Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Do mam które nie szczepią

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Do mam które nie szczepią

    Najlepiej szczepić dziecko między 2 miesiącem życia a 5 rokiem życia. Wiadomo, w pierwszym roku życia dziecka jest ono bardzo narażone na ryzyko wystąpienia inwazyjnej choroby pneumokokowej, choćby dlatego, że może to być powikłanie po grypie, na którą tak małych dzieci się nie szczepi.
    Więcej info o szczepieniach można znaleźć na stronie http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/szczepienia/

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Do mam które nie szczepią

      Zmieniły się teraz zasady finansowania szczepień, więc prawdopodobnie od 2017 r. szczepionki na pneumokoki bedą darmowe. http://szczepimy.com.pl/sejm-przyjal...ien-przez-nfz/

      Skomentuj


        #33
        Odp: Do mam które nie szczepią

        Przede mną to znaczy przed synkiem szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce i nie ukrywam że świadomie ją opóźniam. Szczepić będę ale puki młody ząbkuje to nie będę się śpieszyć.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Do mam które nie szczepią

          Czasami opóźnianie szczepienia może przynieść dobre efekty, właśnie w takich sytuacjach jak choroba, osłabienie (a przy ząbkowaniu wiadomo, jak osłabione są dzieci). Jeśli mama stawia sobie wybór: zaszczepię ale później lub niezaszczepię wcale to wiadomo, że lepsze jest to szczepienie opóźnione.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Do mam które nie szczepią

            Napisane przez karomama-25 Pokaż wiadomość
            Czasami opóźnianie szczepienia może przynieść dobre efekty, właśnie w takich sytuacjach jak choroba, osłabienie (a przy ząbkowaniu wiadomo, jak osłabione są dzieci). Jeśli mama stawia sobie wybór: zaszczepię ale później lub niezaszczepię wcale to wiadomo, że lepsze jest to szczepienie opóźnione.
            Nie no ja jestem zadania że szczepić trzeba i wiem że przez nieszczepienie powracają takie choroby jak właśnie odra ale szczepionki mmr wybitnie się boję...

            Skomentuj


              #36
              Odp: Do mam które nie szczepią

              Znalazłam taką informację: Już w najbliższą środę, 26 sierpnia podczas telefonicznego dyżuru eksperta będą mogli Państwo uzyskać odpowiedzi na pytania związane z pneumokokami i szczepieniami przeciwko pneumokokom.
              26 sierpnia, w godz. 18.00-20.00 dr med. Aneta Górska-Kot tel. 572 848 056.
              link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1699068813645 875/

              Skomentuj


                #37
                Odp: Do mam które nie szczepią

                Eksperci kampanii edukacyjnej „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” (Organizator: Fundacja Aby żyć) odpowiadają na najważniejsze pytania dotyczące pneumokoków:
                – Jakie choroby wywołują pneumokoki?
                – Co to jest inwazyjna choroba pneumokokowa?
                – Kiedy szczepić dziecko?
                – Jakie niepożądane odczyny poszczepienne mogą wystąpić?
                – Szczepić czy nie?
                – Jakie powikłania mogą wystąpić po chorobach pneumokokowych?
                – Co dają szczepienia przeciwko pneumokokom?
                – Czy szczepionki przeciw pneumokokom są bezpieczne?
                – Jakie są przeciwwskazania do szczepień?
                – Jak wygląda kwalifikacja na szczepienie?
                http://szczepimy.com.pl/szczepionki-...mokokom-wideo/

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Do mam które nie szczepią

                  My właśnie wczoraj byliśmy na szczepieniu Ale szczepimy normalnymi szczepionkami (nie skojarzonymi) i tylko to co jest w podstawie. Przy okazji dowiedziałam się wczoraj w przychodni, że jeśli dziecko ma stwierdzoną wadę serca dostaje darmowo szczepionkę na pneumokoki.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Do mam które nie szczepią

                    Kwestia szczepionek jest bardzo kontrowersyjna. Sporo można znaleźć zwolenników jak i przeciwników, wystarczy wpisać w google hasło NOP, aby przeczytać różne historie jak dzieci reagują na szczepienie.

                    Ja szczepiłam synka szczepionką skojarzoną 5w1 z racji wcześniactwa, córkę szczepiłam szczepionkami bezpłatnymi. Nie zawsze było super występowała gorączka, osłabienie apetytu.

