.
              Last edited by disne; 16-07-2020, 20:39. Powód: link

              Skomentuj


                #67
                Odp: komputer i dziecko

                całkowicie separować dziecko od komputea to nie jest dobry pomysł, lepiej tłumaczyć, sprawdzić na jakie stronki wchodiz, dozować czas przed komputerem, synek jest jeszcze mały ale już go ciągnie do komputera i telefonu, pozwalam mu od czasu do czasu obejrzeć jakąś bajkę ale patrzę co ogląda no i razem gramy w gry na telefonie, uwielbia grać w farmę widzę że szybko łapie co i jak, zresztą sporo jest gier które rozwijają spostrzegawczość, koordynację, chodziliśmy kiedyś do ortoptyka na zajęcia i tam właśnie część ćwiczeń była na komputerze, mój korzyta ale pod kontrolą i też komputer i telefon mam pozabezpieczany, bo wiadomo że dziecko to potrafi naściągać ekspresowo dziewnych rzeczy ale mam gdatę i tam sobie powłączałam zabezpieczenia i mam spokój z dziwnymi programami

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: komputer i dziecko

                  Staram się ograniczać czas jaki moje dziecko ma spędzać przed ekranem komputera.

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: komputer i dziecko

                    Nowe technologie dla dzieci są bardzo fascynujące. Poczytaj trochę o tym np tutaj xxx
                    znajdziesz wiele ciekawych artykułów i może coś zainteresuje twoje dziecko.
                    Last edited by disne; 16-07-2020, 20:39. Powód: link

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: komputer i dziecko

                      Zauważyłam, że bardzo wiele mam pozwala dzieciom oglądać bajeczki, piosenki itp. na komputerze już nawet przed roczkiem. Póki co (córeczka ma 11 miesięcy) udaje mi się tego uniknąć i chciałabym jak najdłużej.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: komputer i dziecko

                        komputer to chyba największa plaga naszych czasów ja też muszę ograniczać czas przy komputerze swoim czasie, założyłam nawet hasło do laptopa bo traciłam kontrolę nad tym ile czasu spędzają przy komputerze




                        xxx
                        Last edited by disne; 16-07-2020, 20:38. Powód: link

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: komputer i dziecko

                          Moja córka ma pięć lat i puki co nie siedzi na komputerze bo nie pozwalam jej nawet na oglądanie bajek ale pewnie z czasem to sie zmieni...jednak ograniczenia czasowe z pewnością będą komputer to duże zagrożenie nawet dla zdrowia w rodzinie męża jest dziecko 8 letnie które dostało padaczki od gier komputerowych...już nie wiem jak to fachowo nazwać w każdym bądź razie to wszystko tak wpływa na psychikę dziecka.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: komputer i dziecko

                            Staram się by moje starsze dziecko nie przesiadywało godzinami przy komputerze.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: komputer i dziecko

                              Uważam, że mamy takie czasy, że każde dziecko jeszcze zdąży się przy komputerze nasiedzieć. Dla mnie ma to same minusy bo niszczy wzrok i postawę kręgosłupa

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: komputer i dziecko

                                Uważam podobnie, że przesiadywanie dziecka przed komputerem ma zecydowanie za duzo minusow, chociazby wlasnie niszczenie wzroku. Jeszcze bedzie mialo dziecko czas na takie rozrywki, a najlepiej tak dlugo jak tylko sie da nie przyzwyczajac dziecka do komputera.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X