Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zwykłe mleko w proszku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zwykłe mleko w proszku?

    Mam pytanie do wszystkich mam odnosnie mleczka.
    Czy caly czas podawalyscie mleko modyfikowane przeznaczone dla niemowlat czy przerzucilyscie sie na mleko w proszku ? Np moja mama gotowała takie mleko w proszku z grysikiem mojemu młodszemu braciszkowi.
  •    
       

    #2
    Odp: zwykłe mleko w proszku?

    Ja moijemu dziecko po półtora roku gotowałam mleko z grysiekiem i dodawałam mu kaszki parę łyżek smakowej z nestle. i Zjadał wszystko.
    Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

    Skomentuj


      #3
      Odp: zwykłe mleko w proszku?

      Zwykle mleko w proszku?hmmmm ja używam do masy do wafla ale nigdy go nie używała dla dziecka. Modyfikowane owszem a grysik moje jadły gotowany na zwykłym z kartonu albo przywoziłam prosto od krowy od teściów. A dlaczego chcesz na takim gotować?


      Skomentuj


        #4
        Odp: zwykłe mleko w proszku?

        Popieram najlepiej jest ugotowac kaszkę na zwykłym mleku krowim najzdrowiej takim z krótka data wazności a najlepiej jak mleko jest prosto od krowy ja mam takie i codziennie gotuję młodemu kaszkę manną.


        Skomentuj


          #5
          Odp: zwykłe mleko w proszku?

          jeśli dziecko ma powyżej roku to może lepiej jednak normalne jak już chcesz zmieniać? - na pewno będzie zdrowsze niż takie proszkowane o ile maluch nie ma żadnej alergii lub nietolerancji laktozy oczywiście. Jeśli będziesz kupować to kupuj w butelce nie w kartonie, najlepsze oczywiście od krowy, ale takie trzeba rozcieńczyć bo jest za tłuste dla małego dziecka.







          Skomentuj


            #6
            Odp: zwykłe mleko w proszku?

            ja słyszałam teorię, że normlane mleko można dopiero wprowadzić od drugiego roku życia, i jak tu karmić dziecko skoro każdy mówi inaczej

            Skomentuj


              #7
              Odp: zwykłe mleko w proszku?

              Czy musiałyście przy MM podawać witamine D3?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: zwykłe mleko w proszku?

                Napisane przez WiolaWillas Pokaż wiadomość
                Czy musiałyście przy MM podawać witamine D3?
                Tak, przy mm należy podawać witaminę D. Powyżej roku zaleca się podawanie 600 jednostek (a nie tak jak jeszcze do niedawna 400) a żadne mleko modyfikowane nie pokryje takiego zapotrzebowania tylko co najwyżej 400 jednostek (i to tylko niektóre mleka mają tej witaminy aż tyle), dlatego witaminę D należy suplementować bez względu na to czy podajemy mm czy nie. Dzieciom do roku wystarczy 400 jednostek i trzeba obliczyć ile mleka wypija i jaka ilość witaminy jest uzupełniona

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: zwykłe mleko w proszku?

                  Nawet nie zwracałam uwagi ile jednostek moze byc w MM, kapsulki chyba maja 400 jak sie nie myle, nie wiem czy wszystkie. bo w bobiku d jest 400 jednostek. Mialam watpliwosci, bo ja musze D3 podawać a koleżanki córka nie ma zaleconej przez pediatre. Bo wedlug tamtej pani doktor wystarczy tyle ile jest w MM. Można się pogubic w tych zaleceniach. Ale jeżeli córka kolezanki nie przyjmuje osobno witaminy D3 to moze mieć jakieś konsekwencje?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zwykłe mleko w proszku?

                    Napisane przez WiolaWillas Pokaż wiadomość
                    Nawet nie zwracałam uwagi ile jednostek moze byc w MM, kapsulki chyba maja 400 jak sie nie myle, nie wiem czy wszystkie. bo w bobiku d jest 400 jednostek. Mialam watpliwosci, bo ja musze D3 podawać a koleżanki córka nie ma zaleconej przez pediatre. Bo wedlug tamtej pani doktor wystarczy tyle ile jest w MM. Można się pogubic w tych zaleceniach. Ale jeżeli córka kolezanki nie przyjmuje osobno witaminy D3 to moze mieć jakieś konsekwencje?
                    Zalecenia o przyjmowaniu zwiększonej dawki witaminy D obowiązują od 2012 roku więc od niedawna ale nawet to moim zdaniem nie usprawiedliwia niewiedzy pani doktor , bo przyjmować tą witaminę powinniśmy wszyscy. Od urodzenia do końca życia, także w okresie letnim, bo powszechne stosowanie filtrów nie wpływa korzystnie na syntezę witaminy D.

                    A tutaj krótko o skutkach niedoborów:
                    Skutki niedoboru przejawiają się, przede wszystkim, w zaburzeniu jej najsilniejszego i znanego już od bardzo dawna działania kalcemicznego. Niedobór witaminy prowadzi do krzywicy u dzieci lub osteomalacji (u osób dorosłych), osteopenii lub osteoporozy w każdym okresie życia. Udowodniono działanie przeciwzłamaniowe witaminy D, które zaznacza się już przy dawce suplementacji w granicach 482-770 IU/dobę i osiągnięciu stężenia 25OHD w surowicy nie mniejszym aniżeli 30ng/ml (75nmol/l). Witamina D oprócz dobrze poznanego wpływu na homeostazę wapniową, zwiększa siłę mięśni, a jej niedobór powoduje osłabienie mięśni szkieletowych, co sprzyja upadkom i w konsekwencji złamaniom kości.

                    Wiecej na tej stronie, gdzie jest wszystko fajnie i przystępnie opisane:
                    http://www.aptekarzpolski.pl/index.p...=953&Itemid=86
                    Last edited by houseofcolou; 12-05-2013, 09:39.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: zwykłe mleko w proszku?

                      O rany muszę jej zwrócić uwage na to, moze posłucha i pojdzie po radę do innego lekarza, albo nawet do swojego. Cieszę się jednak, że Pani doktor, do której chodze z dzieckiem posiada większą wiedzę. Nie pozwole dopóścić aby moje dziecko miało niedobór tej witaminy, która może mięc poważne konsekwencje jakie opisałaś.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: zwykłe mleko w proszku?

                        Napisane przez WiolaWillas Pokaż wiadomość
                        Czy musiałyście przy MM podawać witamine D3?
                        To zależy ile mleka wypija dziecko. Jeśli pije tyle ile powinno i ma do tego dobrze zbilansowaną diete nie trzdba podawać wit.D. A jeśli pije mało wtedy tak, ale dawkę powinien ustalić pediatra


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: zwykłe mleko w proszku?

                          najczęściej kupuję i podaję Bebiko, najbardziej ufam tej marce, nie jest za drogie, dzieciak lubi. a jak jeszcze się na promocji znajdzie to super, chociażby teraz w polo mają promocję 2 w cenie 27 zł

                          Skomentuj


                            #14
                            Też kupuję produkty tej firmy przez wzgląd na zaufanie do tej marki.

                            ____________________
                            Jak zwał tak zwaw przetargi gminy - otoprzetargi.pl u nas najtaniej!
                            Last edited by BestSasha2324; 20-03-2014, 15:53.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: zwykłe mleko w proszku?

                              No mleko to chyba większość kupuje bebiko, jakoś tak się utarło. Jak któraś będzie na etapie kaszek, dla dzieci to polecam kaszki Holle czasami widziałam w marketach, ale rzadko ja kupowałam swego czasu poprzez http://www.kupujzdrowo.com/ są w dziale produkty, dla dzieci i niemowląt. Ogólnie doszliśmy w domu do wniosku, że już maluchy chcemy od małego edukować na zdrowe jedzenie po potem będzie dużo trudniej ich ukierunkować.
                              Last edited by NoemiSui; 28-01-2014, 21:59.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X