Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Okazje, święta i wakacje > październik: Halloween
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

październik: Halloween Pomysły na halloweenowe zabawy i przebrania

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-07-2016, 10:49
jancia10 jancia10 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jancia10.polki.pl

Domyślnie Odp: Organizujecie halloween?

Ja w tym roku planuję zorganizować przyjęcie halloweenowe, przebirane. Synek jest mały, ale zrobię to bardziej pod kontem swojej osoby, zaproszę koleżanki z dziećmi, poprzebiramy się. Podoba mi się ten pomysł na piżama party
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-08-2016, 10:34
pyskata pyskata jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pyskata.polki.pl

No tak, trzeba koniecznie już od małego dostrajać dzieciaki do amerykańskich standardów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-08-2016, 10:39
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Nie obchodzę, nie organizuję i w ogóle omijam szerokim łukiem zabawy halloweenowe.
Sporo osób pisze tu, że to super święto, że dzieciaki świetnie się bawią. Jakoś nie widzę tu nic ładnego i przyjemnego, co chciałabym przekazać moim dzieciakom.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-2016, 15:44
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Ja uważam podobnie jak Bobusie2. Moja wiara nie idzie w parze z tego typu zabawami. Dla mnie Święto Zmarłym jest czymś bardziej wzniosłym niż przebieranie się w dziwne upiory i chodzenie po domach z hasłem "Cukierek albo psikus"

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-2016, 19:28
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

Ja Halloween mówię stanowcze nie. I mam nadzieję, że uda mi się taki sam do tego święta wykształcić u mojego syna. Zamiast Halloween, powinien wiedzieć czym są słowiańskie Dziady, a zamiast świętować Halloween, pójść postawić zmarłym świeczkę na grobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-09-2016, 00:33
lobelia77 lobelia77 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lobelia77.polki.pl

A mi nie odpowiada wieczne polskie umartwianie się, więc wizja Wszystkich Świętych jest dla mnie nie do końca słuszna. Zgadzam się, że powinny być obchodzone Dziady. Bardzo mnie irytuje fakt, że Polacy nie znają swojej własnej mitologii, słowiańskich bogów, rozumiem dlaczego uczymy się światów greckich i rzymskich, ale choć cokolwiek o nas samych też by się w szkole przydało. Halloween mi nie przeszkadza, jestem antropologiem, pod maską wesołych przebieranek widzę próbę oswajania śmierci, akurat cenię to w innych kulturach, np. Meksyk uczynił z tego świetną sprawę, śmierć nie jest- jak u nas- zamiatana pod dywan, tylko jest częścią życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2016, 07:20
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

U nas też padło hasło aby właśnie nie tylko dzieci ale i dorośli się przebierali Mnie to w ogóle nie przypadło do gustu Też jestem zdania jak napisała bobusie czy bławatkowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2016, 12:27
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

Też nie jestem zwolenniczką tego święta-dlaczego mamy zapożyczać inne podczas gdy mamy swoje własne polskie tradycje. Zabawa jest fajna, ale od przebierania mamy nasz karnawał, a czas zadumy też jest ważnym czynnikiem edukacyjnym dla dzieci, który niesie za sobą Wszystkich Świętych
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2016, 16:58
Mantaryka Mantaryka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Mantaryka.polki.pl

Osobiście nigdy mi to święto ani nie przeszkadzało ani też zbytnio się do niego nie przygotowywałam,ale w tym roku zostałam przez znajomych zaproszona na taka imprezkę do hotelu niedaleko Warszawy. Wykupili tam zaproszenia na bal z tej okazji z pełnym wyżywieniem i atrakcjami,przekonali mnie,że po nocy spędzonej z dala od domu w http://www.hotelponiatowski.pl/ to święto nabierze dla mnie innego znaczenia. Zobaczymy, przeżyjemy i opowiemy znajomym czy warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-10-2016, 11:43
dominika8 dominika8 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dominika8.polki.pl

Co prawda wolę polskie święta, ale jak jest okazja do zrobienia imprezy to czemu nie! Dzieciom zrobimy "dyskotekę", nawet chcę zamówić coś stąd http://partytajm.com.pl/pl/c/HALLOWEEN/9 żeby fajnie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania