Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady psychologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady psychologa Odpowiedzi na pytania o problemy dotyczące wychowania dzieci i relacji w rodzinie. Masz problem z dzieckiem? Poradź się naszych użytkowników! Wkrótce również rozmowy ze specjalistą - psychologiem dziecięcym i terapeutą!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-05-2019, 20:56
przerazona_mama przerazona_mama jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
przerazona_mama.polki.pl

Domyślnie wpływ stresu i depresji w ciąży na późniejszy rozwój maleństwa

cześć kobiety.
piszę bo poszukuję pokrzepienia, bardzo się martwię, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
w skrócie : moja ciąża do pewnego momentu przebiegała spokojnie, jednak na przełomie 5-6 miesiąca przeżyłam traumę, rozstałam się z ojcem dziecka, awantura była okropna, dostałam ataku histerii, problem z oddychaniem, okropny płacz. później wiele dni płaczu w samotności, było bardzo przykro.
Potem pojawiła się próba odratowania tego, jednak po miesiącu (23tc) jeszcze gorsza powtórka, trafiłam do szpitala, skurcze, panika, leki i obserwacja 2 dni. wyszłam i czułam się coraz gorzej, niesamowite rozbicie, łzy, agresja do niego, najgorsze co się rozwinęło ----> problemy ze snem, bezsenność, płytki sen, gonitwa myśli, potem stany lękowe, odrealnienie....
tak, zgłosiłąm się do psychologa, to depresja. wiem i znam ten smak, 4 lata temu też w coś takiego wpadłam.
jakoś wegetuję, bardzo źle się czuję, jestem już prawie miesiąc sama, kompletnie bo prawie nie mam rodziny, jakaś tam tylko dalsza, rodzice nie żyją, znajomi zostali w innym mieście, w tym mieszkam od 2 lat i miałam tylko jego..... teraz pustka, samotność i lęk.
wytrzymam, czekam na córeczkę, chcę być silna dla niej, ale fakt jest taki : jestem w depresji leczonej psychoterapią, nie biorę nic, nie chcę, nie mogę spać przez co nie mam siły (ponoć maleństwo śpi niezależnie od mamy i mam taką nadzieję), smutno mi, kocham ją, mówię do niej, jem zdrowo, skurczowych incydentów póki co nie mam.
pytanie brzmi : czy któraś z Was miała w życiu ciężko, mocne przeżycia, traumy? rozstania? żałoby? i jak to wpłynęło na dziecko?? Czy rozwija się prawidłowo??
Czy odczuło to na tyle że ma np problem z nauką czy lękami?? proszę, błagam dajcie znać. ten strach akurat paraliżuje mnie najbardziej.....

depresja to zaburzenia biochemiczne w głowie, to mój umysł nie wytrzymał napięcia i presji, to ja jestem zdenerwowana, to jakoś przełknę. boję się tylko czy u niej w główce wszystko ok, czy dobrze się rozwija, i śpi kiedy chce. dodam, że nie mam nadciśnienia, nie czuję już takich mega nerwów, miesiąc był najgorszy, reszta ciąży nie była zła czy nadmiernie stresująca.
obecnie jestem w 28 tc, na kontrolach u lekarza nie widać nieprawidłowości, ale przecież psychiki się nie sprawdzi.
błagam, pomóżcie, napiszcie czy któraś miała problemy a mimo to dzidzia ok?
błagam....
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-2019, 10:02
elabarbara elabarbara jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
elabarbara.polki.pl

Domyślnie Odp: wpływ stresu i depresji w ciąży na późniejszy rozwój maleństwa

Bywa że czasem ciężko uniknąś stresu, depresji. Wtedy sięgamy po jakies preparaty które nie zaszkodzą dziecku. Wtedy warto zapytać o taki lek lekarza prowadzącego. Ja sporo też czytałam ostatnio o cytryniec chiński który stosuje się dla wzmocnienia organizmu, przeciwdziałania depresji, jako środek zapobiegający schorzeniom wątroby, w chorobach serca i układu oddechowego, a nawet w celu wzmocnienia libido poczytajcie o nim tutaj https://zyj-zdrowiej.pl/wszechstronn...-magiczna-moc/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-2019, 21:25
Hulda's Avatar
Hulda Hulda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Hulda.polki.pl

Domyślnie Odp: wpływ stresu i depresji w ciąży na późniejszy rozwój maleństwa

No bardzo fajny wątek się tutaj utworzył. Liczne, przydatne informacje tu zebrałem.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania