Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Truskawkowe ciasta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Truskawkowe ciasta

    dziewczynki podzielcie się sprawdzonymi przepisami na ciasta z truskawkami - mogą być na ciepło i zimno tylko proszę bez czekolady bo mój pan nie je jej
  •    
       

    #2
    Odp: Truskawkowe ciasta

    Tarta z truskawkami

    120 g masła
    3 łyżki cukru
    1 szklanka i 3 łyżki mąki
    2 zółtka
    1/2 łyżeczki soli

    galaretka z torebki - smak wedle uznania, ja biorę najczęsciej pomarańczowy
    truskawki (mogą być też inne owoce, np. brzoskwinie z puszki)

    Masło o temperaturze pokojowej połączyć z cukrem, żółtkami, mąką i solą. Szybko zagnieść, wyrobić w kulę. Odstawić do lodówki na 1/2 godziny.
    Po wyjęciu wylepić ciastem formę (tortownicę lub formę do tarty). Brzegi ciasta powinny mieć wysokość 1-1,5 cm.
    Piec w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 12-15 minut, az się lekko zezłoci. Wyjąć i przestudzić.
    Przygotować galaretkę i zostawić do lekkiego stężenia.
    Owoce umyć, pokroić itp. Wyłożyć na ostudzonym cieście. Zalać tężejącą galaretką. Bardzo ważne, zeby galaretka nie była zbyt płynna, bo na pewno znajdzie jakąś szczelinę w cieście i spłynie pod nie (moje własne doświadczenia, jak byłam zbyt niecierpliwa )

    Ten przepis najlepiej mi skamuje właśnie z truskawkami. PYCHA. Co prawda cisto może piec się zbyt długo, wtedy będzie twarde, a nie kruchę. Trzeba wyczuć.

    Ciasto wyrabiam zarówno w robocie, jak i w misce ręcznie - wtedy jest cicho.

    Modyfikowałam tez ten przepis i zamiast galaretki brałam budyń, na którym układałam różne owoce, a ciasto piekłam w małych foremkach do babeczek, zamiast w jednej dużej formie.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj


      #3
      Odp: Truskawkowe ciasta

      Inny przepis to tort truskawkowy.
      Znaleziony w sieci:
      http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=24513
      Fantastyczny!!! Robiłam go dwa razy i na pewno jeszcze zrobię. Choć trochę czasu trzeba mu poświecić.
      Nie jest zbyt słodki, a przy tym lekki.
      I pieknie wygląda, gdy sie go zdobi jak na zdjęciach.
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Truskawkowe ciasta

        Napisane przez MonikaPB21 Pokaż wiadomość
        Inny przepis to tort truskawkowy.
        Znaleziony w sieci:
        http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=24513
        Fantastyczny!!! Robiłam go dwa razy i na pewno jeszcze zrobię. Choć trochę czasu trzeba mu poświecić.
        Nie jest zbyt słodki, a przy tym lekki.
        I pieknie wygląda, gdy sie go zdobi jak na zdjęciach.

        rzeczywiście pięknie wygląda a jaki musi byc pyszny ahh

        Skomentuj


          #5
          ciasto truskowkowe

          Upiecz z nami ciasto truskowkowe - video przepis >>
          pozdrawiamy,
          Redakcja MamoToJa.pl

          Skomentuj


            #6
            Odp: ciasto truskowkowe

            no super tylko gdzie teraz kupić świeże truskaweczki Trzeba czekać do lata a to jeszcze kilka miesięcy
            Tolerowanie głupców jest nieodzownym elementem mądrości. A czekolada jest najlepszym deserem http://czerwonywidelec.pl/czekoladowy-telegram/

            Skomentuj


              #7
              Odp: ciasto truskowkowe

              Ale bym sobie takie chapnęła! mmm... tylko ciężko o truskawki - ostatnio widziałam w realu pakowane w pudełeczka, ale wyglądały masakrycznie nienaturalnie...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ciasto truskowkowe

                Uwielbiam wszystko co zawiera w sobie truskawki, więc takim ciastem też bym na pewno nie pogardziła

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ciasto truskowkowe

                  Napisane przez avene Pokaż wiadomość
                  Uwielbiam wszystko co zawiera w sobie truskawki, więc takim ciastem też bym na pewno nie pogardziła
                  a ja najbardziej lubie ciasto drożdżowe z truskawkami

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Truskawkowe ciasta

                    chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Truskawkowe ciasta

                      Truskawki uwielbiamy w każdej postaci, w ciastach również. Sporo fajnych przepisów dodały dziewczyny, na pewno coś wykorzystam.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Truskawkowe ciasta

                        Najłatwiej to chyba jednak drożdżowe ciasto zrobić i właśnie truskaweczki dodać. Ja daję w zimie mrożone i również jets ok,

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Truskawkowe ciasta

                          Ja jak dodaję mrożone truskawki to nigdy do końca ich nie rozmrażam. My lubimy ciasta z truskawkami, ale ze świeżymi lepiej smakują.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Truskawkowe ciasta

                            Sezon truskawkowy sie zbliża a wraz z nim pyszne ciasta. U nas z truskawkami lubimy cisato drozdzowe, biszkopt z galaretką albo jakieś ucierane

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Truskawkowe ciasta

                              U nas niezmiennie pozostaje ciasto ucierane, nie dość, że szybko się robi to rewelacyjnie smakuje, zwłaszcza z własnymi truskawkami

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X