Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mówienie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: mówienie

    Mam nadzieję, że i mój synek się rozkręci, już ma 2 latka skończone i dalej nic. Już się zastanawiałam czy nie iść z nim do logopedy na jakieś ćwiczenia ;(

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: mówienie

      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
      Mam nadzieję, że i mój synek się rozkręci, już ma 2 latka skończone i dalej nic. Już się zastanawiałam czy nie iść z nim do logopedy na jakieś ćwiczenia ;(
      Mikaa997, mój synuś ma już skończone 2,5 roczku i nadal mówi bardzo mało. Poczekamy jeszcze kilka miesięcy i chyba pójdziemy z Nim do logopedy. Trochę mnie to martwi. We wrześniu idzie do żłobka, może tam się trochę rozkręci z mową Bratowa męża mnie pociesza, że Jej synek zaczął mówić dopiero w wieku 4 lat.


      Skomentuj


        #18
        Odp: mówienie

        Ja byłam u logopedy już w lutym ale Pani powiedziała mi wtedy żebym dała dziecku czas tak do 2 latka i 2 miesiące i wtedy powinien się już " rozkręcić" z mówieniem. Niestety dalej nic ;(

        Skomentuj


          #19
          Odp: mówienie

          nie można zmuszać jeśli logopeda widzi aparat mowy że jest prawidłowy to w odpowiednim czasie dziecko mowę rozpocznie. Moich znajomych dziecko będzie w tym roku kończyło 3 lata i mowi: mama, tak, nie, a na tatę woła "a".

          Skomentuj


            #20
            Odp: mówienie

            Ja już spotkałam się z opinią że trzeba by podciąćwędzidełko u synka, później dwóch lekarzy powiedziało że nie trzeba. Na razie się z tym wstrzymałam

            Skomentuj


              #21
              Odp: mówienie

              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
              Ja byłam u logopedy już w lutym ale Pani powiedziała mi wtedy żebym dała dziecku czas tak do 2 latka i 2 miesiące i wtedy powinien się już " rozkręcić" z mówieniem. Niestety dalej nic ;(
              Mikaa997, my też cierpliwie czekamy aż synuś zacznie mówić. Czasem denerwują mnie pytania typu: "A dlaczego On jeszcze nie mówi". Staram się tym nie przejmować, skoro potrafi powiedzieć "tata" i "daj", to myślę, że niedługo zacznie mówić więcej


              Skomentuj


                #22
                Odp: mówienie

                no to widzę, że moja córka nie jest jedyna . Ma dwa latka i także mówi tylko pojedyncze wyrazy. Np. buła, tata, mama, kaka (kaszka), odź, (chodź), jedź, tam. Jednocześnie widzę, że jest asertywna, np. wymawiam jakieś słówko i proszę aby powtórzyła, a ona kręci główką i mówi "nie". w ogóle nie to jej ulubione słówko ostatnio - bunt dwulatka. a, i jeszcze nauczyła się mówić "kupka". chodzi i tak powtarza głośno, czasem prowadzi to do zabawnych sytuacji.

                Jak większość tu wypowiadających się, również liczę, że jak córka pójdzie do przedszkola to się rozkręci z mówieniem, bo będzie musiała się porozumieć z dziećmi, a rodzice rozumieją dziecko bez słów.

                Czasem denerwują mnie tylko komentarze innych: "ona chyba coś mało mówi?"...eh

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: mówienie

                  Napisane przez szuszu Pokaż wiadomość
                  no to widzę, że moja córka nie jest jedyna . Ma dwa latka i także mówi tylko pojedyncze wyrazy. Np. buła, tata, mama, kaka (kaszka), odź, (chodź), jedź, tam. Jednocześnie widzę, że jest asertywna, np. wymawiam jakieś słówko i proszę aby powtórzyła, a ona kręci główką i mówi "nie". w ogóle nie to jej ulubione słówko ostatnio - bunt dwulatka. a, i jeszcze nauczyła się mówić "kupka". chodzi i tak powtarza głośno, czasem prowadzi to do zabawnych sytuacji.

