Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

    witam,

    Moje 6-miesięczne dziecko ma problemy ze snem...

    W dzień nie chce spać, czasem się udaje położyć dziecko na drzemkę, która trwa 40 minut góra.

    Wieczorem po kąpaniu jak tylko zostaje nakarmione (karmię piersią) i zostanie odłożone do łóżeczka, zaczyna się histeria. Uspokaja się dopiero, kiedy wezmę je na ręce ale to po bujaniu, chodzeniu, śpiewaniu. W nocy budzi się średnio 4-5 razy i usypia tylko po przystawieniu do piersi.

    Proszę o pomoc, bo już chodzę na rzęsach... a mały też widać, że jest niewyspany. Pomimo tego, w ciągu dnia jest wesoły i radosny.

    Usypianie dziecka na rękach powoli nie wchodzi w grę, bo waży już 9250g, a mam już problemy z kręgosłupem i kolanami od dźwigania.

    Co robić?
  •    
       

    #2
    Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

    Witam niewyspana mamo,
    potrzebuję więcej danych dotyczących snu dziecka
    czy maluszek śpi w ciągu dnia tylko jeden raz? czy budząc się w nocy jest niespokojny, płaczliwy, czy po najedzeniu się zasypia?
    z tego co Pani pisze (jeśli maluch śpi tylko raz w ciągu dnia) to kłopotem może być brak drzemek
    ale - to może być rytm dziecka, jedne śpią w dzień długo, nawet kilka godzin, inne zasypiają na pół godzinki i są już gotowe do zabawy
    być może trafiła Pani właśnie na takiego energicvznego smyka - skoro jest zadowolony w ciągu dnia, dobrze się bawi - to znaczy, że tyle snu mu wystarcza
    zapotrzebowanie na sen w ciagu dnia się zmienia, może okazać się, że za kilka tygodni Pani synek będzie zasypiał na dłużej
    co do wstawania w nocy - tyle pobudek to całkowita norma, malec je wtedy gdy jest głodny, żołądek ma malutki, a pokarm jest lekkostrawny więc brzuszek szybko znowu dopomina się o kolejną porcję
    w dodatku nocny pokarm jest bardziej treściwy niż ten w ciągu dnia (ale o tym najleppiej opowie doradca laktacyjny ;-)
    co może pomóc?
    proponuję spacery z dzieckiem, świeże powietrze czyni cuda, jeśli zaśnie, odpocznie, a Pani będzie miała chwilę dla siebie (na spacery niekoniecznie musi iść mama, poradzi sobie tata, babcia, a nawet przyjaciółka
    proszę też starać się odpoczywać w ciagu dnia, gdy dziecko śpi lub jest spokojne, niech pani również postara się zasnąć lub przynajmniej poleżeć z zamkniętymi oczami
    co do usypiania - maluchy zasypiają tak, jak je przyzwyczaimy, ale uwaga - jestem absolutnie przeciwna zostawianiu malca, by się "wypłakał", dziecko potrzebuje bliskości i ciepła rodzica, może zamiast chodzenia, postajcie się poprzytulać w fotelu lub na osobnym łóżku, a gdy dziecko się wyciszy i ukoi Pani obecnością odłoży je Pani do łożeczka?
    proszę spóbować "wyprzytulać" malca wieczorem, podarować mu ten czas, podejść do tego jako do współnego zakończenia dnia
    i jeszcze jedno - proszę postarać się uspokoić przed usypianiem dziecka, jeśli mama jest zmęczona, bywa też niecierpliwa i malec może to czuć, i sam staje się niespokojny
    i jeszcze najważniejsze - niech Pani zorganizuje sobie odpoczynek - malcem zajmuje się tata lub babcia, a Pani wskakuje pod koc i odsypia! całodobowa opieka nad dzieckiem to ciężka i odpowiedzialna praca, musi byc Pani wypoczęta
    trzymam kciuki za więcej snu
    i pozdrawiam niewyspaną mamą
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

      Witam,

      Też mam podobny problem tylko, że mój synek ma 10 miesięcy i problemem jest to, że od pewnego czasu (ok. miesiąc) nie potrafi sam zasypiać w łóżeczku i domaga się wzięcia na ręce i tylko na rękach, ewentualnie w bujanym leżaczku zasypia.
      Dziecko budzi się kilka razy w ciągu nocy i od razu bardzo płacze.
      Próbowałam uspokajać go na rękach i odkładać do łóżeczka ale wpada w histerię i z powrotem chce na ręce.
      Spanie w jednym łóżku nie wchodzi w grę, bo mam wrażenie, że jeszcze bardziej się rozbudza jak biorę go do sypialni. Raczkuje po całym łóżku, skacze po mnie i po mężu i nie w głowie mu spanie
      Uprzejmie proszę o pomoc, bo nie wiem jak nauczyć dziecko zasypiania w łóżeczku albo łóżku bez bujania i noszenia.




