Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nagłe odrzucenie piersi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nagłe odrzucenie piersi

    Witam,

    Mam Pytanie, otóż mój synek Wojtuś (7 tyg), dziś rano odrzucił pierś. Był bardzo głodny a pomimo tego nie chciał ssać piersi. Od urodzenia jest karmiony piersią także dziwi mnie, że po odciągnięciu pokarmu z butelki zjadł wszystko ( czyli nie jest to problem z moją dietą ). Dwa dni temu mały był szczepiony na 3 obowiązkowe szczepienia plus dodatkowo na rotawirusy - czy to może mieć związek z jego niechęcią do piersi ??

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Agnieszka
  •    
       

    #2
    Odp: Nagłe odrzucenie piersi

    Napisane przez agnessskaf Pokaż wiadomość
    Witam,

    Mam Pytanie, otóż mój synek Wojtuś (7 tyg), dziś rano odrzucił pierś. Był bardzo głodny a pomimo tego nie chciał ssać piersi. Od urodzenia jest karmiony piersią także dziwi mnie, że po odciągnięciu pokarmu z butelki zjadł wszystko ( czyli nie jest to problem z moją dietą ). Dwa dni temu mały był szczepiony na 3 obowiązkowe szczepienia plus dodatkowo na rotawirusy - czy to może mieć związek z jego niechęcią do piersi ??

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Agnieszka
    Stawiam na skok rozwojowy lub kryzys laktacyjny napewno trzeba to przetrwac i niepoddawać tylko nadal karmic piersią.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Nagłe odrzucenie piersi

      Przede wszystkim proszę nie zastępować piersi butelką, czasem wystarczy po prostu trochę przeczekać, uspokoić dziecko, wyciszyć i zje ono z piersi. Czasami bardzo głodne dziecko jest tak rozdrażnione, że nie radzi sobie z uchwyceniem piersi i nie jest w stanie zacząć ssać by uruchomić wypływ mleka. A może zastosowała Pani jakiś nowy, silnie pachnący kosmetyk, którego zapach nie spodobał się dziecku?
      Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
      Certyfikowany Doradca Laktacyjny

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nagłe odrzucenie piersi

        Niestety, co do kosmetyków, stylu życia, diety itd idt kompletnie nic sie nie zmieniło... mam nadzieje, że faktycznie to ten skok rozwojowy, bo kryzys laktacyjny - to raczej nie-ponieważ mam bardzo duzo pokarmu...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nagłe odrzucenie piersi

          Też miałam taki chwilowy kryzys gdzie dziecko nie chciało ssać piersi trwało to 2 albo 3 dni i wszystko wróciło do normy Odciągałam cały czas mleko aby cały czas mleczko było A czy u ciebie trwa nadal ??

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nagłe odrzucenie piersi

            U mnie to trwa juz 3 dzień, niby chce jeść troszke possa i sie odrywa i juz po jedzeniu, albo wogóle nie chce pociągnąć piersi tylko odchyla główke i też za żadne skarby nie zje wtedy nic...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nagłe odrzucenie piersi

              trzymam kciuki aby szybko powróciła do normalnego ssania Mam nadzieję że to już kwestia dni

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                Ciężka sprawa eh...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                  Napisane przez agnessskaf Pokaż wiadomość
                  Ciężka sprawa eh...
                  nie poddawaj się tak łatwo w końcu synek znowu zapragnie tej czułości Wiem że to ciężkie też przez to przechodziłam Próbuj ,przystawiaj i będzię dobrze

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                    A może go coś rozprasza ? Wiesz co ja miałam tak z małym i okaało się że jest przesunięty. Ćwiczysz z nim po kąpieli ? Rób po kąpieli ćwiczenie prawy łokiec do lewego kolanka, lewy łokiec do prawego kolana. Tylko nie na siłe tylko tyle ile dochodzi. I tak codziennie ćwicz. Trzeba być stanowczym. Synek był przesunięty i dlatego tak robił, a córka miała jakieś dziwne jazdy i tak po prostu ale ja przetrzymałam, wyłam z nią ale teraz jest fajnie i nie żąłuje.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                      Jeżeli się go przestawi na butelkę, to później nie będzie chciał chwycić brodawki. Miałam tak ze swoim synkiem. Kiedyś tak zrobiłam żeby po prosu sprawdzić i chwycić już nie umiał. Także trzeba jak najwięcej przystawiać dziecko do piersi, mimo odrzucenia

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                        Ja mojego po 7 dniach karmienia butelką nauczyłam ssania z cycka. Na poczatku było cieżko, położne chciały dawać mu już butelkę ale ja się zapralam i karmiłam i udało się miesiac póki nie odrzucił już naprawdę - płakał i nie chciał jeść i musiałam ściągać.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                          wszystkim mamom które nie karmią, a mogą karmić, po prostu im się nie chce
                          dobrze radzę by chociaż spróbowały, też miałam obawy, ale się przemogłam
                          i dziecko jest super szczęśliwe, wtula się uśmiech, relaksuje,
                          nie rezygnujcie z karmienia, wcale nie boli i nie jest obleśnie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                            Położna na szkole rodzenia mówiła że często odrzucenie następuje przez jakieś zmiany, np jeśli mama zmieni żel pod prysznic perfumy, nawet płyn do prania przez co ciuchy mają inny zapach co przenosi się na skórę i my tego nie wyczujemy ale dziecko tak, czasami też dziecko zapomina jak ssać, wtedy dobrze włożyć 3 palec dziecku do buzi i podniebienia dotykać i dziecko podobno załapie i sobie przypomni o co chodziło w ssaniu, i mówiła jeszcze żeby nie dopajac dziecka wodą czy herbatkami bo się dziecko rozleniwia i nie chce piersi bo z butelki łatwiej leci. A jak jest kryzys laktacyjny u matki z mlekiem to ciągle przystawiać dziecko do piersi, nawet żeby cały czas przy niej było to kryzys minie i kobiecie zwiększy się pokarm. Tak nas uczyła położna ale jak te wszystkie zasady zadziałają będę mogła się wypowiedzieć po urodzeniu mojej Niuni. Powodzenia!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nagłe odrzucenie piersi

                              Napisane przez ruda90mama Pokaż wiadomość
                              Położna na szkole rodzenia mówiła że często odrzucenie następuje przez jakieś zmiany, np jeśli mama zmieni żel pod prysznic perfumy, nawet płyn do prania przez co ciuchy mają inny zapach co przenosi się na skórę i my tego nie wyczujemy ale dziecko tak, czasami też dziecko zapomina jak ssać, wtedy dobrze włożyć 3 palec dziecku do buzi i podniebienia dotykać i dziecko podobno załapie i sobie przypomni o co chodziło w ssaniu, i mówiła jeszcze żeby nie dopajac dziecka wodą czy herbatkami bo się dziecko rozleniwia i nie chce piersi bo z butelki łatwiej leci. A jak jest kryzys laktacyjny u matki z mlekiem to ciągle przystawiać dziecko do piersi, nawet żeby cały czas przy niej było to kryzys minie i kobiecie zwiększy się pokarm. Tak nas uczyła położna ale jak te wszystkie zasady zadziałają będę mogła się wypowiedzieć po urodzeniu mojej Niuni. Powodzenia!
                              o widzisz to nie słyszałam o tym wkładaniu trzech palców do buzi dziecka, dzięki za ciekawe wskazówki I tobie życzę powodzenia

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X