                    Na szczepionki płatne się jednak nie zdecydowałam z racji finansowych, ale denerwują mnie reklamy szczepionek dodatkowych, które nawiązują do uczyć rodziców, tak jakby oznaczało, że skoro nie zaszczepię dziecka dodatkowo to go nie kocham.

                    I zastanawia mnie czy aby granica dobra dziecka nie
                    została przekroczona i zastąpiona wyłącznie kwestią zarabiania na szczepionkach.
                    Blog Matka Mężatka http://www.matkamezatka.pl/

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Do mam które nie szczepią

                      Ja nie rozumiem rodziców, którzy nie szczepią. Ja podeszłam do szczepień jako obowiązku dla dobra dziecka. Oczywiście pod wpływem tej nagonki przeciwników miałam trochę stres, ale moja położna i pediatra mnie uspokoiły nieco. Wybraliśmy refundowane szczepionki czyli te, które dostalismy my i nasi rodzice i żyjemy bez problemów, powikłań itp. Podeszlismy do tego tak jak położna i pediatra - te szczepionki są przebadane i bezpieczne. GORZEJ z tymi, które to podobno są lepsze, bo skojarzone i nie trzeba trzy razy kłuć... JAkie będą ich długofalowe skutki? Dziś niewiadomo. Wiadomo, że zdarzają się poważne powikłania niedługo po ich podaniu. Niedługo, za kilka miesięcy będziemy szczepić córkę na odrę. Nie mam nic przeciwko, ale zastanawiam się czy można ją zaszczepić tylko na odrę? Czy aktualnie na rynku jest tylko ta szczepionka odra różyczka ospa? Z tego co wiem za moich czasów odra była samodzielną szczepionką. Na różyczkę czy ospę mogę córkę zaszczepić później w dowolnej chwili bo nie są to takie niebezpieczne choroby jak odra.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Do mam które nie szczepią

                        Napisane przez matkamezatka Pokaż wiadomość
                        denerwują mnie reklamy szczepionek dodatkowych, które nawiązują do uczyć rodziców, tak jakby oznaczało, że skoro nie zaszczepię dziecka dodatkowo to go nie kocham.
                        [/B]
                        Kiedy poszłam do położnej z prośbą o poradę - jak szczepić córkę, czy podawać dodatowe szczepionki na pneumokoki i rotawirusy - popatrzyła na mnie i powiedziała, że ona swoim dzieciom podawała tylko refundowane i sprawdzone. Dodała, że była jakiś czas temu na szkoleniu z przedstawicielami firmy produkującej te skojarzone płatne i podpowiadali położnym jak wpływać na emocje rodziców żeby przekonać ich do wykupienia szczepionki....

                        Sorry, ale ja z powodu jednego dodatkowego ukłucia i zaoszczędzenia 1000 zł, które wydam na lepsze i bardziej potrzebne rzeczy dla córki, nie czuję się gorszą matką. BA! Czuję się nawet lepszą mamą, bo zrobiłam wszystko, aby uchronić córkę przed chorobą i powikłaniami jakie niosą te płatne szczepionki.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Do mam które nie szczepią

                          Czasami aż słabo mi się robi, kiedy słyszę, że koncerny opłacają ludzi, by zachęcali do ich produktów. Mam nadzieję, że nasz świat nie jest tak skorumpowany. Ja zaszczepiłam dziecko na pneumokoki, ponieważ moja zaufana pani doktor nam to poleciła. Nawet nie dopuszczam myśli, że mogłaby być opłacana...

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Do mam które nie szczepią

                            Nie wiem skąd to przekonanie się teraz wzieło, że szczepionki szkodzą. Dzieci trzeba szczepić. My byliśmy szczepieni i nic nam nie jest a teraz rodzice, którzy nie szczepią swoich dzieci narażają je oraz wszystkie inne dzieci na poważne choroby.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Do mam które nie szczepią

                              Ja szczepie dziecko jednak uważam ze każdy rodzic powinien mieć wybór, skład szczepionek oraz możliwe powikłania budzą duże kontrowersje, i jeżeli każdy rodzic poświęcił by chwile na przeczytanie ulotki szczepionki to myślę że kilka osób na pewno przestało by być ich zagorzałymi zwolennikami, kto nie ma świadomości śpi lepiej ale nie wie na co naraża swoje dziecko i za co staje się odpowiedzialny

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Do mam które nie szczepią

                                zanim zdecydujemy, żeby nie szczepić, warto poczytać o tym więcej http://www.zdrowemaluchy.pl/szczepienia-ochronne/. Konsekwencje mogą być naprawdę poważne

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X