Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie w 6 miesiącu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Karmienie w 6 miesiącu

    Witam, piszę z zapytaniem co zrobić, gdyż mam prawie 7 miesięcznego syna, którego od początku karmiłam piersią (oprócz szpitala) i od kilku dni wydaje mi się, że mój syn się nie najada i jest za mało pokarmu, ostatnio nawet wzięłam laktator to udało mi się odciągnąć ledwo 50 ml z obu piersi i wydaje mi się, że mam coraz mniej mleka. Jestem na etapie rozszerzania diety synowi czyli owoce warzywa i obiadki czy soczki. Ale chciałabym jeszcze jakimś mlekiem karmić bo to dopiero 7 miesiąć, modyfikowanego nie chce, próbowałam już kilka razy i od razu odsuwa butelkę. Próbowałam też kaszki na mm i tez nic z tego, pluje. Co by mu dawać jako zamiennik mleka albo jak wznowić laktację? Proszę pomóżcie, nie mogę patrzeć jak płacze i się denerwuje, jak nic mu nie leci z piersi
  •    
       

    #2
    Odp: Karmienie w 6 miesiącu

    Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie dokarmianie mlekiem modyfikowanym https://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...iers-i-butelka Możesz jednocześnie karmić piersią i butelką. Nie odbierzesz sobie i dziecku przyjemności kp, a jednocześnie nie będzie ono głodne. A możliwe też, że z czasem pojawi się więcej pokarmu u Ciebie, jeśli będziesz wytrwała.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Karmienie w 6 miesiącu

      Cześć. Mam dziecko w podobnym wieku - również od początku karmiłam je tylko naturalnie. Ostatnio czytałam, aby nie rozszerzać diety zbyt szybko, ponieważ może to mieć wpływ na laktację. Tzn. aby dodatkowe pokarmy wprowadzać powoli i się z tym nie spieszyć. Zob. na blogu Hafija: https://www.hafija.pl/2014/05/rozsze...to-dobrze.html Może to ma jakiś wpływ? Moja Córcia też ostatnio, po wprowadzeniu papek warzywnych raz dziennie, pije mleko niespokojnie, łapczywie i nerwowo - często się go domaga. Jakby również było go zbyt mało. Dlatego karmię ją często i staram się być cierpliwa Bo nie chciałabym podawać modyfikowanego.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Karmienie w 6 miesiącu

        Dziecko zawsze wyciągnie więcej niż laktator, więc tym się nie przejmuj. Jesli myślisz, że się nie najada i masz mniej mleka, to może to kryzys laktacyjny? Kup sobie prolaktan, powinien pomóc.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Karmienie w 6 miesiącu

          Do tego pamiętaj o częstym przystawianiu dziecka do piersi, piciu dużej ilości płynów, zdrowej diecie i w miarę możliwości relaksie.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X