Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czytanie dzieciom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czytanie dzieciom

    W jakim wieku zaczęłyście czytać maluszkom i do jakiego wieku czytałyście?
    Ja zaczęłam malutkiej czyta stosunkowo wcześnie, było to ok 3 miesiąca, pokazywałam wbrew opiniom kolorowe książki, teraz ma niespełna 3 latka i potrafi z zaciekawieniem słuchać dosyć długich opowiadań, dalej kontynuujemy czytanie wieczornych bajek
  •    
       

    #2
    Odp: Czytanie dzieciom

    Ja również zaczęłam czytać książki już od 3 mies Dziecko zawsze było ciekawe książek i tak już zostało do tej pory I syn i córka pałają miłością do ksiązek Ja sama całą ciąże czytałam książki A i karmiąc też czytałam też
    Synek też komiksy polubił

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czytanie dzieciom

      Moja Majka ma 16 miesięcy i chciałabym jej poczytać ale ona wyrywa mi książeczki z rąk i sama chce oglądać, więc baja kończy się po 3 zdaniach

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czytanie dzieciom

        Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
        Moja Majka ma 16 miesięcy i chciałabym jej poczytać ale ona wyrywa mi książeczki z rąk i sama chce oglądać, więc baja kończy się po 3 zdaniach
        Proponuje książeczki kartonowe, są bardziej trwałe a przede wszystkim mają krótkie teksty które być może pomogą malcowi się skupić, oczywiście nie może zabraknąć intonacji głosu

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czytanie dzieciom

          Anis81 ja tylko takie grube kartonowe bajki na razie jej daję bo inne by porwała, Majka sobie woli sama oglądać, kotka poszukać itp. jeszcze przyjdzie pora na czytanie nic na siłę

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czytanie dzieciom

            Im wcześniej tym lepiej, to bardzo dobre dla mysłowego rozwoju dziecka więc warto to robić raz na jakiś czas.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czytanie dzieciom

              my z męzem czytam dziewczynkom na dobranoc - Lence od samego początku czytałam i dziecko sie przyzwyczaiło do tego i to część wieczornego rytuału teraz Karola słucha ale jeszcze nic nie rozumie z tego ale wiem jedno warto czytac dzieciom

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czytanie dzieciom

                A co myślicie a audiobookach ?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czytanie dzieciom

                  Ja próbuje mojej córci czytać ale ona jeszcze jak narazie jest średnio tym zainteresowana Ale pomału pomału i myśle,ze sama bedzie chciała by jej czytać

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czytanie dzieciom

                    Anis81 hm fajna sprawa bo hmm czesto teksty czytają znani aktorzy o ciekawym głosie i potrafią glosem stworzyc atmosfere bajki, ale ja lubie te chwile gdy dziewczyny leza w lozeczkach ja zasiadam w fotelu i czytam a one powoli odpływają w kraine snu

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czytanie dzieciom

                      To fajnie pobudza wyobraźnie dziecka przed snem

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czytanie dzieciom

                        Anis _ móje dzieci mają i sobie chwalą i ja też Właśnie intonacja całego opowiadania jest tak ułożona ładnie a to też ważne Bo i dziecko wczuwa się w atmosferę bajki i dziecko z chęcią słucha Ja polecam warto naprawdę

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czytanie dzieciom

                          Moze i ja nad takim czymś pomyśle,bo moja córka mimo,ze ma pol roku to bardzo lubi oglądać bajkę hello kitty

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czytanie dzieciom

                            Moja córeczka uwielbia jak my jej czytamy. Zawsze siada albo kładzie się koło nas a my jej czytamy. Mamy stały rytuał czytania bajeczek przed snem od urodzenia i cały czas czytamy nawet jak mała jest zmęczona i szybciej zasypia.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czytanie dzieciom

                              Pierwszej córci czytałam jeszcze w brzuszku..miałysmy ulubioną bajkę :-) potem córcia wprost ją uwielbiała..i to właśnie przy niej usypiała. Drugiej córci jeszce nie czytam bo za malutka..narazie tylko muzyka :-) chociaż podejrzewam, ze juz niedługo i jej zacznę czytać. Głos matki uspokaja dziecko i pozwala na lepsze poznanie jej głosu. Zauważyłam też, ze moja starsza córka chętniej i czesciej niż inne dzieci sięga po rózne czytadła..także polecam od małego..a nawet bardzo, bardzo małego

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X