      Napisane przez E.Żółtowska Pokaż wiadomość
      Witam niewyspana mamo,
      potrzebuję więcej danych dotyczących snu dziecka
      czy maluszek śpi w ciągu dnia tylko jeden raz? czy budząc się w nocy jest niespokojny, płaczliwy, czy po najedzeniu się zasypia?
      z tego co Pani pisze (jeśli maluch śpi tylko raz w ciągu dnia) to kłopotem może być brak drzemek
      ale - to może być rytm dziecka, jedne śpią w dzień długo, nawet kilka godzin, inne zasypiają na pół godzinki i są już gotowe do zabawy
      być może trafiła Pani właśnie na takiego energicvznego smyka - skoro jest zadowolony w ciągu dnia, dobrze się bawi - to znaczy, że tyle snu mu wystarcza
      zapotrzebowanie na sen w ciagu dnia się zmienia, może okazać się, że za kilka tygodni Pani synek będzie zasypiał na dłużej
      co do wstawania w nocy - tyle pobudek to całkowita norma, malec je wtedy gdy jest głodny, żołądek ma malutki, a pokarm jest lekkostrawny więc brzuszek szybko znowu dopomina się o kolejną porcję
      w dodatku nocny pokarm jest bardziej treściwy niż ten w ciągu dnia (ale o tym najleppiej opowie doradca laktacyjny ;-)
      co może pomóc?
      proponuję spacery z dzieckiem, świeże powietrze czyni cuda, jeśli zaśnie, odpocznie, a Pani będzie miała chwilę dla siebie (na spacery niekoniecznie musi iść mama, poradzi sobie tata, babcia, a nawet przyjaciółka
      proszę też starać się odpoczywać w ciagu dnia, gdy dziecko śpi lub jest spokojne, niech pani również postara się zasnąć lub przynajmniej poleżeć z zamkniętymi oczami
      co do usypiania - maluchy zasypiają tak, jak je przyzwyczaimy, ale uwaga - jestem absolutnie przeciwna zostawianiu malca, by się "wypłakał", dziecko potrzebuje bliskości i ciepła rodzica, może zamiast chodzenia, postajcie się poprzytulać w fotelu lub na osobnym łóżku, a gdy dziecko się wyciszy i ukoi Pani obecnością odłoży je Pani do łożeczka?
      proszę spóbować "wyprzytulać" malca wieczorem, podarować mu ten czas, podejść do tego jako do współnego zakończenia dnia
      i jeszcze jedno - proszę postarać się uspokoić przed usypianiem dziecka, jeśli mama jest zmęczona, bywa też niecierpliwa i malec może to czuć, i sam staje się niespokojny
      i jeszcze najważniejsze - niech Pani zorganizuje sobie odpoczynek - malcem zajmuje się tata lub babcia, a Pani wskakuje pod koc i odsypia! całodobowa opieka nad dzieckiem to ciężka i odpowiedzialna praca, musi byc Pani wypoczęta
      trzymam kciuki za więcej snu
      i pozdrawiam niewyspaną mamą

      Skomentuj


        #4
        Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

        Staram się malucha położyć dwa razy w ciągu dnia, ale ostatnio ma problem z zaśnięciem. Zasypia przy piersi ale jak go odkładam do łóżeczka to się budzi i już nie chce ponownie zasnąć, a widać, że jest zmęczony. Dziś poszłam na dwa spacery i spał na jednym i drugim. Jeśli jest dobra pogoda, to nie ma problemu, gorzej jak pada, albo jest bardzo zimno...

        Generalnie przed snem mamy swoje rytuały, które powtarzamy codziennie, więc maluszek nie jest zaskoczony i wie co będzie się zaraz działo.
        Jeśli w sypialni tylko zgaśnie główne światło (jest zapalona lampka nocna), zaczyna się panika i histeria. Dziś próbowałam poleżeć z maluszkiem na łóżku, ale on nie potrafi się wyciszyć. Wierzga nóżkami, macha rączkami, wkłada jest sobie do buzi, turla się i nie może się uspokoić. Dopiero jak na leżąco dałam mu jeść, to zasnął przy piersi...

        Jak się w nocy budzi to z płaczem. Nic go nie uspokaja tylko karmienie z piersi. Zje i zasypia. Martwi mnie to, bo niedługo będę malucha odstawiała i co wtedy?

        Zauważyłam też, że maluch we śnie przewraca się i jeśli tylko przewróci się na brzuszek od razu podnosi się na rączkach i budzi. Czy na to można coś poradzić?