                  Jak większość tu wypowiadających się, również liczę, że jak córka pójdzie do przedszkola to się rozkręci z mówieniem, bo będzie musiała się porozumieć z dziećmi, a rodzice rozumieją dziecko bez słów.

                  Czasem denerwują mnie tylko komentarze innych: "ona chyba coś mało mówi?"...eh
                  Suszu, mnie też irytują tego typu komentarze. Przytoczę słowa mądrego człowieka, jakim był Janusz Korczak:
                  "Kiedy dziecko powinno już chodzić i mówić? Wtedy, kiedy chodzi i mówi. Kiedy powinny się wyrzynać ząbki? Akurat wtedy, kiedy się wyrzynają.
                  I ciemiączko wtedy powinno zarosnąć, kiedy właśnie zarasta. I niemowlę tyle godzin spać powinno, ile mu potrzeba, aby było wyspane".

                  Nic dodać, nic ująć


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: mówienie

                    Problem zaczyna się wtedy jeżeli dziecko nie rozumie mowy, bądź nie komunikuje swoich potrzeb, a słowa które wypowiada nie kieruje do osób lub przedmiotów.
                    Jeżeli to robi i rozwija się prawidłowo w innych sferach nie ma potrzeby się martwić do około 3 lat, jeżeli na 3 urodziny dziecko dalej nie rusza z mową warto iść do logopedy.
                    Jeżeli natomiast mamy jakiekolwiek wątpliwości czy dziecko dobrze słyszy, nie do końca rozumie mowę ( jeżeli mówimy " przynieś kubek" nie pokazując na kubek) to nie ma na co czekać.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: mówienie

                      Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość


                      suszu, mnie też irytują tego typu komentarze. Przytoczę słowa mądrego człowieka, jakim był janusz korczak:
                      "kiedy dziecko powinno już chodzić i mówić? Wtedy, kiedy chodzi i mówi. Kiedy powinny się wyrzynać ząbki? Akurat wtedy, kiedy się wyrzynają.
                      I ciemiączko wtedy powinno zarosnąć, kiedy właśnie zarasta. I niemowlę tyle godzin spać powinno, ile mu potrzeba, aby było wyspane".

                      Nic dodać, nic ująć

                      100/100

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: mówienie

                        Napisane przez szuszu Pokaż wiadomość
                        100/100
                        Bardzo fajnie i konkretnie powiedziane nic dodac nic ująć U nas córka co prawda szybko zaczeła mówic ale kazde dziecko ma swoje tępo rozwoju

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: mówienie

                          Co robić? Cierpliwie czekać. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Nie ma co panikować i stresować się na zapas. A pytania, a dlaczego nie mówi to durne i tyle.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: mówienie

                            rodzice często panikują na zapas a rozwoju dziecka i tak tym nie przyspieszą. Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju zapisane w genach

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: mówienie

                              mojej sąsiadki syn ma 20 miesiecy, chodzi do zlobka i panie są w szoku, bo mowi pelnymi zdaniami! I to nie jest kwestia przechwalania się i zmyslania. Chlopaczek na prawde pieknie mowi w porownaniu z rowiesnikami a nawet troche starszymi dziecmi. Moja corka natomiast 14 msc mowi mama, tata, kita do kota, baba, dada do dziadka, nie, tak, bruum na samochod i rozne blizej nieokreslone niby slowka. Dopiero sie rozkreca jednym slowem, a chcialoby się już znią pogadać jak człowiek z czlowiekiem

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: mówienie

                                Każde dziecko w swoim tempie się rozwija, podobnie z chodzeniem, jedne dzieci chodzą już w wieku 10 miesięcy a inne dopiero 14. Podobno nawet dziewczynki szybciej się rozwijają od chłopców, a tu jednak odwrotnie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X