Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:32
WikuniaN0408 WikuniaN0408 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
WikuniaN0408.polki.pl

Domyślnie

Chce wprowadzic dlatego ze bardzo malo je tego mleka i lepiej zeby cos bardziej wartosciowego jadla sama nieiwem co robic:|
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:53
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
WikuniaN0408.polki.pl

Domyślnie

a co do kaszek to sie nie zgodze bo zawieraja:wapn,żelazo,cynk,wit A,D3,E,C,B1,B2,B6,B12,kwas foliowy i inne skladiki to nie byla bym pewna ze sa puste i niepotrzebne dziecku ja mowie o tych gotowych kaszkach a nie zwyklych
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2008, 16:05
ania839 ania839 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania839.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie

Niunia84 ja też mówię o gotowych kaszkach. Te same witaminy a nawet
więcej (i większych ilościach) znajdują się w mleku.
I oczywiście, że kaszki podaje się dzieciom ale niespełna
4 miesięczne (a nawet 5 miesięczne) tego nie potrzebują.
Poza tym piszesz, że malutka nie chce mleka, wiesz mi, jak podasz
jej słodką kaszkę to przestanie w ogóle pić.
A na wadze dobrze przybiera ??

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2008, 16:25
marta26's Avatar
marta26 marta26 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marta26.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

ja jestem zdania, że kaszki nie są najgorsze, ja np. zaczełam wprowadzać swojemu synkowi kaszkę mleczno ryzową bez dodatków w 5 miesiącu życia raz dziennie na noc, potem wprowadziłam zupkę jarzynową be mieska, a następnie jabłuszko. Dodam tylko, że mój synek prawie od poczatku pił mleko modyfikowane bebilon.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2008, 16:33
marta26's Avatar
marta26 marta26 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marta26.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

potem zaczął jeść kaszki smakowe i zupkę z mięskiem, a do mleka się nie zraził, pije je do dnia dzisiejszego.
A tak mi przyszło do głowy może mleczko powinnaś zmienić jak chce go mało pić (najlepiej zapytać się pediatry)
pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2008, 19:21
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
WikuniaN0408.polki.pl

Domyślnie

Aha dzieki colleen za rade narazie daje jej kleik ryzowy i kukurydziany i dosc jej to nawet smakuje a co do mleka to zmienialam.od poczatku karmie ja nanem od dnia narodzin bo nie mialam pokarmu i na poczatku super jadla a od dwoch mies to jest koszmar tylko na snie ladnie zje a tak to sie kreci smieje itd nieraz nawet 5godz nie je i jest to samo uspie ja i wcina ze szok.a co do zmiany to po wszystkich innych mlekach ja czysciło takze od pada lekarz nie kazal mleka zmieniac bo jest do tego przyzwyczajona i tym bardziej nie bedzie jadla badania wszystkie jej zrobilam krew mocz usg nerek brzucha calego i wszystko jest w porzadku powinna zjadac okolo 900ml jak na 4miesieczne dziecko a ona gora 550 zje:/ ale z kleikiem bardziej wcina moze ze gestsze i wieksza dziurka w smoczku moze jej za malo leci samo mleko ale jak znow dam z wiekszym smoczkiem to sie dlawi juz od 2,5mies tak sie meczymy przy tym jedzeniu.to moze zamiast kaszek tylko kleik i zupki? bo cos gestszego musze jej dawac samym mlekiem sie nie naje zwlascza ze nie chce ani czesto ani duzo jesc a z kleikiem to potrafi nawet 120 za jednym razem zjesc a samo mleko to gora 100 niewiem czym to idzie miala miesiac i wiecej jadla mleczka.A przybiera tak w normie niskiej bo niskiej ale sie jeszcze miesci moze dlatego tak malo je bo malo wazyla przy urodzeniu(2820) i nie zje tyle co dziecko jak sie urodzilo z waga 3600?sama nieiwem czasem juz nie mam sily do tego jej jedzenia ogolnie nie jest chuda powiedziala bym ze taki klocek jest smieje sie spi ladnie to jej nic nie dolega to jak myslicie nie dac wogole tych kaszek? na mleku pisze zeby wprowadzic i juz calkiem glupia jestem moze zostac tylko na kleiku i zupkach?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2008, 21:28
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania839.polki.pl

Domyślnie

Niunia84 tymi wytycznymi się nie przejmuj ile w danym
miesiącu dziecko powinno zjeść.
Mój synek do 8 miesięcy jadł 120 ml a w porywach 150 ml.
Od dwóch tygodni zjada 180 ml ale tylko na wieczór. Każde
dziecko jest inne i różnie potrzebuje zjeść.
Najlepiej jak porozmawiasz z pediatrą, ona Ci doradzi czy trzeba
już przejść na konkretne jedzonko czy nie.
Jeśli kleik jej smakuje ja bym na razie pozostała przy kleiku.

marta26 ja uważam, że kaszki mleczno-ryżowe powinno się podawać
po 6 miesiącu z racji tego, że są przygotowywane na mleku modyfikowanym
następnym a nie początkowym

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2008, 12:55
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
WikuniaN0408.polki.pl

Domyślnie

Dzieki colleen tak tez sobie dzis pomyslalam ze do 6mies zostane rzy mleku z kleikiem i zupke jej od 5mies zaczne dawac dzieki za rade
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2008, 12:59
patiew's Avatar
patiew patiew jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Miasto: Ostrów Wlkp.
Zdjęcia: 14
Domyślnie

kinga ma prawie 8 miesiecy,zupke zaczelam jej dawac od 4 miesiaca oraz jogurty,musy owocowo,dzisiaj je dosc duzo rzeczy:kaszki,parowki,zupki,banany,kiwi,jablka,gre jfruty,biszkopty,chleb z maslem i zoltym serem...i mleko 2 razy dziennie 180ml
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2008, 13:02
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania839.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał patiew Zobacz post
kinga ma prawie 8 miesiecy,zupke zaczelam jej dawac od 4 miesiaca oraz jogurty,musy owocowo,dzisiaj je dosc duzo rzeczy:kaszki,parowki,zupki,banany,kiwi,jablka,grejfruty,biszkopty,chleb z maslem i zoltym serem...i mleko 2 razy dziennie 180ml
ooo matko i córko.... cytrus ??

Nie no ja się już nie wypowiadam na ten temat

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania