Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak odzwyczaić od nocnych karmień

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak odzwyczaić od nocnych karmień

    Niedawno wróciłam do pracy, więc w dzień karmię jedynie rano i po południu. Jednak w nocy nic się nie zmieniło - synek domaga się piersi kilka razy co noc. Co moge zrobi, żeby go od tego odzwyczaić, w inny sposób zapewnić mu poczucie bliskości? Czy to możliwe, żeby on rzeczywiście był w nocy tak głodny?
  •    
       

    #2
    Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

    synek w porze nocnej rekompensuje sobie dzienną rozłąkę z Tobą, domaga się piesi bo to daje mu poczucie bezpieczeństwa i bliskości, próbowałaś zamiast piersi podawać synkowi wodę, przytulać, głaskać - po prostu być blisko ale nie dawać jedzonka w postaci piersi, synek śpi w osobnym łóżeczku czy z Tobą/z Wami?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

      Po powrocie z pracy oczywiście jestem cała dla niego, jestem zmęczona, ale staram się rekompensować mu rozłąkę. Wieczorem kładę go do łóżeczka, ale potem jak się budzi a ja też już jestem w łóżku, to biorę go do siebie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

        a próbowałaś podać synkowi wode zamiast piersi? czy synek kategorycznie domaga się piersi?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

          Z wodą jeszcze nie próbowałam, zwlekam z tym trochę, bo wiem jaka będzie reakcja - złość, płacz i rzucanie butelką

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

            U mnie również zamiast coraz mnij pobudek w nocy to coraz więcej czasem da radę uśpić małego bez piersi ale po 20 minutach znów się budzi... Synek Jest bezsmoczkowy i raczej bezbutelkowy i podanie jednego czy drugiego niezależnie od tego czy w butli jest woda czy mm wywołuje złość :/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

              Oj to masz ciężko. Moja Zuzia była od początku na butli i jak ją oduczałam od nocnych karmień to zamiast mleka podawałam jej wodę, mała wypijała trochę i zasypiała.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                a moja Zosia sama od siebie rezygnowala z karmien - czas spania wydluzaj sie z czasem o kolejne godzinki, choc mojej kuzynki corka ktora je piers i MM z butli rowniez - w nocy nic innego poza piersia nie akceptuje ;/ i kuzynka nie ma pojecia jak ja tych nocnych uczt przy piersi oduczyc

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                  Aktualnie nocki to moja zmora.... Do pół roczku Kuba pięknie spał i budził se tylko na jedno karmienie a potem było już tylko gorzej i gorzej. Teraz właśnie walczę z nim w nocy i pomału widzę efekty ale ile mnie to kosztuje to tylko ja wiem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                    Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                    Aktualnie nocki to moja zmora.... Do pół roczku Kuba pięknie spał i budził se tylko na jedno karmienie a potem było już tylko gorzej i gorzej. Teraz właśnie walczę z nim w nocy i pomału widzę efekty ale ile mnie to kosztuje to tylko ja wiem
                    to zycze by wszystko szlo po Twojej mysli , akuratnie czesto dzieciaczki maja wlasnie problem z tymi nocnym jedzeniem z tego co widze wsrod dzieci znajomych i to odzwyczajanie duzo kosztuje mamuski - karmiace - niestety tata nie moze nas w tej kwestii zastapic

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                      Nawiązując do tematu nocnego podjadania, jak uważacie drogie mamy - czy u dzieci na piersi należy takie nocne karmienia zaakceptować, bo widać dzieciątko takie ma potrzeby i czekać cierpliwie aż maluch z tego po prostu z wiekiem wyrośnie czy też podejmować próby oduczenia podawania piersi w nocy ? Jakie jest Wasze zdanie i doświadczenia ?

                      Do refleksji skłoniła mnie 7 miesięczna córa budząca się średnio 2-3 razy w nocy

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                        Napisane przez scrimerka Pokaż wiadomość
                        Nawiązując do tematu nocnego podjadania, jak uważacie drogie mamy - czy u dzieci na piersi należy takie nocne karmienia zaakceptować, bo widać dzieciątko takie ma potrzeby i czekać cierpliwie aż maluch z tego po prostu z wiekiem wyrośnie czy też podejmować próby oduczenia podawania piersi w nocy ? Jakie jest Wasze zdanie i doświadczenia ?

                        Do refleksji skłoniła mnie 7 miesięczna córa budząca się średnio 2-3 razy w nocy
                        Powiem szczerze, że ja jest trochę wygodnicka matka i moje cycowe dziecko oduczyłam jeść w nocy, by móc się jak należy wyspać Ale każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby. Mojej wystarczyło najedzenie do syta przed nocką, czyli dużo gęstej kaszki, potem za godzinę dobijam cycem przy którym córa usypia. A jak mi się w nocy budziła to przytulałam i smoczka,i tak za każdym razem, aż poszła spać. Gdy już to nie skutkowało był cyc i do łóżeczka...i tak z 3 karmień zrobiły się dwa, potem jedno, a teraz śpi do rana.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                          Napisane przez scrimerka Pokaż wiadomość
                          Nawiązując do tematu nocnego podjadania, jak uważacie drogie mamy - czy u dzieci na piersi należy takie nocne karmienia zaakceptować, bo widać dzieciątko takie ma potrzeby i czekać cierpliwie aż maluch z tego po prostu z wiekiem wyrośnie czy też podejmować próby oduczenia podawania piersi w nocy ? Jakie jest Wasze zdanie i doświadczenia ?

                          Do refleksji skłoniła mnie 7 miesięczna córa budząca się średnio 2-3 razy w nocy
                          Mój ssak ma prawie 10 miesięcy z odkąd skończył pół roku nocki były coraz gorsze a karmień coraz więcej Długo nic z tym nie robiłam bo młody nie chciał jeść stałych pokarmów ale odkąd pomału się do nich przekonuje to zwiększyłam mu ilość pożywienia w dzień a w nocy przetrzymuję coraz dłużej.
                          Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                          Powiem szczerze, że ja jest trochę wygodnicka matka i moje cycowe dziecko oduczyłam jeść w nocy, by móc się jak należy wyspać Ale każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby. Mojej wystarczyło najedzenie do syta przed nocką, czyli dużo gęstej kaszki, potem za godzinę dobijam cycem przy którym córa usypia. A jak mi się w nocy budziła to przytulałam i smoczka,i tak za każdym razem, aż poszła spać. Gdy już to nie skutkowało był cyc i do łóżeczka...i tak z 3 karmień zrobiły się dwa, potem jedno, a teraz śpi do rana.
                          Ile Trwało zanim mała się przyzwyczaiła?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                            Z miesiąc to nam zeszło, ale warto było. Ale ja byłam bardzo zdeterminowana. Moje dziecko uparty egzemplarz, jednak koszt tego miesiąca niebotycznie przekłada się na te przespane całe noce teraz.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                              Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                              Z miesiąc to nam zeszło, ale warto było. Ale ja byłam bardzo zdeterminowana. Moje dziecko uparty egzemplarz, jednak koszt tego miesiąca niebotycznie przekłada się na te przespane całe noce teraz.
                              Ehh czyli przede mną jeszcze drugie tyle bo od 2 tygodni już walczę... Udaje mi się wyeliminować jedzenie ale synek wciąż budzi się kilkakrotnie w ciągu nocy też tak miałaś?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X