Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lęk przed jazdą w foteliku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Lęk przed jazdą w foteliku

    Dzień dobry, Jestem mamą 8,5 miesięcznego Antosia. Antek jest zdrowy, ruchliwy, ciekawy świata... i bardzo nie lubi jakiegokolwiek krępowania.Nie akceptuje zapinania w bujaczku i foteliku. Staje się to problematyczne przy jakiejkolwiek próbie pojechania z nim gdzieś samochodem. Zapięcie pasów w foteliku to prawie zawsze początek płaczu. Nawet jeśli zajmiemy go czymś, to po kilku minutach gdy orientuje się, że jest przypięty zaczyna płakać. Nie chcemy wpędzić go w jakąś psychozę, ale ten płacz staje się coraz bardziej paniczny? Próbowaliśmy już jazdy przodem, tyłem, w nosidełku i w foteliku, z przodu i na tylnej kanapie. Jak można pomóc takiemu maleństwu zaakceptować jazdę i fotelik? Mam też wrażenie, że denerwujące dla niego jest też to, że nie może się przemieścić.
  •    
       

    #2
    Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

    Witam
    Wolny duch z synka, nie lubi, gdy cos krępuje mu ruchy, ale nie ma wyjścia - w samochodzie trzeba jeździć w foteliku
    Jak mona mu pomoc?
    Można spróbować oswoić fotelik w domu, sadzając go w nim bez przypinania szeleczek, niech traktuje go jak krzesełko, żeby przyzwyczaił sie do niego
    Można tez zamontować na siedzeniu przed fotelikiem zabawki, np. Takie z lusterkiem, zeby go zajmowały w czasie jazdy
    Sprawdza sie tez jeden z rodziców siedzący z tylu i np czytający książeczkę
    , proszę ńie ulegac presji i nie pozwalać pod żadnym pozorem by malec jeździł bez fotelika- to zagraża bezpieczeństwu dziecka, a pokazanie dziecku ze moze siedzieć w samochodzie nie zapięte, tylko nasili problem
    Cierpliwości, przyzwyczai sie,
    Czekam na wieści jak idzie z fotelikiem
    Pozdrawiam
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

      U mnie też nieraz występował taki problem u synka. Ale własnie stopniowo go przyzwyczajałam, dawałam zabawki i pokazywałam, ze lezenie zapiętym w bujaczku czy foteliku wcale nie jest takie złe

      Skomentuj


        #4
        Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

        Moja mama też nie chciała przez pierwsze 2 miesiące jeździć w aucie, ale teraz już jest lepiej, jest zawsze najdzona , ma zawsze jakaś zabawkę i mały się do niej uśmiecha i ona już jest też zadowolona

        Skomentuj


          #5
          Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

          Moja córka też w pewnym momencie przestała lubić jeździć samochodem, każda podróż równała się z płaczem. U nas natomiast była to ewidentnie wina fotelika i zbyt niewygodnej pozycji jazdy ponieważ, gdy przesiedliśmy się z nosidełka dla niemowląt do fotelika samochodowego podróże stały się o wiele przyjemniejsze.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

            może na kilka dni wziąć fotelik do domu i pozwolić dziecku swobodnie z niego korzystać by się z nim oswoiło po jakimś czasie wytłumaczyć że teraz przenosimy fotelik do samochodu bo tam jest jego miejsce i jak będzie jechało samochodem to wówczas będzie z niego korzystać

            Skomentuj


              #7
              Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

              Jak nasz synek był malutki nie było problemu, ale to może właśnie dlatego, że przynosiliśmy fotelik do domu i tu też mały w nim siedział. Fotelik nie był na stałe w samochodzie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

                Szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałam z lękiem przed fotelikiem. Moje dziecko lubi jeździć samochodem i w foteliku szybko zasypia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

                  A ja sie spotkałam, chociaż nie było to w naszym przypadku, bo synek uwielbia jazdę w foteliku. Rodzice mieli wtedy duzy problem, bo musieli jeździć z małym do szpitala a on nie wysiedział w tym foteliku nawet 10 minut. W trakcje drogi robili długie postoje i jakoś zawsze docierali do celu, ale byli cała tą sytuacja wykończeni.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

                    U nas , jak synek miał dwa latka, to nie lubił jeździć samochodem i również był problem przy wsiadaniu. teraz juz mu przeszło.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

                      U nas jest problem przy wysiadaniu. czasami jak jadę z synkiem na zakupy to do domu wracamy dłuższa drogą, zeby synek nacieszył sie z jazdy, bo strasznie ją uwielbia. Z jednej strony to dobrze, ale znów jak już jesteśmy na miejscu to zaraz jest płacz.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Lęk przed jazdą w foteliku

                        moj syn nie miał z tym problemów od małego

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X