Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady doradcy laktacyjnego
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady doradcy laktacyjnego Kłopoty z karmieniem piersią, nawał pokarmu, za mało mleka, nocne pobudki? Sprawdź porady doradcy laktacyjnego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-01-2015, 18:34
akuriata akuriata jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akuriata.polki.pl

Zdjęcia: 109
Domyślnie kolki alergie

Witam, mam problem i może któraś ktoś pomoże , u mojego półtora miesięcznej córki którą karmię piersią stwierdzono "alergię" na mleko krowie, wykluczyłam więc całkowicie nabiał, oprócz tego lekarz zasugerował aby ograniczyć także inne produkty mogące być przyczyną reakcji alergicznych, w ten oto sposób ograniczyłam swoją dietę do minimum bojąc się że mogę mu zaszkodzić ograniczam się do warzyw marchewka, pietruszka , ziemniaki, gotowanego kurczaka indyka królika, kawy zbozowej z owoców to tylko jabłka a alergia nie znikna nadal są problemy z brzuszkiem i zielona kupa. Jak myślicie który z tych produktów może być przyczyną problemów? ja już nie wiem co mam jeść z góry dziękuję Wam za pomoc.
Bierzemy sabsimplex na kolki i dicloflor na poprawę flory jelitowej
POMOCY
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-01-2015, 20:26
M.Zadrożna-Karpiejczyk's Avatar
M.Zadrożna-Karpiejczyk M.Zadrożna-Karpiejczyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
M.Zadrożna-Karpiejczyk.polki.pl

Miasto: Warszawa, Polska
Domyślnie Odp: kolki alergie

Jeżeli jest Pani już wystarczająco długo na diecie eliminacyjnej by mieć pewność, że nie spowodowała ona poprawy, to przede wszystkim proszę zastanowić się nad celowością stosowania jej nadal.
Stary 29-01-2015, 20:36
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Zdjęcia: 2

Heh mój synek też ma alergię na białka mleka krowiego przez co kiedy miał tygodnie dostawał maść sterydową. Ale wykluczyłam nabiał ze swojej diety i jest dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-01-2015, 21:54
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

Przekichane z tą alergią bo naprawde trzeba uważać, wiele produktów zawiera jajka, mleko idt . A strach zjeść coś by dziecku nie zaszkodziło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2015, 21:15
gienkak gienkak jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gienkak.polki.pl

Zdjęcia: 4

pewnie ze przekichane jeszcze jak małe dziecko to mama wykluczy pokarm i ok a jak większe i chce cos to ciężko wytłumaczyć ze nie może bo to mu szkodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-02-2015, 21:54
neonka neonka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
neonka.polki.pl

Alergia pokarmowa to rzeczywiście problem u takiego maluszka.
U kilka miesięcy starszego dziecka można już wprowadzic
inne produkty żywnościowe, ale u 1,5 miesięcznego to tylko mleko matki, lub specjalne mleko modyfikowane dla niemowląt.
Może jeszcze zastanów się nad swoją dietą.
Na http://www.tatento.pl/a/442/rodzice/...a-obalamy-mity są ciekawe porady na temat diety matek karmiących.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-02-2015, 07:38
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Cytat:
Napisał gienkak Zobacz post
pewnie ze przekichane jeszcze jak małe dziecko to mama wykluczy pokarm i ok a jak większe i chce cos to ciężko wytłumaczyć ze nie może bo to mu szkodzi
Znam dzieciaczka który ma straszną alergię pokarmową i rodzice już kilka razy musieli zaczynać rozszerzanie diety od początku bo jednak coś "starego" zaczęło uczulać i o ile mały rozumie że większości rzeczy nie może jeść tak największy problem stanowi babcia która co i raz coś mu podtyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-02-2015, 10:57
asol asol jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
asol.polki.pl

Zdjęcia: 12

u nas był podobny problem ale nam pomógł Delicol, okazało się, że moja córcia ma nietolerancje laktozy, pomaga też zmiana mleka na sojowe! Warto spróbować. A do tego Trilac na osłonę jelitową.

W między czasie proszę o klik, dziękuje

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-02-2015, 11:38
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Cytat:
Napisał asol Zobacz post
u nas był podobny problem ale nam pomógł Delicol, okazało się, że moja córcia ma nietolerancje laktozy, pomaga też zmiana mleka na sojowe! Warto spróbować. A do tego Trilac na osłonę jelitową.

W między czasie proszę o klik, dziękuje

Też przez jakiś czas podawaliśmy synkowi delicol ale na szczęście krótko i brzuszkowe problemy odeszły w zapomnienie niestety pojawiły się kłopoty skórne A od którego miesiąca podawałaś swojemu malcowi mleko sojowe?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2015, 05:37
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

delicol u nas stosowalismy po kuracji antybiotykowej po zachlystowym zapaleniu płuc - aby brzuszek sie zregenerował, u nas na kolki apeteczne specyfiki nie wiele dały niestety, u nas sprawdzał sie termofor z pestek wisni, albo noszenie w chuscie i kołysanie, mi strasznie bylo ciezko patrzec jak Zosia sie meczyla, u nas mleko sojowe niestety nie posamakował Zosi ;/ nad czym ubolewam strasznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania