Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ostuda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ostuda

    Zdaję sobie sprawę, ze być może w niewłaściwym miejscu o to pytam, ale uważam że Panie położne mają tak olbrzymią wiedzę na temat ciąż i wszystkich problemów z nimi związanych, że uzyskam poradę. Podczas ciąży wyskoczyły mi na twarzy przebarwienia na czole i policzkach, miały zniknąć do pół roku po karmieniu piersią (podobno wtedy hormony się uspokajają) ale nie zniknęły, w zimę się wyciszają natomiast latem znowu wychodzą. Czy to częste ? Te plamy na twarzy u kobiet ciąży? Jak z tym walczyć (bo wygląda to koszmarnie)?
  •    
       

    #2
    Odp: Ostuda

    Walka z nimi zależy od tego jak długo je masz. U mnie minęły już 4 lata i nadal się utrzymują. Dla mnie to walka z wiatrakami. Przeszłam już nawet przez kwasy o silnych natężeniach i nic. Mimo tego że smaruję w okresie jesień- zima twarz kremami z filtrem 30 a wiosną i latem z filtrem 50 to i tak wyłażą! Też czekam na jakąś dobrą radę jak się tego pozbyć raz na zawsze?!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ostuda

      A dermatolog co zalecił? Może to jakaś niedoczynność wątroby... Zazwyczaj przy kłopotach z wątrobą pojawiają się tego typu objawy. Ja tak miałam..

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ostuda

        Walka z przebarwieniami po ciąży CZASEM bywa bardzo łatwa Wystarczy chronić się kremem z filtrem (nawet zimą) Dodatkowo stosować kremy dostępne w aptekach lub drogeriach bez recepty, które mają właściwości rozjaśniające. Często domowe sposoby np. wcieranie soku z cytryny lub plastry ogórka, również mogą zadziałać „cuda’’. Niestety, dość często zmiany te mają tendencję do „powrotów '' i już wtedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest konsultacja z dermatologiem, który określi charakter zmian barwnikowych i dostosuje do nich odpowiednie leczenie.
        Pozdrawiam
        Anna Winiarczyk
        Położna

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ostuda

          Teraz po prostu, gdy pojawia się słońce to te plamy robią się ciemniejsze i powiększają się. Już sama zastanawiam się czy iść do dermatologa czy do innego lekarza bo wątrobę pewnie tez mam teraz bardziej podrażnioną niż zazwyczaj. A nie wychodzić na takie słońce to aż żal. Czy one w okresie jesienno- zimowym zbledną?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ostuda

            U mnie były bledsze. A latem zmuszam się do noszenia wszelkiej maści czapek i kapeluszy. Pomaga bardzo. Włosy trochę cierpią i gorąco, ale odkąd mam ścięte na krótko jest łatwiej

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ostuda

              Faktycznie trzeba chronić skórę przed słońcem, bezwględnie . MI to pomogło. Naturalne sposoby wybielające i wyrównujące koloryt skóry, juz tu wspomniane, czyli ogórek i cytrynka tez bardzo pomogają.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ostuda

                Mam pytanie, w którym okresie ciąży zaczyna pojawiać się ostuda? Czy zawsze pojawiają się problemy z pigmentacją i jak można im zaradzić?

                Zdaję sobie sprawę, że ciąża to okres wyjątkowej transformacji ciała i wyglądu, ale mimo wszystko chcę być przygotowana na wszelkie sytuacje.

                Pozdrawiam Klaudia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ostuda

                  Napisane przez klaudia30l Pokaż wiadomość
                  Mam pytanie, w którym okresie ciąży zaczyna pojawiać się ostuda? Czy zawsze pojawiają się problemy z pigmentacją i jak można im zaradzić?

                  Zdaję sobie sprawę, że ciąża to okres wyjątkowej transformacji ciała i wyglądu, ale mimo wszystko chcę być przygotowana na wszelkie sytuacje.

                  Pozdrawiam Klaudia
                  ja nie miałam z nią problemu natomiast moja siostra tak i ostuda u niej pojawiła się w drugim trymestrze ciąży mniej więcej. Ona ze względu na problemy z ciążą i przebywanie na patologii ciąży leczyła się po rozwiązaniu i jej leczenie polega na stosowaniu preparatów odbarwiających i złuszczających.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ostuda

                    Napisane przez klaudia30l Pokaż wiadomość
                    Mam pytanie, w którym okresie ciąży zaczyna pojawiać się ostuda? Czy zawsze pojawiają się problemy z pigmentacją i jak można im zaradzić?

                    Zdaję sobie sprawę, że ciąża to okres wyjątkowej transformacji ciała i wyglądu, ale mimo wszystko chcę być przygotowana na wszelkie sytuacje.

                    Pozdrawiam Klaudia
                    Bardzo dużo ciężarnych ma ten problem. Trzeba przede wszystkim stosować kremy z filtrami. Do tego jest w aptece sporo kosmetyków "wybielających" .W aptece na pewno jakoś ci doradzą.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ostuda

                      Zapobiegawczo stosuj kremy z filtrem a jeśli już pojawią się plamy to stosuj kremy i maści z hydrochinonem. Najlepiej jednak poradzić się dermatologa co do wyboru leczniczych specyfików

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ostuda

                        Współczuję tym mamom, które mają rożnego typu cholerstwa, jak plamy czy krosty na twarzy ;( Ja na szczęście uniknęłam tego, wiec nie wiem jak moglabym doradzic

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ostuda

                          ja miałam lekkie zmiany skórne w trakcie ciązy po jej zakończeniu nie było juz żadnych ale o skórę zawsze tzreba dbac

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ostuda

                            Ja nie miałam takowych problemów, ale moja szwagierka owszem. Bez dobrego podkładu wstydzi się wyjść na ulicę. Ma widoczne plamy pod nosem, na brodzie i na policzkach.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ostuda

                              skóra różnie reaguje podczas ciązy, jedne kobiety mają śliczną buzię inne mają delikatne zmiany i przebarwienia. Najważniejsze to pytać i oceniać swój stan czy takowe zmiany sa naturalne w naszym stanie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X