Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących :)

    witam serdecznie wszystkie mamusie !
    mam do mam karmiących piersią pytanie : mianowicie ,czy na co dzień pielęgnujecie swoje piersi i brodawki sutkowe ? czy robicie to tylko ,gdy na przykład maluszek podrażni pierś (chociażby ząbkami) ?
    ja początkowo używałam maści dopiero ,gdy miałam piekielne zapalenie piersi ,którym zaraził mnie synek mający na języczku pleśniawki ...ale od tamtej pory stosuję maść codziennie i zdążyłam zauważyć ,że jeśli na przykład przez kilka dni z rzędu zapomnę ,bo brodawki robią mi się takie jakby suche .polecam maść MALTAN
  •    
       

    #2
    Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

    Po kazdym karmieniu smarowałam brodawki po prostu kremem NIVEA. Mi to wystarczylo

    Skomentuj


      #3
      Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

      ja swoje oddaje w ręcę męża i on dba o moje piersi.

      Skomentuj


        #4
        Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

        Na obolałe, poranione brodawki pomogło mi smarowanie ich własnym pokarmem. Dodatkowo w wolnej chwili wietrzyłam je i spałam w bawełnianej, przewiewnej koszulce


        Skomentuj


          #5
          Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

          Przy pierwszym dziecku stosowałam Maltan. Regularnie po każdym karmieniu. Było to bardzo pomocne i przynosiło dużą ulgę. Drugie maleństwo jakoś tak się przystawia, że nie mam problemów, nic nie boli i zwyczajnie zapomniałam o Maltanie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

            u mnie maltan się nie sprawdził kompletnie jakoś tak działam bardziej drażniąco na mnie, natomiast bephanten już tak - choć chyba najlepsza metoda o której pisała blawatkowa15

            Skomentuj


              #7
              Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
              u mnie maltan się nie sprawdził kompletnie jakoś tak działam bardziej drażniąco na mnie, natomiast bephanten już tak - choć chyba najlepsza metoda o której pisała blawatkowa15
              Tak, Bepanthen jest bardzo dobry Można go stosować zarówno na obolałe brodawki jak i profilaktycznie przeciw odparzeniom u maluszka


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                może to wydać się dziwne ale jak popękały mi brodawki teściowa doradziła mi posmarowanie ich własnym mleczkiem i to wyleczyło je w ciągu 2 dni, od tamtej pory po karmieniu zawsze smarowałam brodawki odrobiną własnego mleka i zawsze wszystko było z nimi dobrze

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                  Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
                  może to wydać się dziwne ale jak popękały mi brodawki teściowa doradziła mi posmarowanie ich własnym mleczkiem i to wyleczyło je w ciągu 2 dni, od tamtej pory po karmieniu zawsze smarowałam brodawki odrobiną własnego mleka i zawsze wszystko było z nimi dobrze
                  Justyna612 własny pokarm to najlepszy sposób na podrażnione brodawki. Ja również jestem za naturalnymi metodami, a ściągnięte mleko naprawdę działa rewelacyjnie! Polecam tą metodę każdej mamie!


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                    Pamiętajmy drogie mamy by dbać o pieści w trakcie karmienia noszenie odpowiedniego biustonosza jest tu istotne Ja swój kupiłam na stronie http://poscieldladziecka.org.pl/category/dla-mamy jest tam znaczny wybór a i cena jest przystępna

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                      Ja stosowałam Maltan tylko na popękane brodawki. Generalnie nic specjalnego z piersiami w okresie karmienia nie robiłam, poza tym, że smarowałam je kremem na rozstępy, bo strasznie mi się porobiły po ciąży.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                        Dla mnie najlepszy był krem z firmy Avent- biała tubka z różowym. dostałam próbkę i później udało mi się kupić go przez internet

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                          trzeba bardzo pielęgnować i masować a także stosować kremy

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                            Ja duzej różnicy nie widzę między tym jak wygladały moje piersi przed a jak wyglądają po ciąży. Może to zasługa tego, ze zbyt duże to one nie są. Ja miałam kupiony taki specjalny do karmienia, ale nie chodziłam w nim. Wiadomo, ze dobrze dobrany biustonosz w tym czasie to podstawa. Piersi można smarować kremem bepanthen. Pomaga.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: pielęgnacja piersi i brodawek u mam karmiących

                              Ja unikam mydła, bo podobno wysusza brodawkę i może wtedy pękać. Generalnie karmię co 3 godz. i wszelkie maści, które trzeba zmywać przed karmieniem odpadają. Po prostu czekam aż mi się sutki zahartują. Na razie są delikatnie podrażnione.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X