        Skomentuj


          #5
          Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

          mój synek miał problemy z zaśnięciem, kiedy za mało spał w nocy, więc może warto by nad tym pomyśleć. Wtedy na wieczór też nie chciał jeść, bo jest zbyt zmęczony i musi wtedy dostawać jedzenie na śpiocha

          Skomentuj


            #6
            Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

            Moja mała ma to samo, w dzień ma 2 drzemki po 15 minut może spała by i dłużej ale w domu 2 latek biega i się głośno bawi, a w nocy jak zaśnie kolo 20-21 to pi do 4 rano i jest wyspana z tym że ma w tych godzinach też ze 2 -3 pobudki na karmienie

            Skomentuj


              #7
              Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

              Witam
              Przede wszystkim PRZEPRASZAM za długą nieobecność, poprosiłam o dodatkowe informacje a potem zniknęłam, nie pozostaje mi nic innego jak prosić o wybaczenie !:-)
              Co do nieśpiącego półroczniaka - do póki działa i uspokaja nocne karmienie piersią warto korzystać z tej możliwości
              Wspominała pani oby,, ze zamierza Pani odstawić malca - czy odpada tez nocne karmienie?
              Maluchowi moze nie odpowiadać pozycja na brzuchu , przekręca sie w nocy naturalnie, ale potem mu niewygodnie i sie budzi, ale - dobrze byłoby to skonsultować z pediatrą, zeby wykluczył to, że smyka coś boli gdy leży na brzuchu
              Niestety nie mam bardzo dobrych wiadomości - możemy dbać o to, by kłaść malca o stałej porze, dbać o rytuały,ale jak malec nie będzie chciał zasnąć, to niewiele można zrobić
              Proszę obserwować dziecko, moze można przesunąć nieco godziny spania, tak, by dziecko było już nieco zmęczone i senne?
              Wiem, ze dawno sie nie odzywałam, ale... Proszę napisać kilka słów co słychać u Pani i małego niesmaczna
              Pozdrawiam
              Matka, która przespała noc dopiero po 17 miesiącach....
              Edyta Żółtowska
              psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                każdy maluszek potrzebuje ogromne ilości snu, jeśli nie śpi, albo bardzo mało śpi, to ma jakiś problem, spróbuj pomasować brzuszek, nagrzać go, może to po prostu kolki

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                  U Nas jest ta sama sytuacja, z tym ze zwykle co drugi dzien. W sumie probowalam juz roznych rzeczy , zmiany godzin, zmiana kapieli i bylo chwile dobrze po przestawieniu zegarow, ale gdy trafilysmy do szpitala wszystko wrocilo do starego zlego nawyku ;/ spacery pomagaja by dzoecko spalo, ale spi na spacerku

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                    U nas ze snem tez było sporo problemów, ale rozwiązanie w końcu okazało się bardzo banalne: przegrzewalismy dziecko... Warto poczytać o najczęstszych błędach przy usypianiu maluszka, by ich nie powielać... http://radosnezabkowanie.pl/dziecko/...ych-problemow/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                      Moja mała śpi w dzień 2 razy tylko po godzinie, albo aż zależy jak na to patrzeć w nocy to koszmar, niby idzie spać o 19, ale o 22 już budzi się z płaczem i tak jeszcze kilka razy w nocy. Zdarzają się noce, że po pierwszej w nocy pobudki ma co godzinę.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                        Zauważyłam że u mojego synka wszystko potrafiło się pozmieniać, miał okres kiedy zasypiał na 20 minut a po jakimś czasie przestawił się na dwie pełne drzemki, teraz jest już większy i śpi tylko raz w ciągu dnia ok 1,5h-2h

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                          Mojej siostry córeczka ma pół roczku i w dzień nie zawsze ma spanie Drzemki ma po 15 min i to czasem nawet tylu nie prześpi za to noce przesypia bardzo ładnie Wstanie o 4 rano zje mleczko i śpi do 7

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                            Moja córka od początku zasypiała na noc między 21 a 22:00, czasami nawet potrafiła i potrafi nie spać do 23:00. Jak już zaśnie w tych godzinach to zwykle śpi całą noc, do 8:00 - 9:00 z trzema pobudkami na jedzenie. Czasami budzi się częściej, ale to są jakieś wyjątkowe sytuacje. W dzień śpi co trzy godziny po pół godziny, góra godzinę. Chociaż bywa, że na spacerze potrafi przespać i dwie godziny.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 6-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień, w nocy też jest problem

                              ileż ja czekałam aby moje dziecko przespało całą noc Dopiero po roku czasu przesypiał synek noce jak skończyłam karmić piersią
                              w dzień bywało różnie ale noce były strasznie męczące

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X