Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krótsza szyjka macicy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Krótsza szyjka macicy

    Witam serdecznie!
    Jeśli coś podobnego się gdzieś pojawiło, to z góry przepraszam, ale dopiero staram się wdrożyć w ten serwis.

    Jestem obecnie w 25 tygodniu pierwszej ciąży. Lekarz prowadzący skierował mnie na badania do szpitala ze względu na podejrzenie niewydolności cieśniowo-szyjkowej. Tam jednak wyszło, że wszystko jest ok, jednak po dwóch tygodniach miałam się ponownie zgłosić na kontrolne badania.
    Analizuję sobie teraz te wyniki... i zmartwiła mnie długość kanału szyjki macicy. Poprzednio wynosiła 4,25cm, teraz (po dwóch tygodniach) 3,86cm.
    Czy powinnam zacząć się niepokoić, czy to całkowicie normalne? Do wizyty u lekarza prowadzącego jeszcze czas, a ja już zaczynam panikować.
    Z góry dziękuję za odpowiedź
  •    
       

    #2
    Odp: Krótsza szyjka macicy

    Witam serdecznie

    Bardzo chciałabym pomóc i uspokoić, ale odpowiedź na to pytanie leży w kompetencjach lekarza ginekologa
    Warto poczekać na konsultację z lekarzem, który będzie miał całościowy obraz na Twoje badania. Wtedy na pewno odpowie na pytania, które tak bardzo dręczą.

    Pozdrawiam
    Anna Winiarczyk
    Położna

    Skomentuj


      #3
      Odp: Krótsza szyjka macicy

      Powodów skracania się szyjki może być wiele... U mnie akurat przyczyną nie była niewydolność ciśnien., a ponieważ sytuacja była ciężka zaraz w szpitalu musiałam zostać, otrzymałam odpowiednie leki, aby podtrzymać ciążę do terminu.
      Pewnie lekarz prowadzący będzie chciał Was ściśle nadzorowac i zaleci częstrze wizyty, a jeśli będzie trzeba przepisze leki. Jeśli nie masz żadnych bólów to nie ma się co niepotrzebnie przejmowac wcześnie. Jeśli masz bóle, dzwoń do lekarza prowadzącego.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Krótsza szyjka macicy

        Napisane przez lutowa_mama Pokaż wiadomość
        Jestem obecnie w 25 tygodniu pierwszej ciąży. Lekarz prowadzący skierował mnie na badania do szpitala ze względu na podejrzenie niewydolności cieśniowo-szyjkowej. Tam jednak wyszło, że wszystko jest ok, jednak po dwóch tygodniach miałam się ponownie zgłosić na kontrolne badania.
        Analizuję sobie teraz te wyniki... i zmartwiła mnie długość kanału szyjki macicy. Poprzednio wynosiła 4,25cm, teraz (po dwóch tygodniach) 3,86cm.
        Czy powinnam zacząć się niepokoić, czy to całkowicie normalne? Do wizyty u lekarza prowadzącego jeszcze czas, a ja już zaczynam panikować.
        Z góry dziękuję za odpowiedź
        Ja miałam podobną sytuację, ale nie pamiętam czy to wykryto w 24tc czy wcześniej...Po prostu miałam nakaz oszczędzania się, leżenia i łykania tony magnezu
        Myślę, że dużo pomógł mi po prostu wyjazd do męża, gdzie mam ciszę, spokój, nikt koło mnie nie skacze, nie gdera mi za uchem, i gdy przyjechałam na kontrolę, lekarz był zdumiony, że tak ładnie się wszystko zatrzymało...dodam, że wcześniej mieszkałam z teściową ...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Krótsza szyjka macicy

          Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
          Ja miałam podobną sytuację, ale nie pamiętam czy to wykryto w 24tc czy wcześniej...Po prostu miałam nakaz oszczędzania się, leżenia i łykania tony magnezu
          Myślę, że dużo pomógł mi po prostu wyjazd do męża, gdzie mam ciszę, spokój, nikt koło mnie nie skacze, nie gdera mi za uchem, i gdy przyjechałam na kontrolę, lekarz był zdumiony, że tak ładnie się wszystko zatrzymało...dodam, że wcześniej mieszkałam z teściową ...
          A w jaki sposób lekarz mierzy Wam tą długość szyjki macicy ? Bo ja mam tylko jakieś znaczki, ale bez konkretnych wartości i zawsze lekarz mówi że wszystko ładnie i książkowo.

          Czyli stres najgorszy czynnik (ach te teściowe- stresor numer jeden).

          Skomentuj


            #6
            Odp: Krótsza szyjka macicy

            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
            A w jaki sposób lekarz mierzy Wam tą długość szyjki macicy ? Bo ja mam tylko jakieś znaczki, ale bez konkretnych wartości i zawsze lekarz mówi że wszystko ładnie i książkowo.

            Czyli stres najgorszy czynnik (ach te teściowe- stresor numer jeden).
            Mój ginekolog ma chyba centymetr w palcach Wkłada paluszki i albo się cieszy jak "głupi do sera" albo jest smutny i prosi mnie na pogawędkę
            A tak poza tym to chyba na USG.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Krótsza szyjka macicy

              Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
              Mój ginekolog ma chyba centymetr w palcach Wkłada paluszki i albo się cieszy jak "głupi do sera" albo jest smutny i prosi mnie na pogawędkę
              A tak poza tym to chyba na USG.
              Czyli mierzy orientacyjnie? No to mój też tak jakoś to robi

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Krótsza szyjka macicy

                Właśnie też się zasatnawiałam w jaki sposób mierzy długość szyjki macicy... Bo ponoć też miałam szybko krótką i teraz się tak nad tym zastanawiam

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Krótsza szyjka macicy

                  Ja miałam przez 6 miesięcy super a w szóstym nagle miałam 2 cm i lekarz się bał bo w ciągu 2 tygodni skróciła się aż o 2,2 cm :/ Ale poleżałam trochę i wróciła do 2,5 cm czyli takiej nie aż tak bardzo groźnej. Do końca ciaży jednak co troche mi tak skakała.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Krótsza szyjka macicy

                    wiem, że jak szyjka się skraca za szybko, to można ciąży nie donosić, temu trzeba uważać, oszczędzać się, nie pracować za dużo, nie chodzić, ale to lekarz najlepiej ci doradzi.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Krótsza szyjka macicy

                      wiem, że jak szyjka się skraca za szybko, to można ciąży nie donosić, temu trzeba uważać, oszczędzać się, nie pracować za dużo, nie chodzić, ale to lekarz najlepiej ci doradzi.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Krótsza szyjka macicy

                        W drugiej ciąży szyjka zaczęła mi się minimalnie skracać w 34. tygodniu ciąży. Leżałam 3 dni na obserwacji na Oddziale Patologii Ciąży. Ostatniego dnia pobytu w szpitalu zrobiono mi USG i okazało się, że szyjka odpoczęła i wszystko z nią w porządku Urodziłam synka w 38. tygodniu ciąży


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Krótsza szyjka macicy

                          Co do mierzenia długości szyjki, to mi lekarz mierzył podczas usg. Zawsze mierzył na tym samym sprzęcie i ten sam lekarz, więc wyniki były dość miarodajne.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Krótsza szyjka macicy

                            Ja też zawsze miałam robione to podczas usg. Usg miałam robione co miesiąc. Ja musiałam mieć założony pessar, ale udało sie urodzic w 40 tygodniu.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Krótsza szyjka macicy

                              u mnie było wporządku. Przy krótkiej wiadomo trzeba bardzo na siebie uważać aby nie doszło do wczesnego porodu

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X